Zvukové kodování televize

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Zvukové kodování televize

#1 Příspěvek od FERYACT »

Slyšel jsem že staré a nové kodování televize má stejné kodování zvuku. Mohl by mi to někdo potvrdit? Díky.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Asi ano, když naladíš DVB-T2 programy na TV co nemá DVB-T2 tak jde jen zvuk.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#3 Příspěvek od scorpions-cz »

A není to náhodou tak, že zvuk jde pouze pokud má telka DVBT2 /264 a né 265.
Pokud telka nemá DVBT2 vůbec, tak nenaladíš ani zvuk.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Modulace T2 samozřejmě vyžaduje jiný demodulátor, než T. Čili, jestli přijímač neumí detekovat T2, nepůjde ani zvuk.
U přijímačů, které umí DVB-T2, ale neumí obraz kodeku h.265, zvuk normálně jde.
To nemusí platit u zvuku komprimovaného kodekem AAC, to jsem zatím neměl na čem vyzkoušet.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#5 Příspěvek od FERYACT »

Díky pánové dali jste mi naději. Já jsem svůj set top box dávno vyhodil, tak jsem to nemohl sám vyzkoušet. Jeden můj známý se zabývá rozmontováním elektro zařízení a slíbil mi, že když se vhodná věc naskytne, že mi ji přenechá.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#6 Příspěvek od mluno »

Mě se u nových programů ukazuje obraz h265 a zvuk LATM.
Nevím co znamená LATM viděl jsem to poprvé minulý týdem po napadění (i rok) nových multiplexů, které nám právě přidali do společné antény. Ale počítač to zvládá.

To nové vysílání u nás je takové dva v jednom, mění se jak modulace, to znamená to, jak jsou ty jedničky a nuly převedené na rádiový signál a naopak, tak to, co ty jedničky a nuly vyjadřujou. Jediné snad co se nemění je obal těch jedniček a nul, to co je mezi tokem jedniček a nul z demodulátoru a dekódérem (tedy multiplex obsahující různé datové proudy).


Hill píše:U přijímačů, které umí DVB-T2, ale neumí obraz kodeku h.265, zvuk normálně jde
to bude asi jako s h264 (v DVB-T), pokud to televize, video, settop-box, opékač topinek... rovnou neodmítne. U programů s h264 nám jde jenom zvuk s výjimkou jednoho settopboxu, který napíše nějakou chybovou hlášku (samožrejmě v PC a na novém videu je to v pořádku, ale ostatní přístroje nebyly na h264 stavěné).

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“