Tlačiareň HP3650

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

Tlačiareň HP3650

#1 Příspěvek od jogo9 »

Zdravím, ide o moju tlačiareň HP3650, využívaná tak raz do roka na tlačenie výpisov k účtovníctvu, medzitým občas na vytlačenie stránky aby nezaschla farba -čiže nie je nejaká vybehaná

idem po dlhej dobe tlačiť a čo sa minulý rok 3/2018 ukázalo: čiže nezobrala papier na prvý raz -ale potom sa to tlačením rozchodilo a šlo dobre aj behom roka -až následne zaschla 3-ročná farba a ďalej som ju skoro rok nevyužíval

teraz som dal novú farbu a je problém s braním papiera -zoberie až na druhý či tretí pokus =po nezobraní a výzvach že došiel papier

a keď konečne tlačím kus sporadicky popísaného *.doc (wordu), riadky idú dole z kopca. Test tlačiarne a zarovnanie šlo dobre..

Potrebujem teraz tlačiť, na čo sa zamerať?
Přílohy
hp3650-tlacenie.jpg

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

stvrdnute gumove oblozenia roznych posuvacich a podavacich valcekov...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ak je to podobne ako PSC 1510, tak tam je zodpovedny valcek len jeden. A dokonca priamo sudruzi z HP priznali chybu a dodavali "HP Paper Feed Cleaning kit". Nahradit sa da kusom smirgla - vlozit namiesto papiera pod ten podavaci valcek, rukou drzat a pritom opakovane nutit tlaciaren, aby "brala papier".

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#4 Příspěvek od jogo9 »

Tipoval som z príznakov na valčeky, ten šmirgel ma inšpiroval, dal som papier a keď zabralo tak držal som ho aby ho nevzalo, a sa obdieralo točením oň -dal som aj viac kusov naraz -aby to ten valček mal pod sebou hrubšie -už berie ako má. Počuť pri braní taký cyklický klepot -akoby na nepoužívanom cievkovom mgf bola roky nehybne pritlačená prítlačná kladka o osku (režim Play) a teda "vytlačená oska" v kladke.. Potom to bude treba pozrieť asi hlbšie -možno je tu okrem stvrdnutého povrchu gumy podobný problém.. Ďakujem!

Akurát teraz začala po vychladnutí vynechávať farba na cartridge -totiž keďže čierna zaschla, vytiahol som nepoužitú ešte zabalenú no už pár rokov kúpenú orig HP farebnú 28-čku -tlačila len na bledomodro, vymočenie v liehu nezabralo -farby šli do servítky lepšie ale stále chýbala červená -aj sa tu voľakedy tuším písalo že na lieh to nereaguje, dal som do horúcej vody asi na hodinu -nabehlo to pekne -než tu píšem a riešim posuv papiera tak zasa niektoré riadky len tyrkisovo vytlačí.. Už mám na zajtra objednanú novú čiernu..

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Preto nema zmysel mat doma atrament co na nom tlacis raz za pol roka....

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“