Prodám osciloskop Tektronix 2230

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 25
Registrován: 14 úno 2016, 01:00

Prodám osciloskop Tektronix 2230

#1 Příspěvek od Iha »

Prodám funkční osciloskop Tektronix 2230 s GPIB. Jedná se o 100MHz 2 kanálový osciloskop s paměťovým režimem. Je k němu návod + 1 neoriginální sonda P2100 (100MHz Čína).


Cena 5700,-. Přerov

Více fotek emailem.
Přílohy
P1110415_.jpg
P1110410_.jpg

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#2 Příspěvek od Syron »

Zdravím. Není ta cena trochu mimo? S tímto typem osciloskopu jsem dělal v Sigmě už v roce 1987, a to už byl rok nebo dva starý. Měl mizernou stopu, neostril a neměl ani pořádný jas. Měli jsme ho na sále na pojízdném stolku na měření počítačů a periferních zařízení při opravách. Byl lepší než nic, ale za trest s ním něco měřit. Nahoře jsme měli Labs, nevím už jaký model, ale to byla úplně jiná mašina. 2x 100 Mhz, perfektní ostrá stopa, plnohodnotná dvojitá časovka a spousta dalších funkcí. Byl neobyčejně odolný, originální sondy snesly velmi hrubé zacházení. Byly pověšeny přes banánky zapíchle v odhlučňovacím panelu. Kovové krabičky na konci s děliči a BNC konektory byly dost těžké a doslova lámaly přívodní koaxiální kablik, ale kupodivu snášel toto zacházení bez poškození.

Po převratu celé vybavení výpočetního střediska někdo zprivatizoval na kila za cenu šrotu. Dodnes, když si na to vzpomenu, otvírá se mi kudula v kapse. Za ten bych i dnes dal majlant. Ale Bůh ví, jak a kde chudák skončil.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 25
Registrován: 14 úno 2016, 01:00

#3 Příspěvek od Iha »

Zdravim, jsem ochoten jit na 5100 se sondou. Zas tak mi doma nezavazi, abych ho musel dat za kazdou cenu pryc.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Cenu nebudu komentovat, ale ja se stopou nemel zadny problem. Mozna to byla vada daneho kusu. Osciloskop jde prepnout do plne analogoveho rezimu, coz muze potesit milovniky anagovych stroju, kteri se zde obcas vyskytnou.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

Třeby za mne je ta cena úplně v pořádku, když si vzpomanu že jsem kdysi kupoval Teslu za 5 litrů... která měla pul tuny, stopu jak po traktoru, mizerně malou obrazovku a nakonec stejně chcípla

Tyhle teky mají velice dobrou obrazovku, vidím to spíš na problém obsluhy nebo toho teka někdo položil na lineární zdroj s trafem co mělo velký rozptylový magnetický pole.

Tento osciloskop je velice dobrá mašinka. Jen není digitál.

Jedinej skop co měl lepší stopu byl snad muj starej National Matsushita, tam si s tím Japonci vyhráli tak že měl stopu jak škrábanec po špendlíku
Přílohy
trace_a.jpg
wizard.jpg
Matsushita
Matsushita

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Je to digital i analog, je schpen pracovat v obou rezimech coz mi na nem prijde jako zajimava a ne uplne bezna vlastnost. Jen ma dost malou pamet, tusim 4k a sample rate poplatny sve dobe. Digital je spis jen takova krizovka ale delat se s tim da, analog je v cislicove technice k nicemu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Já jsem na TEKu ještě jinou než ostrou stopu neviděl. Co by potom měla za stopu třeba BM 566? :wink: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 25
Registrován: 14 úno 2016, 01:00

#8 Příspěvek od Iha »

Myslim, ze ma sample rate 50kSample/s. Ma dva rezimy digitalu 1k nebo 4k coz ovlivnuje jak dlouhy vzorek clovek uvidi. Diky digitalizaci ma i odecitaci kurzory (ktere chodi po signalu, ne ze je to odmerovani jako jsem videl u "levnych" osciloskopu pred 20 lety). Je take pametovy (nikdy jsem to nepouzil) a lze v nem ulozit tusim 4 vzorky pro porovnavani. V digitalnim rezimu ma nekolik rezimu zobrazeni, ja pouzivam bud sample nebo average, jsou tam jeste peakdet, smooth, vectors a accumulate peaks. Ja jsem ho kupoval prave kvuli pameti, protoze u opakujicich se signalu, je i pri kratke casove zakladne signal perfektne videt + clovek vidi signal i pred triggerem. Teoreticky se da signal vycitat pres GPIB, ale je to dost pomale a neumim to programovat, takze jsem skoncil s ukazkou co je v LabView.

Co se tyce ceny, tak nebude lehke ho sehnat levneji a uz vubec ne s dokumentaci, kufrem a vikem. Pokud by clovek mel moznost jej dotahnout ze statu bez DPH a levnou postou, tak by se mozna niz dostal. Na cenu jsem se dival uz pri jeho koupi. Myslim, ze je to dano tim, ze se jedna o analogovy osciloskop, na ktery je prilepeny digitalni interface

Je k nemu jeste jedna sonda (1:10), se kterou jsem jej koupil, ale nechtel jsem ji zminovat, protoze netusim v jakem je stavu kabel, zda jej treba nekdo neprelomil, ale je to original Tek, na typ bych se musel podivat, ta je i s kontaktem, takze prepne automaticky rozsah. Ma pripajenou kostru (takova ta co se chyta na nozicku, ne krokodyl). Kompenzace bez problemu, ale musela by se vyzkouset na necem rychlejsim zda je vsechno OK. Protoze mi to pripadlo jako ostuda, tak jsem ji nezminoval, ale sam s ni merim. Beru to jako napajeci kabel. Proste je soucasti ;).
Naposledy upravil(a) Iha dne 28 kvě 2019, 18:16, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 25
Registrován: 14 úno 2016, 01:00

#9 Příspěvek od Iha »

Kouzelnika bud neumi nebo ho neumim vyvolat. Jsou tam jen kalibracni obrazce.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#10 Příspěvek od Ruprecht »

Kouzelníka umí jen některé verze, některé zase umí jen logo Tektronix, některé jen kalibrační obrazce.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#11 Příspěvek od Jodr »

2230 mám docela dlouho, prakticky téměř na veškeré práce (sice vytřít podlahu v dílně neumí :) ... ), synchro a ostření perfektní. Mám k tomu origo sondy 1:1, 1:10 s širokou škálou hrotů a "chapadel" i dvě proudové sondy. Naučil jsem se ho používat jako multimetr, což se vcelku osvědčilo.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2008, 02:00
Bydliště: ValMez
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od flyingbird »

Mám 3 Teky 2230, jeden ve stavu nového kusu (na aukru ze sondama za 5000), druhý ve velmi dobrém stavu a 3tí s pobouchaným panelem ke kanibalizaci.

Plus aktivní a pasivní proudové sondy.

Ty dobré bych pod 5 litrů nikdy nepustil. Na domácí bastlení jsou to super stroje.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#13 Příspěvek od Syron »

Je pravda, že jsem viděl, resp. používal jen jeden kus, téměř nový, a že opravdu stál za h.... Nebyl v žádném magnetickém ani elektrickém poli, ale je možné, že nám rudokožci koupili nějaký zmetek. Poznám rozdíl v osciloskopu a osciloskopu. Já mám už 29 let obyčejný 2040 od Conrada. Než jsem ho koupil, ležel v jednom bytě v Olomouci pod postelí minimálně další 2 roky předtím. Jeden pán si ho nechal dovézt přímo z SRN, tehdy ještě NSR, a neuměl ho v podstatě ani zapnout. Neměl ani jednu sondu. Musím říct, že ještě dnes po 15iletém každodenním používání v době podnikání má perfektní a ostrou stopu. Pravda, je jen 2x40 Mhz, ale pořád je lepší než byl ten nový Tektronik. Má sice jen funkci Delay, což je něco mezi jednoduchou a dvojitou časovkou, ale jas bohatě stíhá i při náročném zobrazení jednorázově spouštěných dějů. Možná to byl fakt nějaký nepovedený zmetek, který nakonec výrobce nezlikvidoval, ale prodal černouškům do ČSSR.

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#14 Příspěvek od Syron »

Davidus, ta stopa mi nepřipadá nijak zázračná. Nebo to dělá to rozlišení fotky?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#15 Příspěvek od termit256 »

Ten kram od conrada jsem mel kdysi taky, s tekem se to vubec neda srovnavat, tos musel mit opravdu nejaky vadny kus.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“