Sháním Mikrospínač do autorádia

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Koloman
Příspěvky: 87
Registrován: 20 dub 2019, 02:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od Koloman »

Robo,,si fachman,darí sa Ti opraviť aj to čo niekto dá rovno do smetí. V buducnosti ak niečo,tak maš na mna kontakt.Mam vela sučiastok tak napíš.73 Kolo... :beer:

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#17 Příspěvek od alxa »

Multimetrem jsem mikrospínače taky kdysi měřil. Pak jsem přešel na nízkonapěťové měření je to spolehlivější. Dle multimetru je mikrospínač OK, nízkonapěťově měřený má odpor desítky ohmů v sepnutém stavu a přechoďák se mění podle síly stlačení.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od robo »

Pokud už má svod trvalý tak je multimetr dobrý. Ale co když je ten svod jak kdy. U toho autorádia byl svod spínače občasný, tedy hodnota svodu byla proměnná. Někdy panel jel a chvíli na to zas ne. Radio jsem dostal na stůl a měřením byl nalezen. Vypájel jsem ho ven a opět změřil, teplo mu asi pomohlo, byl ok a vrácen zpět. Radio pár dnu fungovalo. Až jednou. Při druhém měření diodovým testem i měření ohmmetrem se svod neprojevil. Provedl jsem i kontrolu měřících kabelů jestli jsou v pořádku a jsou ok. A nebýt toho prvního měření kdy se svod projevil tak bych těžko hledal který parchant to je. Že to byl on si jsem jist.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“