SDH100F40T dvojitá dioda (asi)

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

SDH100F40T dvojitá dioda (asi)

#1 Příspěvek od Milan121 »

Nemohu sehnat žádnou relevantní informaci o této součástce.Pravděpodobně je to dvojitá dioda v pouzdru TO247.Použita je ve svářecím invertoru na sekundární straně.Jakou bych mohl požít náhradu?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Hm, tak opravdu je to nějaká dost neobvyklá součástka. Jediné co jsem vypátral je to, že by výrobcem měl být Infineon. Tak jim zkus napsat, za to nic nedáš: https://www.infineon.com/cms/en/about-i ... s/support/
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od Milan121 »

To teda nevím jak by ta moje komunikace s firmou dopadla :-)) .
Ale našel jsem v GESu dvojitou rychlou diodu 60APU04.Její cena je 109,- Kč a tak si myslím, že by neúspěch nebyl až tak drahý.

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#4 Příspěvek od anca1 »

Dobrý večer, nechci otvírat nové téma, ale mám stejný problém.
Včera mě opustil svářecí invertor a po rozebráni jsem zjistil, že jsou proražené dvojité diody
SDH100F40T.
K diodám jsem nenašel žádné informace a tak se chci zeptat, jestli mohu použít
podobnou rychlou diodu a jestli dobře chápu údaje na pouzdře, že by se mělo jednat
o dvojitou diodu 100V a teď nevím, jestli je myšleno 2x20A a nebo 2x40A.
V invertoru jsou použity dvě a invertor by měl dávat proud až 100A.
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od PavelFF »

Téměř 99,999% jistota je , že číslo odkazující na proud vyjadřuje střední proud celou součástkou a zároveň každá z obou diod umí jen(zhruba) polovinu proudu. Takže například náhodně vybraná dioda MOSPEC U30D60C Switchmode dual ultrafast power rectifier, 30A, 600V, 50ns umí proud 2x15A , nikoli 2x30A.

Dál už je to trochu nejisté, ale první číslo v označení většinou znamená proud a druhé napětí. V tvém případě by to znamenalo, že dioda papírově umí 2x50A /400V. To odpovídá parametrům tvého invertoru. Některé firmy to značí i jinak, někdy čísla nevyjadřují nic konkrétního. Ale to snad nebude tento případ.

Uživatelský avatar
anca1
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 01:00

#6 Příspěvek od anca1 »

Děkuji moc za odpověď! Trochu jsem taky pátral a dospěl jsem ke stejným závěrům, jako ve vaší odpovědi a tak mi ty hodnoty dávají i víc smysl!
Takže, pokud to dobře chápu, bude vyhovovat třeba i čtveřice DSEI60-06A.
Na chladiči je pro ně místo. Výrobce počítal dokonce se šesti kusy diod!
Ještě jednou moc děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“