Powercube USB - pískání

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

Powercube USB - pískání

#1 Příspěvek od cackler »

Zdravím,
pořídil jsem si tuto ( https://www.powercube.cz/p/213/powercube-extended-usb ) záležitost, že to bude na stole hezčí než prodlužka a nabíječka.
Ono to hezčí je, ale při zapojení čehokoliv do USB, se začne ozývat nepříjemné pískání, které se mění podle zátěže.

Nedalo mi to a podíval se dovnitř a chci se zeptat jestli někoho napadne nějaká možnost s tím pískáním něco udělat. Jako poslední řešení beru výměnu celé nabíječky :roll:
Přílohy
20190508_225920.jpg
20190508_223150.jpg

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

Podľa niektorých prameňov, je označenie toho riadiaceho švába iné na púzdre a iné na doske - správne asi má byť PN8359.
Ale podľa datasheetu tomu zdroju niečo dôležité na výstupe evidentne chýba.
Niekde sa ušetriť muselo stoj čo stoj.
Čo už, niekto to raz kúpiť musel, aby sme vedeli prečo to nekupovať :roll:
Přílohy
PN8359 Datasheet.png

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Piskat bude nejspis to trafo, pokud nemas moznost ho zkusit znovu naimpregnovat, nic s tim nejspis neudelas. Jedine tam vrazit streva z nejake nabijecky ktera ti nepiska, kdyz se ti libi ta kostka.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od cackler »

Díky za schéma, porovnám se skutečností, třeba tam půjde něco dobastlit.

A jen tak obecně, pískání u spínaného zdroje je zpravidla z trafíčka?
Příčinou bývá kvalita trafíčka?
Jde mi obecně o princip, jestli by nepomohlo vyměnit za kvalitnější součástky nebo jestli je problém v konstrukci zdroje kdy spínací frekvence jde do slyšitelných frekvencí?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Nejčastěji pískají indukčnosti.
Obecně.
U monitorů jsme to řešili tak, že jsme cívky a tráfka zalili tavným lepidlem. Potom se pískání buď ztratilo, nebo alespoň znatelnelně zeslabilo.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »

Trafíčka v monitorech pískaly na řádkové frekvenci nebo na nějaké subharomonické kde to mechanicky rezonovalo. Spínané zdroje obecně pracujou na spolehlivě vysoké frekvenci na to aby byly slyšet, takže pískání je buď projev vadné součástky v obvodu řídicího IO nebo závada v obvodu zpětné vazby (časová konstanta filtru) případně nepravidelné syčení, když je výstupní veličina mimo rozsah regulace a řídicí obvod už neumí zkrátit budicí impuls do trafa. Může být taky nesprávný materiál jádra oproti předpisu nebo prasklé jádro.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od cackler »

Tak jsem to celé zalil do hmoty MR3404, protože se mi nedařilo odhalit která součástka přesně zpívá.
No a pískání/cvrlikání je pořád, ale znatelně tišší. Teď je to slyšet jen když je v místnosti ticho, předtím to bylo slyšet i přes rádio :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Na tuhle svini jsem u známýho připojil můj Chuj a vej aby se nabil. A ono prdlajs, napsal mi "nestandardní nabíječka" a nabíjení ani nezačlo. Tak jsme ho píchli do USB štekru PC a tam se žádnej protest nekonal.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#9 Příspěvek od dred »

cackler píše:Tak jsem to celé zalil do hmoty MR3404

zalievacia hmota nebola to ,čo tam chýba :lol:
Teraz čakaj, kedy to prdne nadobro :twisted:

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od cackler »

Na to čekám, pak to konečně vyměním za něco pořádného :lol:

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“