Indukcni deska MORA MIT600FX1

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kyslicnik
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2010, 01:00

Indukcni deska MORA MIT600FX1

#1 Příspěvek od Kyslicnik »

Na indukci mi odešla plotna, tak jsem koupil novou, ale bohužel hlásí chybu E4. Asi je potřeba nějak naadresovat plotnu, aby jí řídící deska správně viděla. Nevíte někdo prosím jak správně tuto varnou desku nakonfigurovat?

Děkuji
Jirka

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Na indukci lze skutečně koupit takový blok? I kdyby - pochybuji, že je to řízeno "po sběrnici". Spíš si myslím, že se to spínáno výkonově. E4 vypisuje sice v návodu
  • Kód: Vybrat vše

    E4 - CHYBA KONFIGURACE VARNÉ ZÓNY Obraťte se na autorizovaný servis.
    Ale hádám, že spíš si to kontroluje stav hardware. Máš fotku toho rozhraní, jak se ten výměnný blok připojuje?

Uživatelský avatar
Kyslicnik
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2010, 01:00

#3 Příspěvek od Kyslicnik »

Už jsem to zase zakapotoval, aby mohla manželka vařit alespoň na třech plotnách. Plotna je připojena na 230V a potom komunikačním káblíkem se 4 dráty. Jsou zapojeny v konfiguraci 2+2 plotny. Na řídící desce jdou dva vývody, ale piny tam jsou na obou konektorech paralelně. Dvěma dráty jde napájení a dalšíma dvěma komunikace. Na straně plotny jsou dva optočleny (jeden tam a druhý zpět).
Trochu je to vidět zde https://www.partmaster.co.uk/images/med ... manual.pdf

Jirka

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#4 Příspěvek od elektrosvit »

Cca dva roky zpátky jsem řešil stejný problém. Taky chyba E4 a po výměně "hnízda" zůstala. Zkoušel jsem s tím všelijak šachovat a nakonec nové "hnízdo" vrátil v prodejně. Deska už bude mít letos 10 let, tak na 3 plotny nějak doslouží...

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#5 Příspěvek od Kvicala_r »

Fakt překvápko nad koncepcí. Pokud by nešlo tu novou vrátit, pak by stálo za omrknutí, jestli tam není nějaká paměť, skrze nastavení adresy a tu si přehodit.

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#6 Příspěvek od kovar »

Co jsi koupil nového?
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
Kyslicnik
Příspěvky: 6
Registrován: 22 úno 2010, 01:00

#7 Příspěvek od Kyslicnik »

Plotna je nová. Jiná plotna (z jiné pozice) na stejném kabelu se hlásí bez problému.
Paměť přehodit nejde - je tam jen procák ATMEGA
Každá plotna má svou adresu, která se zapisuje do řídící jednotky, opět do procáku, takže se to musí spárovat při nějakém nastavení.
Vzhledem k tomu, že plotna je jako náhradní díl, tak se to musí dát nějak rozumně spárovat, například vstupem do servisního módu.

Jirka

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#8 Příspěvek od elektrosvit »

U mě na pozici hlásící chybu nešla ani plotna z protější pozice a nová plotna zapojená na protější myslím taky ne, nejsem si už ale jistý.

EDIT: opraveno mně>mě
Naposledy upravil(a) elektrosvit dne 28 dub 2019, 01:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od workhard »

Je úžasné, jak si lidi komplikujou život d3bilní elektronikou. Já mám sporák MORA s litinovými plotýnkami, když zapnu knoflík, tak hřeje, když ho vypnu, tak přestane a žádné sběrnice ani konfigurace k tomu nejsou zapotřebí :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#10 Příspěvek od elektrosvit »

Já indukci nevybral. :nevim: Na druhou stranu, deska vydržela 10 let a než klekne úplně, snad ještě nějaký rok vydrží. Před ní jsme měli obyčejnou sklokeramickou s otočnými přepínači, tenkrát z druhé ruky. Dohromady mohla vydržet i 20 let.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od workhard »

Myslel jsem to tak nějak všeobecně, na xichtoknize byl dred o procesorovém bojleru, kterej se postupně učil nahřívat vodu podle spotřeby domácnosti a maníkovi ten mozek odešel. Na moji zdvořilou otázku, co se stane, až se to ten bojler naučí a přijede návštěva, jsem odpověď nedostal ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

No, zase to tak nežer. Co budeš dělat až se ti podělá procesor v PC nebo NB? Vrátíš se ke kalkulačce nebo sčotu? :lol:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od workhard »

Procesor v PC nebo NB je tak nějak namístě, ovšem o jeho užitečnosti ve sporáku nebo bojleru silně pochybuji 8-)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Matka_Tereza
Příspěvky: 112
Registrován: 21 dub 2017, 02:00
Bydliště: Egerland

#14 Příspěvek od Matka_Tereza »

No, co se týče "učícího se" boileru s procesorem...jak řekl Lábus v jednom filmu: "Kraviny do kravína".

Nicméně indukci doma mám. Když mi v ní odešel jeden elyt, tak jsem ji na tři dny nahradil sklokeramikou. Byli jsme z toho rozdílu (rozumněj snížení komfortu) všichni na palici a jak jsem psal v jiném vlákně (oprava indukce Baumatic) velmi to urychlilo opravu původní indukce! Mimochodem moje deska nijak nepulzuje a to mám různé typy hrnců. Od klasických smalťáků, speciálních "tenkostěnných"až po hrnce se sendvičovým dnem!
Co jsem tím chtěl říct. Pokud si zvykneš jezdit autem, tak se ti cestovat žebřiňákem už prostě nechce. I když někteří, ktěří jsou na to zvyklí Ti budou do roztrhání těla zdůražňovat kvality toho žebřiňáku (jedu si pomalu a kochám se pohledem na krajinu kterou při jízdě autem ty nestíháš sledovat, neřeším filtr pevných částic ve výfuku a pod.).
ps: Musíš dávat velký pozor, aby tvoje žena nikdy nejela autem, protože by se mohlo lehce stát, že tě i s celým žebřiňákem pošle do (_!_)
Naposledy upravil(a) Matka_Tereza dne 30 dub 2019, 20:59, celkem upraveno 1 x.
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od workhard »

Ano, indukce je v pořádku, ale proč procesor s konfigurací? To už je jak ten borec tady, jak chtěl ovládat čerpadlo a dva plováky v nádrži Arduinem.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“