LG flatron jak upravit napájení

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

LG flatron jak upravit napájení

#1 Příspěvek od marshal »

zdravím,
mám monitor LG W1943SB-PF a dělám osvětlení na spodní hraně LED páskem.
Nemám schema, připojil jsem jej na nějaký filtrační kond přes stepdown. Vše ok až na to že po vypnutí monitoru ledky svítí stále - t.j. v monitoru běží zdrojová část i po vypnutí ( což jem doposud netušil !)
Nabízí se řešení udělat vypinač na napájecí kabel ale potřeboval bych aby po zapnutí kabelovéhoo vypinače monitor naběhl - bohužel musím ještě zapínat monitor jeho zabudovaným vypinačem. Když jej podržím a připnu síť tak monitor nenaběhne.
Protože nemám schema
(jedno jsem našel ale není to ten typ, má vypinač v síti)
netuším co orig. vypinač vlastně ovládá.
Nemáte radu, zkušenost nebo schema jak tuto blbost vyřešit ?
děkuji

Uživatelský avatar
ajfelov
Příspěvky: 40
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#2 Příspěvek od ajfelov »

a na jakou voltaz si to napojil? vetsinou bezi 3.5v nebo 5v v standby.pokud mas moznost,hod to na 12v ty se vetsinou zapinaj az s povelem power on.
o jake ledky se jedna? o podsvit nebo o ledky externi nalepeny pod monitorem? :)

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#4 Příspěvek od marshal »

Kubo díky za schema, moc se mi to nechce otvírat ale asi jsem to připojil na C917.
Ledky jsou obyč. lepící pásek koupený v elektře.
Vypadá to že se v tom schematu utopím..
Asi by to chtělo stanby nějak zrušit, (netuším jak to pracuje) ale nejsem z toho chytrej. Snažím se najít zapínací tlačítko, ale se mi nedaří - i když nevím co s ním provedu- propojit asi nepomůže.

Uživatelský avatar
ajfelov
Příspěvky: 40
Registrován: 31 říj 2017, 01:00

#5 Příspěvek od ajfelov »

mno nejak nepobiram co vlastne chces? chces vypnout standby na monitoru? jako ze by ti jel nonstop i kdyz nejsi doma?
co se tyce toho c917,soupnuls to na cestu k invertoru,coz nechapu ze v standby je pod proudem,ze to nevypina.......

osobne bych to presunul az na c811......

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#6 Příspěvek od marshal »

chci aby jením vypinačem byl vypnut monitor i to moje světýlko, tj aby to bylo vypnutelné jedním vypinačem vše - teď když vypnu monitor původním tlačítkem tak zdroj běží dál (asi kvůli stanby) a proto mi svítí moje udělátko.
Chci vypnout VŠE jako kdybych vytáh šňůru ... a opačně když to zapnu aby šlo vše..

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

ajfelov: proč by se to mělo vypnout ať už na C917, nebo na C811. Ani na jednom se mu to nevypne. Má to jeden zdroj a ten běží pořád. Pokud to chce vypínat musí si vzít signál na sepnutí ON/OFF a ten jde třeba k invertoru na R815. Ale pozor nelze ho zatížit to je pouze spínání podsvitu....
Internet - metla lidstva

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#8 Příspěvek od marshal »

to rezis: přesně !
Proto hledám možnost jak obejít nutnost stisku tlačítka - vyřadit standby. Nakonec to budu muset řešit nějakým relátkem,..

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Pořiď si master-slave zásuvku. Je to taková prodlužka z jednou hlavní a několika pobočnými. Jako master dej pc a slave monitor. Když zapneš pc zapne se i štáva do zásuvek slave. Do slave můžeš připojit i další HW. Při vypnutém pc bude vše na slave vypnuté taky.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#10 Příspěvek od marshal »

dobrý nápad, dík

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#11 Příspěvek od Kremik »

To mu nepomůže, při zapínání bude muset mačkat ještě tlačítko na monitoru, a to nechce. Do monitoru vrtat taky nechce, tak bych to ovládal napětím zásuvky USB v PC.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“