Skype a Windows XP - zprovozněno.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Skype a Windows XP - zprovozněno.

#1 Příspěvek od Brozicek »

Nepodařilo se mi již najít žádnou verzi Skype, která by fungovala pod Windows XP. Starší verze se nainstalují, ale nelze je přihlásit. Poslední verze zase nejdou v XP nainstalovat.
Pokud byl někdo úspěšnější, rád si nechám poradit. Pro mne to není problém, já mám W10.
Je mi však líto několika aktivnich známých důchodkyň, kterým nedokáži pomoci.
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 13 kvě 2019, 10:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od xsc »

Skype ve Win10 zase zapomíná přihlašovací jméno, pokud člověk nepoužívá MS účet. Pod Win7 to ještě chodí. Jinými slovy, Skype je daší věc, kterou MS koupil, rozbil a zničil.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#3 Příspěvek od PixelOrgy »

jo no, jediny co se da, tak prejit na jinen protokol/messenger... treba Viber, nebo Google Duo...

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Nakadah »

Protože XP chybí nějaké šifrování, bohužel už to není ofiko podporovaný OS výrobcem (MS). Je potřeba zásahem do registru OS změnit XP na verzi Embeded tím pádem se změní na stále podporovaný OS. Pak jde šifrování doinstalovat. Pak se to zase změní zpět z Embeded na klasické XP a voila, Skype jede.

Přesnější informace už nemám v hlavě, stačí pohledat po netu.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

Já mám WIN7/64bit, do poslední chvíle jsem, i přes vyhrožování že musím přeinstalovat Skype, používal původní verzi.
Před asi měsícem stará verze už přestala fungovat, tak jsem využil nabídky přeinstalace a od té doby jsem v pr..li.
Skype nejde spustit. Ať jdou do háje!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od forbidden »

Neskončila náhodou podpora pro embedded verzi v dubnu?

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#7 Příspěvek od PixelOrgy »

Podpora XP Emb. skoncila 2016 - podporujou se jen nejaky derivaty pro bankomaty pokud vim. XP is dead

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

xsc píše:Skype ve Win10 zase zapomíná přihlašovací jméno, pokud člověk nepoužívá MS účet. Pod Win7 to ještě chodí. Jinými slovy, Skype je daší věc, kterou MS koupil, rozbil a zničil.
Tesat. Ještě by se dalo doplnit, že v některejch případech nekoupil, ale prachsprostě ukrad, využil a pak zprasil k nepoužívání neustálou snahou "něco vylepšovat" navzdory skutečnosti, že aplikace chodila a plnila požadavky uživatelů - a to přesně jen do toho momentu, kdy se Mr.dkošrot rozhodnul, že to nejni jen tak, aby něco tak dlouho chodilo bez stížností, tudíž je nutno inovovat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
jape
Příspěvky: 62
Registrován: 20 úno 2013, 01:00
Bydliště: Uh. Hradiště

#9 Příspěvek od jape »

Pro několik PC s WXP jsem zkusil použít postup z neoficiálního blogu Skype http://www.skaip.org/skype-for-web-on-w ... dows-vista tj. poslední nainstalovat verzi Chrome kterou podporují XP - 49.0.2623.112 a v zástupci pro spuštění se vnutí aby Chrome tvrdil že je novější. Potom funguje web.skype.com. Psát se dá, do jistých mezí i telefonovat pokud se povolí používání mikrofonu a zobrazení oznámení.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Nakadah »

Letos manželce řešil syn rozchození nové verze Skype pod XP podle toho co sem psal a normálně to funguje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je mor dnešní doby. Co aktualizace, to něco posr..., nefunkčního nebo zpomalení. Taky se musí změnit ikony. I ten klasickej VLC je po akualizaci línější, jinou změnu jsem nezaznamenal.

Přitom ty jednoduchý věci tak krásně fungovaly, ale on se na to musí naroubovat kalendář, dalekohled a smeták... :evil:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#12 Příspěvek od piCZus »

Tak si nainstaluj VLC z roku razdva.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mám zálohy, neboj se...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

ZdenekHQ píše:Přitom ty jednoduchý věci tak krásně fungovaly, ale on se na to musí naroubovat kalendář, dalekohled a smeták...
Jo. Vzpomeň si na Nero. Nejprve malý program co dělal skvěle co měl. Později? Sráč k pohledání co se nacpal úplně všude.
Na druhou stranu, že skype nefunguje na 18 let starém systému, no není sám. FF budiž příkladem za všechny.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#15 Příspěvek od Artaban001 »

Já jsem si teď oblíbil "Media player classic". 1. TV karta s ním funguje o 100% líp, než z originál software (Evolveo Sigma T2), 2. je svižnější.
Kodi má divný ovládání a VLC je pomalý a má horší obraz

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“