Ovládání el.zámku pomocí RC522 a NodeMCU

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Albert636
Příspěvky: 27
Registrován: 07 říj 2006, 02:00

Ovládání el.zámku pomocí RC522 a NodeMCU

#1 Příspěvek od Albert636 »

Máme RFID čtečku RC522 a NodeMCU V3. Chtěli bychom s tím pomocí relé ovládat el.zámek vstupních dveří na panelovém domě. Jelikož bydlíme ve vyšším poschodí a Wifi z NodeMCU nedosáhne k naší bytové síti, potřebujeme na internetu najít (nebo vytvořit) program, který by se obešel bez SQL (databázového) serveru a fungoval pouze programem v NodeMCU.
Wifi v ModeMCU by aktivoval kartou jen admin, který by přišel ke dveřím s notebookem a nastavil v NodeMCU přes Arduino IDE oprávněné klíčenky (karty). Admin by měl kartu, která by zapnula Wifi. Notebook by se připojil k NodeMCU a admin by mohl zapisovat, popřípadě vymazávat karty. Ostatní osoby by měli karty oprávněné jen ke vstupu. Umíme zapojit hardware, ale s programem je to horší.
Na software mám syna, ten by byl admin. Zatím umí program, který kartu a klíčenku přes RC522 pouze přečte. Jednoduchý program pomocí "Arduino IDE" vložil do ModeMCU. Stále ale nemá dostatečné zkušenosti s programováním C++ pro Arduino apod . Kdyby někdo uměl poradit, budeme rádi.
Albert636

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

Hledej "RFID522-Door-Unlock-master" nevím jestli bude s NodeMCU fungovat bez úprav, je psaný pro Arduino. Vystačíš si pro přidávání a mazání karet s master kartou, připojovat notebook není nutné.

Edit: Jedinou nevýhodu vidím v tom že pomocí master neodebereš třeba ztracenou kartu.

Uživatelský avatar
Albert636
Příspěvky: 27
Registrován: 07 říj 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Albert636 »

Díky za dobrou radu.
Už nám to funguje s master kartou. Jen jsme museli místo NodeMCU koupit klon Arduino Nano. Nepotřebujeme signalizaci ledkama a tak jsme je nezapojili. Naopak jsme přidali signalizaci buzzerem. Při Master Módu klepe. Odmítnutí a zapsání karty má každé jiný tón. V programu jsme ledky neodstranili, protože to házelo chybu, jen jsme je nepřipojili.
Problém byl s jiskrou v relátku. Při rozpojení vždycky zablokovala Arduino Nano. Až jsem na to došel, zapojil keramický kond.47nF a zatím dobré. Také se mi zdálo, že vzdálenost mezi čtečkou RC522 a kartou je moc malá a tak jsem napájení RC522 připojil na 5V. Teď nevím jak dlouho to vydrží, správně tam má být 3,3V, ale vzdálenost je určitě větší. Kreditní karty jsou méně citlivé než klíčenky a například INkarta Českých drah. Funguje nám to na karty a klíčenky 13,56MHz a já bych chtěl ovládat dveře i modulem na 125KHz. Čipy na 125KHz jsou rozšířenější např. v zaměstnání a používají je i děti ve školní jídelně. Jelikož nepoužíváme tři ledky, které jsou v programu, dali by se volné piny na Arduinu využít i pro modul RDM6300 125KHz?
Teď se obracím na zkušené programátory jak upravit stávající program a kam do něho vložit program, aby jedno Arduino Nano spolupracovalo s RC522 a s modulem RDM6300 současně. Původní program jsme stáhli z

https://github.com/miguelbalboa/rfid/bl ... ontrol.ino

No programátor ze mě nebude a tak prosím o radu po lopatě. Předem díky.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“