Bývalá Tesla Rožnov

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

jirka5 píše:Nevíte někdo něco o osudech dalších Tesel? Zejména by mě zajímaly ..... Přelouč.
Kdybys četl vlákno pořádně, tak o Přelouči jsem tu před pár dny psal.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#17 Příspěvek od judeware »

V Blatné je v provozu původní budova, dělají mj. výkonové odpory a kabely ke svíčkám. K dočtení na webu je toho doufám dost (sám jsem neměl čas to příliš zkoumat).
Naposledy upravil(a) judeware dne 01 kvě 2019, 16:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Ano, zapalovacie kable robia ako nahradne diely pre mnoho typov aut. Na rozdiel od cinskych maju spravnu dlzku a lepsie koncovky. Ale musel som ich vymenit velmi skoro - jeden bol naseknuty a akurat na STK to koplo obsluhu pri emisnej kontrole... Mam podozrenie, ze to bolo uz z vyroby - neviem si predstavit, ako by sa to mohlo stat pri vymene.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#19 Příspěvek od foxrider »

K Přelouči - Moje bývalá kolegyně z práce se učila v Tesle Přelouč. Říkala že tam drátovala nějaké "formy" pro magnetofony či co, nějaké svazky vodičů jak se to pak zapojovalo do přístroje.
Ona chtěla do Pardubic, to byl prý sen každého dostat tam na školu (SPŠ) ale prý jí to zamítli, že Pardubice nene a že půjde na učiliště do Přelouče.
Je to pár let, další podrobnosti nevím, kolegyně je dávno už pryč.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

divous píše: Každopádně i s těmi nádhernými platy mají problém shánět další pracovníky.
Problémem je nejspíše nepřetržitý provoz v kombinaci s nutným pracovním oděvem (něco jako skafandr :-D )
No já myslím,že hlavní problém je v tom,že kvalifikovaní lidi prostě nesjou nebo spíše je jich čím dál méně. Bavím se samozřejmě o údržbářích nebo jak se to teď jmenuje v moderní době :-)
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Habesan »

Prej tam dělaj samý ženský, chlap by to nesnes, ani za ty prachy.

Normálně uvažujícího člověka napadne otázka: "Jak v tom choděj na záchod?"
"Nechoděj na záchod."
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od pajosek2 »

Třeba mají záchod implantovaný ve skafandru :-)
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
mojza
Příspěvky: 327
Registrován: 01 zář 2006, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#23 Příspěvek od mojza »

Ve výrobě ON SEMICONDUCTOR CZ Rožnov p.R. nedělají samé ženské, 100% jsem tam viděl i chlapy (na tažírně). Jinak mají sice tvrdý režim, stihnout se však dá vše, svačina i WC. Pravda, že jsem si myslel, že peněz za to dostanou víc.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#24 Příspěvek od Osmdesat »

Tesla Kolín -> ETK Kolín, funguje.
Tesla Valašské Meziříčí -> TVM, před pár lety skončila.
Tesla Liberec -> Lites, kolem areálu občas jezdím, ten starý je prázdný, v těch nových budovách se něco děje, podle webu funguje.
Tesla Holešovice -> nefunguje, areál byl myslím nedávno zbourán.
Tesla Vršovice -> Tesla Electrontubes, funkční.
Tesla Ostrava Vítkovice -> Elektronické součástky CZ, a.s. prý vyrábějí kondenzátory, potenciometry, trimry https://www.es-ostrava.cz/
Tesla Karlín - už jen areál

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#25 Příspěvek od Hrnous »

Velice zajmavé čtení na dobrou noc.
https://www.vmp.cz/cs/odborna-cinnost/p ... la-web.pdf

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od pajosek2 »

mojza píše: Pravda, že jsem si myslel, že peněz za to dostanou víc.
No prý tam platí dobře jsem se nedávno dověděl.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#27 Příspěvek od PeteBurns »

Co je to, dobre? :)

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#28 Příspěvek od Yarda1 »

Osmdesat píše:Tesla Kolín -> ETK Kolín, funguje...
https://www.tecomat.cz/about-us/about-company/
http://www.iats.cz/iats/index.asp?lan=cze
SPEL (ale ta se nějak transformovala a pod tímhle názvem se už nedá najít)
http://www.elsaco.cz/index.php?file=./onas/129_onas.php

Kolínská Tesla byla velká firma a bylo v ní hodně chytrých lidí.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od pajosek2 »

PeteBurns píše:Co je to, dobre? :)
No to je pravda. Takže lépe než okolní firmy. :-) Prý. Osobní zkušenost nemám.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#30 Příspěvek od foxrider »

Jo, k Tesle Kolín:
Pracovala tam moje babička, to jsem ještě byl malý. Navíjela cívky, byly to ty jak se dávají do hrníčkových jader, menší i větší. Táta později říkal že prý to byly cívky údajně někam do letadel.
Občas mi nějakou přinesla na hraní, některé byly už i zašroubované v jádru a zalakované.
Pracovala tam hodně dlouho přes důchod. Taky vyprávěla že tam byly i mladší kolegyně, jako třeba nějaká holka, babička povídala že byla strašně pomalá, že jí to i říkala, že takhle nic neudělá a nevydělá si...
A pak v důchodu ještě prý jezdila na výlety, že od podniku se pořádaly zájezdy pro bývalé zaměstnance v důchodu, autobusem, tak se aspoň podívala po republice.

No pak v Tesle Kolín pracovala i moje teta (dcera babičky), to nevím co vyráběla, (můžu se jí zeptat), pak se podnik nějak štěpil, a ona pracovala jmenovalo se to Teco Kolín, vyráběli tam nějaké "bedny" pro dráhu, vyprávěla.
No a pak šla do důchodu taky, a to Teco se potom přestěhovalo z areálu Tesly až někam dozadu na Šťáralku. Tak povídala že je ráda že už je odtamtud pryč.
Taky vyprávěla, že v tom areálu udělali i nějakou ubytovnu pro céčka, prý měla strach když kolem chodili z práce, jak se tam céčka vyvalovaly a smály se lidem že chodí do práce.
Fakt byla ráda že z toho Teca vypadla že už nemusí dojíždět a už má klid. A na tu novou adresu by se horkotěžko dostávala...
Jsou to jen moje vzpomínky, třeba vás to ani nebude zajímat... :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“