Viadrus Hercules U 24

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

Viadrus Hercules U 24

#1 Příspěvek od milin »

Ahoj jaké mate zkušeností z Viadrusem U 24. Da se tam kromě-koksu - uhlí topit i dřevem? Bude používán jako záložní topení. dik

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Zkušenosti - Ano
Dřevo - ne
Navíc potřebuje velmi slušný komín
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#3 Příspěvek od milin »

komín15x30 snat bude stačit, proč ne dřevem?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

On pokud má mít nějakou účinnost tak potřebuje pracovat odhořívacím způsobem. Tedy palivo hoří ve spodní části. Což se mi u dřeva úplně nedaří docílit. Nebo nevím jak tam narvat špalek aby hezky hořel a dostal jsem jeho zplodiny přes ten boční výměník.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Musela by se do něj pravděpodobně sypat štěpka nebo pelety = aby se palivo chovalo jako zrnitá hmota, která se pomalu sesypává násypnou šachtou dolů na rošt, kde postupně odhořívá. Polena dřeva obvyklý velikosti tohle budou dělat až v šachtě rozměrů domovního schodiště ... A nemlaťte do mne kvůli ceně nebo hodinový spotřebě tý štěpky nebo pelet - já napsal názor na mechanismus spalování dřevní hmoty v tomhle kotli, ne na finanční nebo energetickou rentabilitu takovýho počínání ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

Navíc má mít na výstupu 3 nebo 4 cestný ventil - potřebuje teplou vratnou vodu. Plus asi by se choval super kdyby měl akumulační nádrž.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#7 Příspěvek od milin »

dotaz, co se rozumí pod pojmem -DOPLŇKOVÉ PALIVO DŘÍVÍ??

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Třeba pro roztápění nebo udržování v chodu s nižším výkonem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“