Náhrada destičkové 9V baterie kondenzátory.

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#16 Příspěvek od vlado5 »

Priatelia, nedá mi, aby som nenapísal moju osobnú skúsenosť. Pred asi 10-12 rokmi som zakúpil do môjho foťáka - digitálna zrkadlovka 4x NiMh značky VARTA-kapacita 1400 mAh. Následne na to asi po polroku som kúpil v Lidli tie vychvaľované TRONIC vyššej kapacity. Uz na začiatku som si všimol, že VARTA vydrží asi o tretinu času viac, ako tie TRONIC. Momentálne mám už tretiu sériu TRONIC, ktorrá má kapacitu 2100 mAh a stále vydrží vo foťáku menej, ako tie VARTY. Všetky sú od začiatku nabíjané na nabíjačke z LIDLA. A tie pôvodné značky VARTA ešte stále používam. Takže je to na zamyslenie......

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

To je tak, ked sa kupuje elektronika v potravinach...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#18 Příspěvek od sinclair »

A vrtačky mezi tričkama a psím žrádlem :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

To je fakt, někdo tomu říká potraviny a jiný zase žrádlo pro psy. Mám dojem, že právě ta elektronika bude lepší kvality jak to žrádlo pro psy. Výsledně záleží jen na každém jedinci, co potřebuje.
Mimochodem, co stojí ta Varta a co stojí ten TRONIC? Opravdu jsou za stejnou cenu? :lol:

Uživatelský avatar
vlado5
Příspěvky: 153
Registrován: 19 črc 2011, 02:00
Bydliště: Trenčín

#20 Příspěvek od vlado5 »

No tak cenu aku VARTA si už nepamätám, ale pozrime sa na to logicky: Nech sú VARTY o 1/3 drahšie, ako TRONIC. Kúpou sady VARTA si zaplatím tú 1/3 z druhej sady TRONIC. Nakoľko mám už tretiu sadu TRONIC, preplatil som tú pôvodnú sadu VARTA o cenu 1 celá 2/3 ceny TRONIC. Inak povedané, za 3 sady TRONIC môžem kúpiť pribl. 2,3 sady VARTA. Takže keď kúpim 2 sady VARTA, ktoré vydržia 10 rokov a za túto dobu by som musel kúpiť 6x sada TRONIC ...... (a ještě na tom i vyděláš...)

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#21 Příspěvek od breta1 »

V Lidlu v akci ty TRONIC (typu ready to use) stojí 4ks AAA nebo 4ks AA nebo 1x9V - 99.-Kč
AKU VARTA pokud se dívám stojí až čtyřnásobek.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

tužky AA z Lidlu, Aerocell, nejsou zcela k hounu, v melodickém zvonku drží 15 let
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#23 Příspěvek od Kvicala_r »

Na jedno nabití? :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

ano ovšem, jsou to alkali
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#25 Příspěvek od Kvicala_r »

rnbw píše:Kupil som na eBay dve OKcell 9V Li-ion s microUSB - vydrz je slusna a nabite je to rychlo.
Máš nějaký link? Je to použitelné v měřáku, který je málo používaný? Mám starší M3900 (cca 1,5 roku v něm vydrží standard 9V) a pár dalších podobných klumprtů. Hádám, že vlastní spotřeba/samovybíjení v takovém případě bude neúměrně vysoká.

Jo primární články v lidlu vychází slušně kvalita/cena.
Troniky mám taky, ale asi brzo půjdou. Pořád sem se nepoučil po zklamání s GP. Zůstanu jen u eneloopů. Dostali se mi s nějakou hračkou recyko a ty taky stojí za ho.... Pár cyklů na refresh v IPC1 a stejně kapacita v rámci desítek mAh. prostě šunt.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Link z objednavky uz nefunugje, ale malo by to byt toto:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... v&_sacat=0
Kapacita 800mAh nie je realna, v skutocnosti asi polovicna - niekto to aj rozoberal.

Samovybijanie nie je velke - kupil som ich pred dvoma rokmi a nabijal mozno trikrat(?). Mam ich v DMM-3900 a DVM890L, ktore pouzivam najcastejsie.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#27 Příspěvek od Kvicala_r »

ok, pak se to asi vyplatí. Mně se většinou podaří nechat ten měřák zapnutý třeba týden (a nejčastěji hned po výměně baterky). Zdechne, pokud ji podvybiješ, nebo to má nějakou ochranu?

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#28 Příspěvek od Balt76 »

Jen tak naokraj, destičková nemusí být destičková. Možná už ani žádná není. To kdybyste někdo někdy někam potřeboval pidimonočlánky. Stejně tak vypadala Phillipska, kterou jsem nedávno měnil v měřáku.
Přílohy
9V baterie
9V baterie

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Tiez obcas zabudnem merak vypnut. DVM890L ma samovypinanie, ale DMM-3900 nie.
Bateria ma asi kompletnu ochranu - pri vybiti sa odpoji vystup, staci pripojit microUSB zdroj a zase ozije.
LED indikator je dost blbo rieseny - segmenty presvitaju do vedlajsich a nema ziadnu indikaciu ukoncenia nabijania. Zdalo sa mi, ze aj ked uz vsetky svietili, nebolo to este plne nabite.

Balt76: Myslim, ze len alkalicke baterie su riesene tak, ako na tvojej fotke.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#30 Příspěvek od PavelFF »

9V zelená nabíjecí baterie TRONIC z Lídlu mě překvapila tím, že uvnitř musí být podle napětí 7 článků a ne 6, jak je obvyklé u suchých článků.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“