Zapojení mikrofonu k bluetooth modulu s čipem CSR8645

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JosipMoti
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2017, 01:00

#16 Příspěvek od JosipMoti »

Začal jsem si vybírat díly a vyvstaly nějaké otázky. Odpor R6 má hodnotu 260R nebo 260K?
Dále, jsou nějaké zvláštní požadavky na kondenzátory? Vybral jsem tantalové.
Odporový trimr může být jakýkoliv?

Pak mi není zcela jasné co znamená ten kroužek u mikrofonu - stíněný kabel? Plánuji, že zesilovač bude přímo u mikrofonu a tím by signál již šel zesílený do modulu. Nechám původní kabel a případně vyměním za stíněný.

A poslední otázka se týká napájení BT modulu. Napájet ho budu z nabíječky na telefon + regulátorem napětí abych dosáhl požadovaných 3,7V. Vím že snese i 5V ale nevím jak dlouhodobě. Otázka zní, jestli nebude výrazný problém se zvukem pokud to bude takto napájeno.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od masar »

R6 má hodnotu 270Ω (270R).
Na kondenzátory nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky, kromě toho, že musí být dostatečně dimenzovány k použitému napájecímu napětí.
Trimr může být jakýkoliv.
Ano, ten kroužek značí stínění případného kabelu mezi piezo-elementem a zesilovačem. Je vhodné stínit i případný kabel mezi zesilovačem a modulem, zvláště v zarušeném prostředí.
Modul je určen pro napájení z USB, t.j. 5V. Snižovat toto napětí dalším regulátorem nemá smysl (nelze) kvůli zabudovanému stabilizátoru/nabíječi v modulu.

:wink:

Uživatelský avatar
JosipMoti
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2017, 01:00

#18 Příspěvek od JosipMoti »

Měl jsem málo času tak odpovídám až teď, ale nenesu dobré zprávy - po tom co jsem co celé sestavil, tak nepozoruji žádné zesílení. Nevím zda vše funguje jak má, ale trimr reaguje, ale jen tím, že mohu zeslabit záznam.
Pokud připojím mikrofon na přímo tak bych řekl, že je zvukový signál lepší než přes zesilovač.
Sice místo 3,7V používám 3,3V ale řekl bych že to nebude mít až takový vliv, protože když jsem použil 5V tak to bylo stejné.
Nějaké rady?

https://www.rajce.net/f1361855176
Na odkazu je fotka schéma zapojení pro kontrolu zda to mám dobře.

pokud se mi (nám) to podaří rozchodit tak jsem hodím i desku z eaglu.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

Pokud to máš zapojené přesně podle tvého schematu, tak to ani fungovat nemůže. Trimr musí být zapojen mezi výstup (1) a invertující vstup (2). A také jsi změnil celé zapojení na neinvertovaný zesilovač. Proč nezapojíš zesilovač podle původního schema včetně doporučených hodnot rezistorů?
:wink:

Uživatelský avatar
JosipMoti
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2017, 01:00

#20 Příspěvek od JosipMoti »

Olalá, tak to se omlouvám že vás zdržuji svojí hloupostí. Tohohle jsem si vůbec nevšiml, že to mám na plusu místo mínusu. taky mě to mohlo napadnout, že je to blbost. Odpor R6 má samozřejmě 270ohmů.
Opravím a dám vědět jak to dopadlo..... pokud se nepropadnu hambou.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“