Tesla SM 261, co to je za úpravu?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Tesla SM 261, co to je za úpravu?

#1 Příspěvek od cputakt »

Na aukru se objevil tento deck,mám ho doma a šlape perfektně ale na fotkách je nějaká úpráva.Můžete na to mrknout a poradit k čemu to je? Možná bylo něco i v amaru tak budu rád pokud bude možnost tento stroj ještě vylepšit.
Přílohy
3392244402_4.jpg
(140.57 KiB) Staženo 990 x
3392244402_3.jpg
(104.69 KiB) Staženo 747 x

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#2 Příspěvek od dalik »

To je nějaká amatérská prasečina. A silně pochybuju, že by v amáru vyšla nějaká úprava typu "nacpěte do toho další síťové trafo"...
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od cputakt »

Něco tam je bastlené všiml jsem si že tam na původní desce chybí jeden tranzistor.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#4 Příspěvek od Otkundes »

Tyto magnetofony byly použitelné i pro ukládání prográmků z osmibitových počítačů (třeba řady Didaktik). Tipuji, že v přístroji je přibastlen další napájecí zdroj. Možná pro jehličkovou tiskárnu, možná právě pro ten mikropočítač.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

To by bylo poněkud neobvyklé: tiskárnou se vybavoval pouze SP210 (pak se jmenoval SP210T), elektroniku měl monofonní, žádný indikátor (jen záznamovou automatiku) a oba systémy hlavy byly zapojené sériově.
Spíš bych to viděl na samostatné napájení motorku, když už měl sjeté kartáčky a začal rušit, aby nejel ze stejného zdroje.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Otkundes »

Znovu si ty fotky prohlížím. Nevidím připojovací konektory pro další zařízení, jak jsem prve tipoval. Na připojení osmibitového počítače, nebo jehličkové tiskárny, to tedy nevypadá.
Snad nějaký regulovaný napájecí zdroj, přičemž regulační prvek lze jen tušit na hliníkovém plechu. Jenže, proč z výstupu pro sluchátka na desce zesilovačů, je přidaný zdroj propojen šedivým mikrofonním kablíkem?

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#7 Příspěvek od DKL »

A já bych tipoval podle dalších fotek na Aukru že jde o koncový stupeò... Je tam vyfocená zadní strana pøístroje s reprokonektorem namísto konektoru pro dálkové ovládání.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#8 Příspěvek od Otkundes »

Na koncový zesilovač to nevypadá. Krom čtyř diod, tam nevidím žádný tranzistor ani integrovaný obvod. Magnetofon je stereofonní. Měl by tam tedy být zesilovač pro dva kanály a dvě dvojice výstupních kabelů k reproduktorům.

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#9 Příspěvek od tappaja »

Podle jinych fotek co jsem nasel, treba:
tento obrázek si stáhněte sami, je příliš široký

Obrázek

Obrázek

to vypada, a podle sitovyho kabelu, jen na nejakej zdroj k necemu, vyvedeny do repro zdirky (12V) Muze to byt pro tiskarnu?

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#10 Příspěvek od Otkundes »

Jestli myslíte ten konektor v pravém zadním rohu Vašeho spodního obrázku, je to pětikolík DIN a sloužil k dálkovému ovládání. Na desce toho domnělého zdroje, je nějak moc součástek. Normální zdroj jistě nebude potřebovat signál ze sluchátkového výstupu zesilovače - viz šedivý mikrofonní kablík, přivedený k oranžovému ellytu vpravo dole.
Ten chybící tranzistor na chladiči ve zdroji, je falešná stopa! Výrobce ho v tomto modelu magnetofonu, jednoduše neosazoval. Spotřeba energie to u něj nevyžadovala (nemá koncový zesilovač ani tiskárnu).

Uživatelský avatar
tappaja
Příspěvky: 153
Registrován: 30 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Škvorec

#11 Příspěvek od tappaja »

Myslel jsem tu repro zasuvku (dvojkolik), jeste jsem se docetl, ze to bylo osazovano priposlechem, ale nevim, jestli se to netykalo jen toho monofonniho SP210 kazetaku.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Puda »

Tipuju A2030, a ten tranzistor na tom chladiči chybí, protoře stabilizuje 5V,
a na desce jsou připravené spoje pro 7805 v TO220, který normálně není osazený, a v tomto upraveném stroji je
Přílohy
sm261.jpg
(27.42 KiB) Staženo 281 x

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#13 Příspěvek od Robert18 »

Po letech už to nikoho nebude zajímat, ale je to 100% zesilovač a je napojený tím šedivým stíněným kabelem na sluchátkový výstup.

Uživatelský avatar
rasputin
Příspěvky: 26
Registrován: 06 bře 2019, 01:00

#14 Příspěvek od rasputin »

Opat nechcem zaklad zatial novu temu, len spytam, po zapnuti sm261, sa ma hned zacat tocit vyznaceny motorcek na foto, alebo az ked sa stlaci konkretna funkcia?
Obrázek
touch the wall online free

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#15 Příspěvek od ronoda »

Začne se otáčet ihned po zapnutí síťovým vypínačem.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“