převod jpg do pdf

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

převod jpg do pdf

#1 Příspěvek od Quest »

Zdravím všechny. Již mnoho let vyrábím pdf dokumenty pomocí PDFCreatoru + IrfanViev, naprosto bez problému. Nyní mám naskenovanou knihu o 200 stranách, skeny jsou vyčištěny, všechny stejný rozměr,seřazeny a v jpg (à 3,5-4MB), jako obvykle. PDFCreator však vyrobí pdf soubor, který má místo 200 stran, pouze 113 stran. zbývajících 87 ignoruje. Asi free verze má toto omezení.
Zkusil jsem on-line PDF24, ten 45 minut obrázky načítal a potom 120 minut hlásil, " počkejte prosím, na konverzi se pracuje". Takže také nic.
Nezná někdo nějakou spolehlivou metodu jak udělat dvěstěstránkovou pdfku? Plnou verzi Adobe Acrobatu nevlatním.
Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Napr. ImageMagick:

Kód: Vybrat vše

convert *.jpg output.pdf

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Mně se osvědčil nástroj "DoPDF" - instaluje se a chová se jako virtuální tiskárna, na kterou se požadovaný dokumenty odešlou k "vytisknutí", výsledkem je pdf soubor.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#4 Příspěvek od Eleman »

Doporučuji prográmek PDF Shaper Free, který přímo převede "obrázkový" soubor do pdf a umí ještě celou řadu dalších kouzel s pdfky včetně spojování, rozdělování, otočení a oříznutí stránek atd.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#5 Příspěvek od Quest »

EKKAR píše:Mně se osvědčil nástroj "DoPDF" - instaluje se a chová se jako virtuální tiskárna, na kterou se požadovaný dokumenty odešlou k "vytisknutí", výsledkem je pdf soubor.
Dělal jsi pomocí něho více než 100 stránek v jednom dokumentu??

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#6 Příspěvek od Quest »

to: Eleman. Stejná otázka na PDF Shaper Free .
Naposledy upravil(a) Quest dne 14 kvě 2019, 19:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

Quest píše:Plnou verzi Adobe Acrobatu nevlatním.
Existuje možnost si kterýkoli produkt z Adobe Creative Cloudu týden zdarma zkoušet, v plné verzi a bez jakýchkoli omezení. Podmínkou je jen registrace e-mailu.
Sám jsem tak použil InDesign a Illustrator.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Na zlozenie par obrazkov do PDF fakt netreba instalovat gigabajty sraciek od Adobe.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#9 Příspěvek od Eleman »

Quest píše:to: Eleman. Stejná otázka na PDF Shaper Free .
Když nevěříš, tak si to vyzkoušej. Kdybych si nebyl jistej tak to sem nedávám. Nevím jestli umí přes 1000 stran, ale 860 ano. Slep si to třeba lepidlem :evil:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#10 Příspěvek od tomasjedno »

rnbw píše:Na zlozenie par obrazkov do PDF fakt netreba instalovat gigabajty sraciek od Adobe.
Takové pseudoproblémy neřeším - instaluju do virtuálního stroje :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Quest píše:
EKKAR píše:Mně se osvědčil nástroj "DoPDF" - instaluje se a chová se jako virtuální tiskárna, na kterou se požadovaný dokumenty odešlou k "vytisknutí", výsledkem je pdf soubor.
Dělal jsi pomocí něho více než 100 stránek v jednom dokumentu??
Ano, dělal. Konkrétně 700 stránek. Jo, chvíli to trvalo - asi 15-20 minut. Ale výsledek OK, možná je ještě aktivní odkaz na něj tady na fóru ve vlákně "Knihy ke stažení".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Alebo vytvor dva mensie PDF a spoj ich nastrojom "pdfunite" (Poppler).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

Ve Windows 10 je "virtuální tiskárna", co umí převádět do pdf. Postupuješ, jako kdybys tiskl na papír. Výsledkem je místo papíru Pdf.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Já používám na všechno jPDF Tweek. Třeba časáky scanuju (na Brotheru jeho vnitřním převodníkem do PDF) aby to šlo rychlejc rozevřený jako A3 a pak to s Tweekem rozstříhám a seřadím jako A4. Jedno nastavení a pak už jen měním název vstupu a výstupu jednotlivých čísel časáku.
Spojovat jednotlivý PDF žádnej problém, nedávno jsem spojoval celej ročník z 24 čísel, každý mělo cca 110 stran 115MB v rozlišení 300dpi, takže výsledek měl skoro 2500 stránek a necelý 3 GB.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Quest
Příspěvky: 479
Registrován: 10 pro 2008, 01:00
Bydliště: Polabi, kdysi řepné, nyní řepkové lány.

#15 Příspěvek od Quest »

Díky všem za odpovědi, použil jsem EKKARovu radu, DoPDF10.1, to vyřešil. Je rychlý, těch 200 stran trvalo cca 3min, je podstatně rychlejší než můj původní PDFCreator.

Odpovědět

Zpět na „Software“