Cena STK

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Je to jen a jen vo lidech - v tomhle konkrétním případě vo lenosti ouředníka do formuláře naťukat příslušnej počet číslic a písmenek - a přemejšlet při tom. Některej je aktivnější, jinej může soutěžit v lenosti s červencovým vandrákem. A někdy je i bohužel ta aktivita na škodu - jak jinak si mám vysvětlit ten fakt, že i když moje auto má osazený brzdiče C-54 s kotoučema Ø288 x 25mm a na přední nápravu tím pádem prostě menší ráfky než 6,0Jx15 a ani gumy menší než 195/55 R15 JEDNODUŠE NEDOSTANU, tak proč přesto v TP mám uvedený jako základní ráfky 5,0Jx14 a gumy pro ně 175/70 R14 - pro mne naprosto nesmyslnej rozměr??? Mně je to jasný - prostě ouřada se kouknul do tabulky, viděl typ a kubaturu a podle ní tam mrsknul hodnoty ... jenže ouha, ona právě v tom má "en-jednička" u roomstera jednu z konstrukčních výjimek, kdy je proti "emku" osazená "těžší výzbrojí".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#32 Příspěvek od Nakadah »

breta1> ta motorka je renovovaná do továrního stavu, žádné úpravy. I ta 🤐 odrazka vzadu o kterou všude na STK prudí tam byla. Prostě chtěli do kapsičky - jinak si to neumím vysvětlit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Tento rok som dal STK urobit cez servis a uz pri tom zostanem.
Vsetky terminy na objednanie na STK su zaplnene na tyzdne dopredu. Kedysi sa dalo prist hned rano, postavit sa do radu a ked som bol napriklad treti, tak som bol za chvilu hotovy. Naposledy po nejakej geni(t)alnej zmene som tam cakal ako 🤐 asi dve hodiny - takze uz nikdy.

Mimochodom, teraz som bol na Cypre. Keby niekto nevedel, tak tato krajina je v EU (a dokonca sa tam plati eurom). Kedze je to byvala britska kolonia, jazdi sa tam vlavo. Jazdi tam vela japonskych aut, mnohe 30-rocne, aj starsie, casto nie prave v najlepsom stave. Zjavne to nikomu nevadi, asi nemaju vybudovanu armadu buzerujucich uradnikov.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 11 čer 2019, 22:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#34 Příspěvek od dvorak »

U nás se na STK neobjednává, můžeš přijít kdykoliv.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

A nehrozi pri tom, ze tam budes cakat dve hodiny?

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#36 Příspěvek od Sadra17 »

možná i déle :D

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#37 Příspěvek od breta1 »

V Brně si vyberu termín přes internet - kupodivu to funguje

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#38 Příspěvek od witt »

Některé jsou rezervační, některé čekací. Zpravidla jezdím bez objednání, pokud je fronta, jedu jinam...

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#39 Příspěvek od dvorak »

rnbw píše:A nehrozi pri tom, ze tam budes cakat dve hodiny?
Vůbec ne, jsem v důchodu, času mám dost...

Uživatelský avatar
Rolan
Příspěvky: 32
Registrován: 16 pro 2017, 01:00

#40 Příspěvek od Rolan »

Osobně bych na technickou jen tak z ulice nevlezl.
Každý technik má "své" zákazníky hlavně z řad servisů, kterým odpustí spoustu vad. Jelikož samozřejmě nemůže vykázat 100% bezvadných vozidel, tak to prostě odskáče ten vokurka z ulice za sebemenší kravinu.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#41 Příspěvek od passion »

rnbw píše:Mimochodom, teraz som bol na Cypre. Keby niekto nevedel, tak tato krajina je v EU (a dokonca sa tam plati eurom). Kedze je to byvala britska kolonia, jazdi sa tam vpravo.
Vľavo.

Na stk som jazdil do nedávna na blind. Vždy som čakal maximálne hodinu-dve, prípadne vôbec a brali ma hneď. Od paniky a absurdity, čo nastala minulý mesiac v Slovakistane na TK a EK, sa objednávam. Voľný termín je až cca 2-3 týždne dopredu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

Dakujem za opravu, som z toho cely popleteny :D

Budem chodit na STK uz len cez servis. Rano odovzdam auto, MHD do roboty a ked mi zavolaju, tak pridem. Na chvilu odbehnut mozem a nemusim si brat dovolenku a zabit tam pol dna. Nemusel som sa objednat 3 tyzdne dopredu, ale stacilo dva dni. To sa niekedy hodi, vzhladom na pokuty, ktore teraz tie svine posielaju automaticky. Predtym som aj mesiac jazdil s neplatnou STK a nikto si to nevsimol.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#43 Příspěvek od witt »

Rolan píše:Osobně bych na technickou jen tak z ulice nevlezl.
Každý technik má "své" zákazníky hlavně z řad servisů, kterým odpustí spoustu vad. Jelikož samozřejmě nemůže vykázat 100% bezvadných vozidel, tak to prostě odskáče ten vokurka z ulice za sebemenší kravinu.
V rodině se starám o STK už pro čtyři auta - takže jezdím celkem často a takovou zkušenost tedy nemám - naopak STK se chovají tržně a pokud to jen trochu jde tak mhouří oči, co to dá. Oni přece ty lidi potřebují a podle toho se také chovají. A jestli u někoho přimhuřovat oči nemusí, tak jsou to spíše servisy - alespoň jim zajistí nějaký kšeft, ne?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#44 Příspěvek od p32 »

Rolan píše:Osobně bych na technickou jen tak z ulice nevlezl.
Ano, to se ani nedivím. Nemá to ale nic společného s technikama STK. Je to o tom, že jsi povinen to auto před TK připravit - zkontrolovat, umýt, sundat kryty kol apod. Pokud ho máš v průběhu používání v technickém stavu a vše ti funguje, tak není čeho se bát. Vždycky jsem si auto před technickou zkontroloval a pokud něco našli na opravu, tak to při opětné TK bylo stále levnější než přes servis, kde si vymýšlejí cokoliv jen aby z toho měli prachy. Stačilo pak jen spravit to, co se jim na TK nelíbilo a bylo to ok. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Auto pred STK neumyvam. Vlastne neumyvam ho takmer nikdy.

Ale ono sa moze najst vselico. Napriklad nizka ucinnost rucnej brzdy, ktoru som pritom normalne pouzival a ziadny problem som si nevsimol. V papieroch vsak stoji, aky tazky mozem tahat prives a s nim by to uz nevyslo (pred pohladom do papierov technik hovoril, ze to asi vyjde). Sice tazne zariadenie nemam, ale poriadok musi byt...

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“