Leadtek WinFast TV2000XP na Win 10/64.bit ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

Leadtek WinFast TV2000XP na Win 10/64.bit ?

#1 Příspěvek od Krakis »

Tak jsem si chtěl stáhnout do compu videa ze staré 8.-kové kamery a videokazet.Nainstaloval jsem retro video kartu Leadtek WinFast TV2000XP a hledám ovladače.Leč ouha-na můj Win 10 Home/64.bit na stránkách výrobce nic není.Prošel jsem spoustu fór,kde lidi píšou,že to nejde,někteří zas že jo,ale nikde žádnej odkaz na ovladače.Počítač kartu vidí,ale drivery nestáhne.Tak nevím-mám zkusit ovladače z jiných Win/64.bit nebo si na druhý disk nainstalovat starší OS ? Díky za všechny rady-ideální by byl odkaz na origo driver.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Se SW Ti moc nepomohu, ale kdybys chtěl tuto kartu (zdarma, předání třeba v Holicích), tak si myslím, že jsem ji házel do krabice na HW k prodeji do kolínských sběrných surovin, kam vozím MB, RAM, uP apod.
Možná by to mohl být trochu jiný typ a ten by třeba pod W1064b fungoval.

Jinak bych, být Tebou, zkusil nejposlednější ovladače pro 64b systém, které najdeš.

PF

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

Hledal bych ovladače podle kodeku (BT848/878)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Podle mě žádný speciální ovladač pro Win10 neexistuje a je potřeba se snažit to rozjet s tím původním. Tedy nejspíš pro Vistu...
A nebo si bokem nainstalovat XP, pokud to ovšem na tu desku jde. Jen pozor na dualboot, problém je při zapnutém rychlém spouštění ve Win10.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#5 Příspěvek od mluno »

Tuto televizní kartu mám (taková ta karta do notebooku, co byla novější než PCMCIA, myslim expresscard), mohu se podívat po CD, ale pochybuju, že tam bude něco, co výrobce nemá na stránkách, pokud ještě funguje (když jsem nedávno nějak omylem odklepnul hledání aktualizací, skončilo to chybou). Ovladače pro Vindows Vista a XP (32 bitové) stoprocentně byly, pod něčím jiným jsem to neprovozoval. Vlastně ani pod těma XP, ale vzhledem k popularitě vist si žádný výrobce nedovolil nedávat ovladače pro XP.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

A nešlo by zkusit XP ovladače na nějaké Live XP distribuci (třeba Hirens'...)z usb-flash nebo CD, když jde o jednorázové použití?
:wink:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

Vzhledem k tomu, že instalace skoro jakéhokoliv HW do XP vyžaduje restart, tak je použití live distribucí značně omezené.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

Máš recht, na to jsem zapomněl.
:wink:

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#9 Příspěvek od Krakis »

Díky chlapi , už jsem to vyřešil - přehodil jsem kartu do starýho počítače s XP Professional sp3 32bit a na to už ovladače jsou.Akorát je to pomalý,takže si všechno video budu přehazovat fleškou na střihání na ty 10.-ky 64bit na nový počítač.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

Co máš nastaveno za kodek pro záznam, aby to pak ty Win10 vůbec přečetly?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

takže si všechno video budu přehazovat fleškou na střihání na ty 10.-ky 64bit na nový počítač.
To u toho vykveteš. Propoj si ty kompy ethernet kabelem a pojede to jak po másle.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#12 Příspěvek od Krakis »

Propoj si ty kompy ethernet kabelem a pojede to jak po másle.

Tak to jsem ještě nezkoušel.Mám oba kompy připojený k routeru - co dál ?
Nebo je mám připojit rovnou mezi sebou ?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od xsc »

Stačí propojení přes router, ale pokud je jen 100Mb/s, bude to brzdit. Pak je potřeba nasdílet tu složku v XP (nabídne se to po kliknutí pravým na složku) a z Win10 se k ní připojit. Je pár důvodů, proč to nemusí jít, téma sdílení mezi XP a vyššími verzemi Win tu bylo víckrát probíráno.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

No, zas jestli bys strávil půl dne tím, že bys nastavoval sdílení, tak snad asi spíš ta flashka.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#15 Příspěvek od keemo »

radsi externi disk a pokud mozno USB3, minimalne si zrychli cteni pod w10 (predpokladam ze mas nejake usb3)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“