Jak najít zkrat aneb miliohmetr

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#61 Příspěvek od danhard »

PavelFF píše: Taky jste doteď psali ohmetr místo ohmmetr?
To je mi jedno jak si to autor nazve, když je to zfušovaný :D

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#62 Příspěvek od Matka_Tereza »

To beny66ka: Mě se to líbí. Pěkná práce. Díky za instruktážní video :wink:
Pokud by ses rozhodl zveřejnit kompletní podklady pro stavbu (Eagle a třeba i přední panel), měl bych zájem.
ps: nechci slevu zadarmo :)
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#63 Příspěvek od beny66ka »

Ahoj,
doufám že nespáchám delikt. Oslovili mě z "konkurenčního" webu abych napsal stručný článek a tak tady je.

https://svetelektro.com/clanky/miliohmm ... i-972.html

Odpověď na nejčastější otázku. Plošňáky ještě mám!
:-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#64 Příspěvek od EKKAR »

Obávám se, že pro tamější účastníky až na několik čestnejch výjimek je to i tak raketový inženýrství ... Krom toho - dávno už jsi něco podobnýho mohl poslat Hillovi nebo Zdeňkovi a "viset" i tady na titulní straně - viz můj post z 2019-03-22, 20:05:27
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#65 Příspěvek od PavelFF »

O titulní stránce asi mnoho lidí ani netuší. Nebo tuší, ale nechodí tam. Připadá mi, že poslední článek byl přidán v roce 2009. Je to možné nebo špatně hledám?

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#66 Příspěvek od beny66ka »

Ekkar:
Pošlu. Že to bude to samé snad nevadí.

PavelFF:
No proto jsem myslel že se tady o to nikdo nestará a nikdo nic nezveřejňuje. A ze slovenského webu mě správce oslovil aktivně sám, jinak by mě to nenapadadlo. Faktem je že u nich to na titulní stránce žije.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#67 Příspěvek od EKKAR »

beny66ka píše:Ekkar:
Pošlu. Že to bude to samé snad nevadí.
Klidně to můžeš i víc rozvést, jak jsem napsal, pro sopláky je v drtivý většině takovej návod raketovým inžinýrstvím, oni hodně pajcujou do detailu a dožadujou se konkrétně vyřešenejch věcí včetně návrhu DPS a často i dobírkou posílanejch krabiček nebo DPS, když už ne rovnou celejch sypanic stavebnice. Tady se to taky pár lidí zkoušelo nadhodit, že kdyby autor jim poslal to a támhleto, místo aby to museli sami shánět ...
beny66ka dál píše:PavelFF:
No proto jsem myslel že se tady o to nikdo nestará a nikdo nic nezveřejňuje. A ze slovenského webu mě správce oslovil aktivně sám, jinak by mě to nenapadadlo. Faktem je že u nich to na titulní stránce žije.
Je to tím, že tady panuje poměrně dost vysoká úroveň odbornejch znalostí včetně schopnosti hodnotit a článek na zdejší titulku už od autora vyžaduje "mít koule" - ne že se sem přižene puboš s prvním vlastním naprogramovaným běžícím světlem do Hádrujýna a začne se s tím vychloubat na titulce ... Tím je taky způsobený to, že se do publikace na Bastlírně moc lidí nehrne - je tady hodně odbornejch hlav, který mají svůj názor a jsou schopný ho jak konstruktivně kriticky napadnout se směřováním ještě věc vylepšit stejně tak (to když se autor pasuje do role mistr světa Amoleta - a kdo je víc?) ho sestřelit jak kačenu nad rybníkem pár větama, na který dotyčnej nebude mít absolutně ánung odpovědět ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#68 Příspěvek od Matka_Tereza »

Ekkar:
Osobně nevidím nic špatného na tom, když se někdo (třeba já) bude držet návodu u odzkoušené a odladěné konstrukce. Kdo tak činit nechce, má potřebné znalosti, přístrojové vybavení, chuť a čas vyvíjet vlastní konstrukce nechť tak nečiní. Proč si na třeba na Aukru (dps Actidamp), nebo přímo od autora konstrukce samé nebo její úpravy nekoupit kvalitní dps? Proč je špatné podpořit koupí třeba části konstrukce autora, který jí věnoval nemálo energie a finančních prostředků? Pokud by mi někdo nabídl třeba kompletní stavebnici zesilovače který hodlám postavit, proč takový kit (např. Aldax) nekoupit a nevyřešit si tak fůru těžko řešitelných problémů, jako např. párování výkonových tranzistorů?
Když potřebuješ např. těsnění pod hlavu motoru, tak přece také nesedneš k ponku a nebudeš ho vyrážet z klingeritu a olemovávat mědí když je běžně ke koupi. Potřebuješ přece opravit auto a né se týden prokousávat metodou pokus - omyl technologií výroby těsnění.

ps: máme mnoho fundovaných hudebních kritiků, kteří ale moc vlastních písniček nesložili... :wink: Ale zato umí pořádně ostatním jejich skladby strhat.
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#69 Příspěvek od EKKAR »

Nepochopil ... desky beru, ty jsou OK, protože spousta zapojení je citlivejch na topologii spojů a na přesnou orientaci součástek, ale mluvím o tom, že si třeba nezapojím jednu nebo i víc z nabízenejch funkcí nebo obráceně k danýmu přístroji sám něco přidám nebo na něm něco změním - tak, aby se mi líp používal. To udělá zkušenej bastlíř - ne votrocky dodržet všecky detaily původního návrhu. Anebo si objedná část konstrukce a spolu s něčím dalším ji použije úplně jinak. Třeba Benym navrženej zdroj si každej může postavit podle svýho, protože někdo třeba může mít tu ctižádost navrhnout a namotat si k tomu účelu spešl trafo s vícero sekundárama nebo někdo jinej bude mít k dispozici jiný konkrétní typy traf - stejně tak uspořádání do škatule si každej zkušenější bastlíř učuní podle svýho, někdo naležato, jinej nastojato - už chápeš, co míním tím rozdílem mezi votrockým stavěním stavebnic a bastlením? Těsnění pod hlavu není zrovna správnej příklad opakování prověřený konstrukce - to je konstruktérem určený tvarem a materiálem a zpracováním - basta. Ale třeba volba kol (ráfků) a gum - to už je záležitost, kde má majitel auta možnost volit buď identický věci, jako výrobce, nebo se vyřádit a v rámci předpisů a často i za jejich hranici si na autí nazout, co ho napadne - a to taky ne každej zvládne, nemluvě vo tom, jestli se mu takovej výběrovej proces chce absolvovat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

#70 Příspěvek od kaja4 »

Mnou sestavený Miliohmmetr s původními plošáky od beny66ka.
Přílohy
DSC03385.jpg
Popis panelu
Popis panelu

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#71 Příspěvek od Matka_Tereza »

Můj klon též s dps od beny66ka
Obrázek[/url]
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#72 Příspěvek od ZdenekHQ »

TVL 8O 8O 8O
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#73 Příspěvek od lesana87 »

Má to rozbitý, nefunguje mu LEDka nad vypínačem a svítí Error.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#74 Příspěvek od masar »

Ta LEDka funguje, to jen sinusovka procházela zrovna nulou.:)
Pěkné.
:wink:

Uživatelský avatar
beny66ka
Příspěvky: 389
Registrován: 12 zář 2015, 02:00
Bydliště: Ostrava

#75 Příspěvek od beny66ka »

Matka_Tereza

Palec nahoru za konstrukci !!! Máš to moc hezké!!!

A oceňuji tu zmínku "ALPA by BEVA" nad vypínačem. Děkuji.

Pro ostatní - plošňáky ještě mám.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“