nezobrazuje informaèní displej v pøístrojovce Škoda

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

nezobrazuje informaèní displej v pøístrojovce Škoda

#1 Příspěvek od sr71 »

Doèetl jsem se že to bývá pomìrnì èastá závada. Co bývá pøíèinou když náhle pøestane zobrazovat? Pøedpokládám problém pøímo v pøístrojové desce.
Přílohy
palubka.jpg

Uživatelský avatar
yesper26
Příspěvky: 1051
Registrován: 19 kvě 2012, 02:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od yesper26 »

Poistka :) Mozno... Mrkni poistky. Ked nie tak konektor do pristrojovky a mam tusaka, ze to moze byt aj zla kostra ale i v prdeli samotny display.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Študenty v přístrojovým štítu způsobený ignorováním výjimky z povinnýho používání bezvolovnatejch sraček k pájení elektroniky použitý v automotive. Jelikož pro výrobce je lacinější všecko pájet bezvolovnatou sračkou, dělají to tak bez ohledu na to, že technologie bez olova je náchylná na vznik mikrotrhlin a studenejch spojů následkem porušenejch spojů vibracema od pohonu a pohybu. Asi 99,9% takovejch závad je odstranitelnejch pečlivým ručním propájením celýho plošnýho spoje přístrojovýho štítu s opatrným přídavkem olovnatý pájecí slitiny ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#4 Příspěvek od Jodr »

Už jsem narazil i na přerušený prokov (hledání z říše snů). Přístrojovka Fábule, hezky schovaný pod bzučákem... :evil: :evil: ... jinak studeňáky, běžný folklór.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
orlov
Příspěvky: 29
Registrován: 05 srp 2010, 02:00

#5 Příspěvek od orlov »

Toto sa mi stávalo, keď som utieral prach. Pomôže len odpojenie od baterky a všetko bude zase v poriadku.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

statická elektrina?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

Jo, setkal jsem se s takovým popisem na Škodahome.cz - prostě když se potká plast v obložení palubky, syntetikou obohacená hadra a přípravky pro oživení povrchu plastů spolu se šmrdláním ve snaze ten přípravek důkladně rozmatlat a "zapracovat" do povrchu plastu, může se nahromadit tolik náboje, že někde přeskočí jiskérka. Většinou to zablokuje procesor řídící zobrazení - takže nucenej tvrdej reset vypnutím napájení, poškození většinou nehrozí, proti tomu jsou vývody všech těch švábů v palubovce krytý ochrannýma diodama - ale zablokování běhu programu tím zabránit nejde ... Na vlastní bulvy jsem takovej stav neviděl.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

Tak to tedy vypadá na tu statickou elektøinu (protože dle majitele vozu to nejde od doby co èistil palubní desku). Vùbec mì nenapadlo že je takováto souvislost s èištìním a se statikou možná (je tohle vùbec možný u koncernového vozu? :-), takže jsem považoval vznik závady po èištìní za souhru náhod.
Odpojit baterku tedy není problém, doufám jen že se nezablokuje radio. Je tam model Dance a dle návodu to vypadá že dokud se nepøehodí do jiného auta tak by kód po odpojení bat. chtít nemìlo.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Hubert_79 »

keemo píše:statická elektrina?
Jo. Když jsem pucoval palubku ve Fordu Fusion, tak se tento zamkl a odemkl. Tak jsem si na to dával pozor a pucoval méně usilovně :lol:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

sr71 píše:...
Odpojit baterku tedy není problém, doufám jen že se nezablokuje radio. Je tam model Dance a dle návodu to vypadá že dokud se nepřehodí do jiného auta tak by kód po odpojení bat. chtít nemělo.
Kód je zapsanej v imobilizéru - a ten je v palubce. Rádio po zapnutí posílá "handshake" do CAN-bus a z budíků dostává odpověď - pokud se kód shoduje, rádio se odblokuje. :lol: :lol: Takže jestli se to skutečně posralo, pak je to posraný komplet. Ale jak jsem napsal, ochrany tam jsou řádský, ten tvrdej reset vypnutím napájení to v drtivý většině jistí a vyřeší...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#11 Příspěvek od sr71 »

po odpojení a znovu pøipojení baterie vše funguje, takže byl displej opravdu "zblblý" po nìjakém výboji statiky
Naposledy upravil(a) sr71 dne 23 dub 2019, 22:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od workhard »

Paráda, no to bude legrace, až si někdo otře palubovku v autonomním autě :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Ty uklízíš a leštíš svoje auto za jízdy?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#14 Příspěvek od piCZus »

Za jízdy si to leští každý kamioňák :)

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“