Plasma PPS 40 A1 Lidl / Parkside

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
karrak
Příspěvky: 18
Registrován: 22 črc 2014, 02:00

Plasma PPS 40 A1 Lidl / Parkside

#1 Příspěvek od karrak »

Netušíte k čemu slouží sítová kontrolka, nebo jak funguje? V návodu je uvedeno jen, že je to sítová kontrolka. Kontrolka je označená šipkou na obrázku. Druhá kontrolka (doutnavka) co je v vypínači svítí i když sítová kontrolka nesvítila.



Chtěl jsem dnes řezat. Po sestavení jsem tuknul na vypínač na řezáku a z trysky asi 10 s foukal vzduch. Pak přestal, já připipravil plech a chtěl začít řezat. Nic se ale nespustilo po zmáčknutí spínače na řezáku. Zjistil jsem, že sítová kontrolka nesvítí, ač zařízení bylo pod proudem. Vypnutí a zapnutí nestačilo. Nakonec mi pomohlo vypnout na delší dobu a udělal jsem požadovaný 3 cm řez. Pak si nastavil nový plech a kontrolka zase nesvítila, ač zařízení bylo stále zapnuté. Nepomohla změna zásuvky ani změna tlaku vzduchu na manometru. Vypnutí a po chvíli zapnutí pomohlo.
Kontrolka přehřátí nesvítila.

Podle cvaknutí uvnitř zařízení je tam asi nějaké relé, které spíná okruh sítě včetně větráků. Napadá mi, že je uvnitř nějaká ochrana která odpojí sítové napětí pokud se nabijou kondenzátory a nedojde k jejich vybití neb jsem nezačal řezat. To je ale moje spekulace a moc se mi nezdá.

Nemáte někdo elektrické schéma (třeba i pododné plasmy - made in Čína) abych odvodil proč se takhle chová a mohl zařízení proměřit?
Přílohy
Přední panel s LED - sítová kontrolka
Přední panel s LED - sítová kontrolka

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#2 Příspěvek od kevin_mitnick »

Co si pamatuju, tak tahle kontrolka je na tlak vzduchu do rezacky. A obavam se, ze tvuj kompresor asi to co chce ta rezacka neni schopen poskytnout. Mne se obcas vypina taky a to mam profi kompresor od Schneidera 300l/min...

Uživatelský avatar
karrak
Příspěvky: 18
Registrován: 22 črc 2014, 02:00

#3 Příspěvek od karrak »

To by mohlo být. Tlak na kompresoru byl dostatečný, ale dodaná rychlospojka od řezačky je jiná než na kompresoru a tak to kolem ní foukalo. Musím někde koupit správnou rychlospojku a doufat, že se to tím vyřeší.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“