Blbci v GME

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#31 Příspěvek od mluno »

V GME jsou teď nějací jiní prodavači a moc příjemně se tam nenakupuje. Pokud člověk nemá skladové číslo, nejsou moc ochotní něco hledat. No jo, ale když jdu pro konktrétní věci, to si to můžu nechat připravit předem (nad 200 je to zadarmo a dostanu to pěkně zabalené a zaškatulkované) a nemusím blbnout u pultu. Akorát to dýl trvá, protože to nevyřizujou hned.

Dřív takové věci dávali v GME do sáčků zvlášť a připisovali k tomu, co to je (nebo to tam natrhali z mého seznamu, který se pro ty účely výtečně hodil). V GESu k tomu pro změnu dávají štítky a to i při jedné věci (i když je pravda, že tam jsem už dost dlouho nenakupoval, mám ho víc z ruky a taky tam toho nemají tolik skladem).

Celeron píše:Náhodou, v mnoha skladovacích systémech se váha produktu používá na výpočty zatížení regálů, poštovnýho a jinejch administrativních hovadin.
Jo a pak vám domu přijde balík s nominální váhou (podle skladového systému a tím i objednávky) 12 kilo, kterej váží sotva 3 kila. Takto jsem objednával několik součástek na kolo, teda hlavně kvůli dvoum věcem, ale abych vytížil poštovné, objednal jsem toho víc, věci, které jsem předpokládal, že budu v nejbližší době potřebovat a tím si ušetřil cestu do cyklosportu. Poštovné bylo pro mě paušální, takže mi to může být jedno, jen jsem si těch 12 kilo nedovedl představit. A podezření, že tam něco nastřelili (s velkou rezervou) a to se sečetlo se teda potvrdilo.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Ted mi prisly nejake soucastky z Ciny, zlutaci balili do antistatickych stribrnych opakovatelne zaviratelnych sacku i odpory.

Borcum z gme trochu ujizdi vlak, i kdyz teda pominu ze za cenu 100ks v gme mi jich dodaji soudruzi 1500 :-).

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#33 Příspěvek od Balt76 »

tomasjedno píše:
Celeron píše:Ale on je tam i další problém. Jak jsem již psal, z těch 20 ks se 8 chová nepatrně jinak než zbytek. Při nákupu 10 + 10 ks by to mělo být v jiným poměru.
Taky se mi jednou stalo, že jsem tam koupil 4 stejné aku a až doma jsem si všiml, že mi tam zamíchali jeden s menší kapacitou, na první pohled stejný.
Klidně se jim mohla nějaká zatoulat do vedlejšího kastlíku.
Co zkusit porovnat kapacity přechodů? Asi by bylo třeba mít k dispozici katalogové údaje nebo referenční vzorky. Tam by snad mezi 1W a 3W mohl být patrný rozdíl.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“