Výběr ssd do staršího ntb

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#16 Příspěvek od MetalGod »

Jo, u SSD je defragmentace naprostá kravina.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#17 Příspěvek od keemo »

Zato je důležité TRIM-ovat

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od robo »

Takže mám vzít ten GIGABYTE ? Nějak mám v paměti že dříve zákl. desky od této firmy nebyli zrovna moc dobré. Ale je to pár let zpět a osobní zkušenost nemám.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#19 Příspěvek od gepard »

Osobně bych ti doporučil značku Samsung, typ SSD 860 EVO 250GB.
Info např. zde. Jedná se o spolehlivou značku, vydrží toho hodně. To PC ještě přežije. :D
-- Gepard --

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Gigabyte by som tiez nekupoval. Nikto nevie, co to vlastne je.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

keemo píše:Zato je důležité TRIM-ovat
Jak u ktereho, ja mam ssd ktery tohle vubec nepotrebuje, dokonce se muze pokusy o trim znicit.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#22 Příspěvek od MetalGod »

Blbost, buďto tu instrukci (bezpečně) umí, nebo ji neumí, ale v žádným případě by pro něj neměla bejt škodlivá. Každopádně trimování není povinný.
Co se tejče značky, gigáče bych se nebál. Sám mám Adata a taky to není nic prémiovýho, od týhle firmy se mi flashky a paměťovky docela často sraly.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Samozrejme treba zalohovat. To plati aj pri klasickych diskoch, ale tie casto odchadzaju postupne. SSD odchadzaju okamzite a bez varovania.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Blbost to neni, intel pred tim varoval nekde na svych webovkach. Detaily si uz nepamatuju, slo o nejake pokusy o trrim z biosu ci co, zjevne uz to nekdo zkousel. Jde o pameti typu 3dxpoint, je to uplne neco jineho nez klasicke nand.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#25 Příspěvek od Achab »

PotPalo píše:Potom je vo Windows ešte schovaná defragmentácia na pozadí...
Win 8-10 SSD rozpozná a defragmentaci neprovádí, i když je na jednotce nastavená. Provede pouze TRIM (pokud je povolen).

Uživatelský avatar
kewin
Příspěvky: 459
Registrován: 21 zář 2008, 02:00
Bydliště: Jižní Morava....
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od kewin »

osobně mam dell 830 z 2.7 cpu a 4 gb ddr 2 a ssd od samsungu 860 a spokojenost na net filmy youtube super os zatim win 7 64 bit Profi a i 10 ky to zvlada vyzkoušeno :) ssd je do ntb super věc rozhodně doporučuji tam koupit samsung ma vlastni chipy a hlidaj si jejich kvalitu

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#27 Příspěvek od xsc »

Není potřeba s tím dělat vědu. Taky jsem do PC s C2D koupil levné SSD od Kingstonu. Vždyť po tom chci hlavně zrychlení při čtení tisíce malých souborů při startu Windows a programů, ne špičkový výkon pro nahrávání nekomprimovaného HD videa...
Pokud jde o takto staré počítače, je to jednoduché, je potřeba použít klasické SATA SSD. U těch novějších s M2 slotem je potřeba zjistit, zda je to SATA nebo NVM. SATA je opět klasika fungující s čímkoliv (běží mi na tom i XP, byť trim nepodporují), NVM ale musí podporovat jak OS, tak BIOS, který navíc musí bootovat v EFI režimu. Dostat podporu NVM do instalačky Win7 je bez utility od výrobce desky docela na dlouhé lokte.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#28 Příspěvek od mluno »

Svůj letitý notebook jsem vybavil SSD asitak před rokem nebo dvěma, když disk začal nabírat chybné sektory nějak rychleji (po celou dobu se čas od času nějaký objevil, ale ne 10 do měsíce). Výhodou bylo, že tam, kde kdysi končily pevné disky - za 250 giga jsem si ještě připlácel a bylo to myslím největší, co se normálně dělalo ve 2.5" provedení, tehdy končily rozumné ceny SSD.
Koupil jsem 250GB SSD, zrovna včera jsem od něj vyhazoval modrou krabičku, ale značku si nevybavim. Pro mě bylo důležitých těch 250 GB (ne 240) aby mohl udělat kopii disku 1:1 a nemusel nic instalovat, protože to by mě na dlouho ohromilo.
Notebook se nijak zvlášť nezrychlil (nějaký rozdíl by byl, ale nijak propastný neni), za to je tišší (chroupání disku mi ze začátku chybělo, už jsem si zvyknul) a baterka vydrží o trochu déle.
Od té doby notebook používám jako normálně a že tam nemám točící se disk ale ssd si ani nevzpomenu. Swap jsem windowsu zakázal už dávno (dělám to zcela běžně od doby, kdy jsem v počítači s XP měl víc jak 64 mega paměti a pokusy o swapování i když bylo paměti dost jen zdržovaly a za těch minimálně 15 let co to praktikuju, jsem narazil na jediný reálný případ, kdy mi něco nešlo kvůli nedostatku paměti a kolegovi, který má swap povolený ano (i když dost pomalu pochopitelně)).

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#29 Příspěvek od Osmdesat »

Co WD Green nebo WD Blue? Vlastně jde o SanDisk.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#30 Příspěvek od Michal22 »

Do firmeního Dell E6400 s Intel Core 2 Duo P8700 a 4GB RAM jsem asi před rokem a půl nacpal Trancend TS128GSSD203S.
Větší disk nepotřebuji, i po tom roce a půl mám přes 40GB volného místa (všechny soubory dávám na síťové disky).
Milým překvapením byla dodaná aplikace pro naklonovaní starého disku na nový- fungovala úplně bezvadně, rychle, ovládání velice intuitivní.
A start NB (Win7 Ultimate) se po výměně původního HDD za SSD zrychlil z asi 3 minut na necelých 30 sec...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“