CLO pro EBAY/ALIEXPRESS

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#16 Příspěvek od Balt76 »

Jestli to tedy chápu dobře, přestože STM ode mně nedostali ani cent, tak mi celníci vypočítají DPH z těch 30,5$ a clo nic?

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#17 Příspěvek od Balt76 »

bu2520 píše:jj syn mi poslal z Austrálie k vánocům dárek mikinu, napsal ještě na balík dárek, ale naši celníci to prokoukli a zaplatil jsem jak zastupování tak dph. Měl jsem kliku, že to neocenili víc pochopitelně i s dopravou to bych ještě zaplatil clo.
A z čeho ti to DPH spočítali? To si jako vylosovali, že mikina má hodnotu 500Kč (nebo taky třeba 5000Kč)?

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od lesana87 »

Ono se do základu daně pro výpočet DPH počítá i to výpalné pošty? Dneska mi přišel balíček ze zahraničí a základ daně je navýšený o 200Kč oproti tomu, co jsem zaplatila prodejci. Žádné vysvětlení, co to je, tam není. Mám dojem, že v ceníku Pošty se u výpalného psalo, že se z něj DPH neplatí.

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#19 Příspěvek od Balt76 »

I na to jsem zvědav. Na fotce obálky, co mi poslali z celní správy, je napsáno, že US postage and fees paid, nicméně na přiložených dokumentech se píše, že pokud není poštovné uvedeno, tak si pošta určí poštovné dle mezinárodního ceníku. Tak ani nevím, co mi spočítají nebo, co a komu vlastně dlužím. Zásilka je v Košířích a moc nepředpokádám, že by Košíře zaplatily někomu nějaké poštovné z US do Košířů. Tak mi ho holt asi vypočítají sami a zaplatím to z US do Rakovníka, přestože mi to do Rakovníka přivezou z Prahy. Papíry jsem nechal v práci, tak to proštuduju až zítra. Docela se hrozím toho, na kolik mě ty free samples vyjdou. Od Texasů, Analogů a Maximů mi zatím přišly domů opravdu free rovnou FEDEXem nebo UPS.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Prostě to neřeš a zaplať. Příště si pohlídej součet do 29 dolarů a máš klid. :wink:

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#21 Příspěvek od Balt76 »

Tak ve finále to tak samozřejmě pro tentokrát dopadne. Jenom mě zajímalo proč, kolik a z čeho to spočítají. Nakonec uvidím, na kolik mě to vyjde.
A příště si holt poctivě koupím pajcy z třeba TME.
Mimochodem, proč 29$?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

Mimochodem, proč 29$?
Že by 29 USD = 22 € (přibližně)?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#23 Příspěvek od tomasjedno »

Ani náhodou. Já si teda hlídám 24 US$.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#24 Příspěvek od tomasjedno »

lesana87 píše:Ono se do základu daně pro výpočet DPH počítá i to výpalné pošty? Dneska mi přišel balíček ze zahraničí a základ daně je navýšený o 200Kč oproti tomu, co jsem zaplatila prodejci. Žádné vysvětlení, co to je, tam není. Mám dojem, že v ceníku Pošty se u výpalného psalo, že se z něj DPH neplatí.
Platí se DPH z hodnoty (příp. navýšené o clo) a dopravy (pokud není uvedena, tak se přirazí dle ceníku ČP).
Výpalné (cena služby celní deklarace) je od DPH osvobozeno.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Před pár dny jsem v MF dnes četl, že rakušáci zavádí dle direktivy EU 15% spotřební daň na každý balíček z Číny.
Tak buď je to nějaká fantasmagorie páně novinářů, nebo se opravdu máme na co těsit, když je to direktiva EU? Nevíte o tom někdo něco?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#26 Příspěvek od tomasjedno »

A nebylo to 1. dubna?

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od lesana87 »

tomasjedno píše:Platí se DPH z hodnoty (příp. navýšené o clo) a dopravy (pokud není uvedena, tak se přirazí dle ceníku ČP).
Výpalné (cena služby celní deklarace) je od DPH osvobozeno.
Tak co teda jsou ty dvě stovky navrch? Cena zboží byla 28$ (takže hlídat si 29$ je blbost) a poštovné 24$. A k tomu přirazili pro výpočet DPH nějaký 200Kč. :?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#28 Příspěvek od tomasjedno »

Vypadá to, že přihodili 200 za proclení (viz pol. 2.2 v odkazu) a omylem přihodili i DPH. Jestli ta zásilka má číslo, tak to reklamuj přes postaonline.cz.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#29 Příspěvek od lesana87 »

Na RC Manii to taky řešili a on je ten poplatek osvobozený od DPH, ale započítává se do základu pro výpočet DPH, takže se z něj DPH platí. Kdyby nebyl ovobozený, asi by mi do základu započetli 242Kč a platila bych DPH z DPH. Ať žije tenhle 🤐 stát. :?

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#30 Příspěvek od tomasjedno »

Jo, platit DPH z DPH, to je nosná myšlenka. Vždyť o to DPH vzroste hodnota, tak by se ten nárůst zdanit měl :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“