Manuál k Indikator ačch test 2

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ladinek-sdq
Příspěvky: 5
Registrován: 28 led 2011, 01:00

Manuál k Indikator ačch test 2

#1 Příspěvek od ladinek-sdq »

Dobrý den, nemá prosím někdo jakoukoliv dokumentaci k ruskému přístroji
indikator ačch test 2 (индикатор ачх тест 2)? Měl by to být rozmítaný vf generátor s osciloskopem k ladění propustí apod. Přístroj se mi nezdařilo jakkoliv uvést do provozu - hodil by se tedy prosím návod k obsluze a také schéma, kdyby se ukázalo, že přístroj má závadu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#2 Příspěvek od Achab »

Možná pomůže TEST-X1 (zřejmě předchozí verze).

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Do kolika to chodí? Vidím to na očesanou X1-50 :wink: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
ladinek-sdq
Příspěvky: 5
Registrován: 28 led 2011, 01:00

#4 Příspěvek od ladinek-sdq »

Člověk, co mi to věnoval mi řekl, že to snad chodí do 1GHz. Za schéma děkuji, podle prvotního ohledání se to tomuto přístroji přinejmenším dost podobá. Neměl byste prosím někdo ten manuál? Azbuka mi nevadí. Přidávám fotku přístroje. Děkuji.
Přílohy
indikator.jpg

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od sis2 »

Je to takový jednoduchý ruský Polyskop, (I AČCH = indikator ampitudno-častotnych charakteristik) použitelný cca do konce UHF. Je to asi blízký příbuzný X1-50.
Měl jsem kdysi v práci. Dobře se s tím nastavovaly anténní zesilovače, propusti, zádrže apod. Generátor měl docela hrubé ladění, nastavení rozmítání i atenuátor (inu takové ruské...) ale s pomocí vestavěného markeru se dalo zorientovat. Pokud k tomu nemáš detekční sondu a kabely, tak s tím moc nenakouzlíš. Zrovna ta sonda byla povedená a chodila opravdu až do konce UHF.
Princip měření: signál z rozmítaného generátoru s vloženými kmitočtovými značkami (mětky - vf zázněje) se přivede na vstup měřeného prvku a sonda se připojí na výstup, měřicí bod, apod. kde detekuje signál. Výstup sondy (přenos) se zobrazuje na obrazovce (osa y). Průběh v ose x odpovídá rozmítané frekvenci. Takže výsledná zobrazovaná křivka (nějak) odpovídá přenosové charakteristice měřeného prvku (závislost amplitudy přenosu na frekvenci). Před měřením je dobré zkontrolovat průběh (vlastnosti sondy a kabelů) propojením výstupu a vstupu sondy - je-li vše OK, je průběh rovný... Velmi užitečné příslušenství je stavitelný atenuátor nebo pevné útlumové články (3, 6, 10 a 20 dB) - s jejich pomocí se pak dá docela slušně posozovat/srovnávat testovaný prvek. Atenuátor a děliče v přístroji stojí za prd.
Podle obrázku je vidět, že základ asi funguje jak má - na minidispleji ukazuje střední frekvenci rozmítaného generátoru, na obrazovce je vidět stopa ve správné poloze a jsou vidět i kmitočtové značky a průběh odpovídající rozmítání.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“