Zdroje

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#16 Příspěvek od vicious »

Téma síce zapadla, ale dosky na fotkách mohli pochádzať aj z nejakého obrábacieho stroja. Píšem to preto, lebo minulý týždeň v práci rozoberali starú vyiskrovačku a od údržbárov som vypýtal plnú krabicu rôznych dosiek, podobných tým na fotkách od sinclaira (niekoľko dosiek so zdrojmi, niekoľko dosiek obojstranných osadených TTL obvodmi a rôzne iné dosky). Rozmerovo budú zrejme rovnaké, je tam sivý jihlavský konektor WK ... s pinmi 1 - 24, uchytený 3 nitmi (ale bez plechu), chladiče výkonových tranzistorov sú taktiež ofézované so strhnutými hranami, na niektorých doskách sú použité tantalové kondenzátory, trimre keramické, vývody polovodičov sú označené na strane medi, tá je pretretá lakom, je tam razítko EVÚ - ZE, OTK - 14, na niektorej doske som si všimol razítko VÚMA, podľa kódov na kondenzátoroch dosky pochádzajú cca z obdobia 1980/1981. Dosky boli namontované v krabiciach podobných spomínaným Almes ale nie je to 100% totožné, pretože použité plechové krabice mali na spodnej strane malé guličkové ložiská (4x) aby sa dali ľahko vytiahnuť. Konkrétne teraz mám pred sebou dosku nejakého zdroja, označenie modulu je 3-18412-1-24-0, iné dosky sa líšia poslednými 3 číslami akoby išli po poradí. Na doske je 2x MAA723, horný IO je zapojený štandardne, spodné MAAčko ma napájanie (7,8 ) pripojené na zem horného stabilizátora (vývod 5), nemá zapojené vývody 10, 1 a na výstupe (6) je katóda zenerovej diódy, jej anóda je pripojená k dvom KF517 a KD601.
Hľadal som totiž možné varianty zapojenia tej 723, pretože mi to nič nevraví a google mi našiel aj toto vlákno :D
Objavil som síce schému zdroja +150V so 723, čo veľmi vzdialene pripomína zapojenie na tej doske, ale spoločné je tam hádam len použitie zenerky na výstupe.
Přílohy
doska.jpg

Odpovědět

Zpět na „Součástky“