Wi-Fi adaptér Intel Dual Band Wireless-AC 7265, M.2

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

Wi-Fi adaptér Intel Dual Band Wireless-AC 7265, M.2

#1 Příspěvek od Hape »

Koupil jsem si do počítače HP All-in-One bez bluetooth (BT) adaptéru Wi-Fi adaptér Intel Dual Band Wireless-AC 7265, M.2, který v sobě kombinuje Wi-Fi a BT kartu.
Karta fungovala a z mobilu jsem se mohl k počítači v pohodě připojit přes BT. Po necelém roce najednou BT nefunguje, počítač BT modul karty vůbec nedetekuje, přitom Wi-Fi funguje a jsem přes ní připojen do sítě.
Zkoušel jsem všechno možné, nakonec i novou instalaci OS, ale pro PC na kartě BT neexistuje.
Je možné aby byla část karty zodpovědná za BT vadná a nefunkční a přitom Wi-Fi část aby fungovala?

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

WiFi i BT používá stejné kanály ve stejném pásmu, takže stejný HW. Liší se protokolem. Chybu bych proto hledal spíš v driveru.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hape »

Ovladač mám aktuální, zkontrolováno pomocí Intel Driver & Supoort Assistant. Problém možná bude v tom že BT adaptér není vidět ve Správci zařízení, což by myslím měl být, i když by byl špatný nebo nepřítomný ovladač. Na webu Intelu jsem našel samostatný ovladač pouze pro BT modul karty, tak ho zkusím nainstalovat.

Tak ani po instalaci ovladače BT na kartě nefunguje a ve Správci zařízení se nenachází, asi budu muset kartu reklamovat.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hape »

Kartu sem úspěšně vyreklamoval a byli mi vráceny peníze. I když mám vážnou pochybnost o tom že byla vadná. Vrácené peníze sem totiž investoval opět do nákupu karty od Intelu, tentokrát do vyšší řady 8265. A situace naprosto stejná, jako by bluetooth modul na kartě vůbec nebyl. Z toho sem usoudil že chyba bude někde v počítači. A taky jo, ta chyba byla v nastavení v biosu.
Zjistil sem že systémové rozhraní karty je pro Wi-Fi PCIe, pro bluetooth USB. Pak mně napadlo projít a zkontrolovat nastavení parametrů v biosu. A při jeho průzkumu sem přišel na to, že na záložce Security, je jeden z interních USB porů zakázaný (Disable), po jeho povolení a spuštění systému už se bluetooth ve správci zařízení objevil a karta je konečně plně funkční. Zvláštní je že si nejsem vědom, že bych nastavení USB portů v biosu někdy předtím měnil.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“