Rychlovarka ECG

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Rychlovarka ECG

#1 Příspěvek od Celeron »

Dneska mi pod rukama přestala makat nerezová 1,8kW rychlovarka ECG.
Plotýnka dobrá, tepelná pojistka ve dně taky, přívod do rukojeti k provoznímu spínači nekonečno. Po chvíli bádání jsem přišel na to jakým postupem rozkuchat rukojeť a dostat se ke spínači. Je to mžikáč na ruční spínání posuvníkem v kombinaci s bimetalovým vypínačem od varu. Podle chodu vypínače to nevypadalo na prasklou planžetu mžikáče. Podařilo se mi ho rozebrat a veliký překvápko bylo, že byl skoro zarostlej žlutobílejma srágorama vodního kamene, či co to bylo. Divný, voda se do spínače dostat nemůže a zkondenzovaná pára při varu by měla být destilovaná voda, tak proč to je zarostlý? Napadá mě, že to není kámen ale oxidanty z výparů Calgonu či octa při čištění nádoby.
Spínač jsem vyčistil, nakonzervoval Silkalem a konvice zase rychlovaří. Měl jsem trochu obavu, zda se teplotně nerozhodil po čištění kontaktů varovej mžikáč, ale zabírá stejně jako dřív asi 8 sekund po začátku intenzivního varu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Takže teď piješ kafe se Silkalem. No proti gustu...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Vnitřek spínače pro pomalejc chápající. :roll:
Tady už opravdu radši nic nepsat...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

No, když myslíš, že se z toho oleje nic nevypařuje a parním kanálkem se ty výpary do vody nedostanou...

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#5 Příspěvek od PeteBurns »

Kto maze, ten jede :twisted:

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#6 Příspěvek od jirka5 »

Konvice ECG a Proffessor jsem kdysi musel vyřadit z prodeje. Voda v nich příšerně smrděla. Teď už možná vím proč....

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Plastový možná smrděj, tahle je celonerezová. Pokud vím, tak se ještě neprokázalo, že silikon je pro lidskej organismus nebezpečnej. Navíc je ho v uzavřeným spínači ani ne kapka a parním kanálkem proudí pára z konvice přes spínač směrem ven a to po celou dobu ohřívání vody, takže pochybuju, že se stopy Silkalu dokážou dostat do vody v konvici. Chce to jen trochu soudnosti v uvažování.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#8 Příspěvek od MetalGod »

I kdyby se mu silikónovej olej dostal do vody, tak se nic nestane, prdel si to přebere bez potíží.
Mimochodem - ani po vypití motorovýho oleje nedojde k otravě, prej se ve střevě nevstřebává, snad jen může absorbovat v tukách rozpustný vitamíny (A, D, E, K).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#9 Příspěvek od Matka_Tereza »

Teď ještě najít dobrovolníka, kterej tu teorii s motorákem potvrdí nebo vyvrátí :lol:
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

MetalGod píše: ani po vypití motorovýho oleje nedojde k otravě, prej se ve střevě nevstřebává, snad jen může absorbovat v tukách rozpustný vitamíny (A, D, E, K).
Jo ale musí to být esterová syntetika, třeba kompresorový Rarus pro potápěčský kompresory. Jsou vysokoteplotní, nevstřebávají se, nedělají karbon, nepřepalují se jako Burešolej. Pokud se prý na ní usmaží řízky a nechají se odkapat, nehrozí ani sračka. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sox
Příspěvky: 7
Registrován: 28 říj 2018, 02:00

#11 Příspěvek od Sox »

Ahoj, mám stejnou konvici a asi i stejný problém.

Nepamatuješ si, jak jsi tu rukojeť rozebral? Vyšrouboval jsem dole ty 2 šroubky a zkoušel jsem páčit všude možně, ale povedlo se mi jen trochu oddělit ten horní plastový prstenec.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Človeče, je to dva roky už si to přesně nepamatuju a prošlo mi rukama několik dalších. Nějaká finta v tom byla, nic se ulomit nemuselo. Pustil jsem to z hlavy, od tý doby stále jede jak má, denně cca 2,5 litrů do varu.
Za co ti to drží? jestli nahoře u tlačítka otvírání víka tak si myslím, že se musely taky vyšroubovat dva plastovruty ve víku, rozebrat ho a pak jdou do strany vyklonit packy pantu víka. Bacha jsou tam pružiny ať je pak najdeš. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sox
Příspěvky: 7
Registrován: 28 říj 2018, 02:00

#13 Příspěvek od Sox »

Tak už si to vzal do rukou táta a ten se narozdíl ode mě nebál pořádně zabrat.

V rukojeti jsou na obou stranách 3 klasické packy, ale drží opravdu fest. Potom 3 packy na každé straně toho prstence nahoře. Úplně na začátku by to ale chtělo sundat víčko, protože na něm to potom zůstalo viset.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Taky to je zasyflený sanytrem kolem spínače? Chce to dávat míň vody než po horní čárku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“