Propojení Arduino s USB adaptérem

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#16 Příspěvek od mtajovsky »

Připojení USBasp na Mega je přes dvouřadý hřebínek se 6 piny uprostřed desky. Je to rozharní pro ICSP.

https://tr3sdland.com/wp-content/upload ... noMega.png

Jo, a většina čínských USBasp má výstup přes 10 pinový konetor (2 x 5 pinů). Proto se musí udělat kablík 10 <-> 6 nebo si pořídit jednoduchý
adaptér.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Přepsal jsem se, Mini Pro a ne Mega Pro. Na desce Mini Pro žádnej ICSP konektor není a ani ve schematu není namalovanej. Proto jsem se původně ptal, kam to připojit.

Ještě mě napadlo, proč nechodí signál DTR a následně reset procíku při programování. Jsou přeci převodníkový desky, který DTR nemají. Pokud je DTR generovanej sw, tak mám možná špatnej driver, kterej DTR negeneruje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od mtajovsky »

Na desce Mini Pro je třeba identifikovat vývody pro ISP:

- SCK: pin 13 (serial clock)
- MISO: pin 12 (master in, slave out)
- MOSI: pin 11 (master out, slave in)
- RESET
- Vcc
- GND

Pak propojit s odpovídajícími piny na USBasp - viz obrázek.
Přílohy
ISP.png
(12.16 KiB) Staženo 155 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Díky, našel jsem. Už jsem ale našel grif, kdy odmačkávat tlačítko reset při nahrávání programu, úspěšnost je tak 50%. No ale těch 54 kaček i s redukcí 10 na 6 do toho ještě můžu vrazit. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Tak další poznatek. Na jiným PC se stejným systémem ten samej kabel,, ty samý desky chodí programování na první dobrou a pokaždý bez nějakýho blbnutí s tlačítkem reset. A na převodníku se DTR generuje. Zasr..ý drivery, s TFDI v2.12.24.0 z 28.9.2016 to chodí, s o půl roku starším blbne.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Aktuell
Příspěvky: 26
Registrován: 14 črc 2010, 02:00

#21 Příspěvek od Aktuell »

Zdravím, používám zapojení FTDI+ATmega328 s vypáleným arduino bootloaderem, vše funguje, ale problém nastává, když je USB připojeno k PC, tak reset pulsuje po cca 2 sekundách a zařízení je ve stavu nepoužitelnosti, pokud se v PC zapne nějaký COM terminál, tak to začne fungovat OK, upload sketchů taky OK. Přikládám i zapojení, ale nezdá se mi že by tam bylo něco špatně, v optoizolaci zřejmě asi nic, protože pulsuje už samotný pin DTR na FTDI a jen se to přenáší dál. Nevím proč to dělá a jak tomu zabránit, když na klasické arduino desce s AT8U2 nebo CH340 to normálně funguje.
Přílohy
schema.png

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#22 Příspěvek od FHonza »

Řešil jsem také nedefinovaný stav DTR před otevřením portu na PC. Nakonec se ukázalo že to byla "vlastnost" falešného FT232. Začal bych tím.

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“