Meteostanice

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Asi toto, ale musi to byt verzia s Realtekom:
https://www.linuxtv.org/wiki/index.php/Astrometa_DVB-T2

Namiesto RTL2832U je RTL2832P, ktory umoznuje pouzit externy demodulator - a ten umoznuje demodulaciu DVB-T2.

Dekodovanie H.265 robi SW, takze to musi podporovat a PC musi mat na to dostatocne parametre (CPU, GPU).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

No nevím, jak to tak čtu, tak tam není nic jistý...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#18 Příspěvek od piCZus »

Astrometa je momentálně k mání verze 2018 s demodulátorem od Sony, který jsem si všiml, že se tady někde probíral a funkčnost pod Linuxem byla problematická, ve Windows snad dobrý. I když verze s RTL2832U bude do budoucna pouze na SDR, tak na AE nebo EY stojí pár šušňů.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

S tym rtl_433 sa da pekne hrat. Napriklad mam dialkovy otvarac na branu/garaz, ktory to nepodporuje - ale signal sa da nahrat, analyzovat, zobrazit v PulseView.
Přílohy
rtl_433.png

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#20 Příspěvek od salora »

Chlapi nechci zakládat zbytečně další vlákno tak se k tomuto /přilepím/ má tu někdo zkušenost s opravami venkovního čidla bezdrátové meteostaničky ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Zkusenosti mam takove, ze jsem to rozebral, byl v tom zakaply chip a modul 433MHz, ten fungoval a na zbytku se nic opravit nedalo tak jsem koupil novou. Musis to kuchnout a uvidis.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Na jaře se mi přestala hlásit srážková "nálevka" meteostanice z Lidlu. Zkusil jsem ji několikrát znovu přihlásit ale stále nic. Tak jsem ji rozebral, prohlídnul jestli se někam nedostala voda při překlápění tý "váhový odměrky" na vodu. Nikde nic. Baterky vypadaly podle voltmetru dobře, kontakty čistý. Tak jsem vše zase smontoval. A najednou koukám, že se přihlásila. Odzkoušel jsem ji pár panákama vody a vypadá OK. Proč ji bylo potřeba restartovat netuším. Přes půl roku zase chodí, přežila pár bouřek, baterky stále původní od srpna loňskýho roku. Ve vnitřní jednotce už došly. Při výměně bacha, jsou tam dva sloupce po 4 kusech. Pokud se vymění jeden sloupec a pak druhej, zůstanou zapamatovaný všechny údaje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#23 Příspěvek od salora »

JJ děkuji za reakci , mo ano to venkovní čidlo 433 MHz mám samozřejmě rozdělaná a zjistil jsem že nebyl jeden spoj na tištáku prokovený otvor a preventivně jsem vyměnil C elety 2,2 uF jenže ani tak jsem to nepřivedl do chodu měřil jsem odběr a zajímavé bylo že to hned zkraje naběhlo na 15 mA což by měl bý správný chod jenže asi cca po 2 sec. odběr zmizel takže asi nejpíše číp KO no štve mě to protože je to už druhá meteo stanička u které mi vždy odešla ta venkovní část čidla tak jsem si mysle že to má nějakou tu standartní chybu projevující se u všech vnějších čidel.
Jedno je jisté že ten tišták vystavené pochopitelně extremním teplotám /oproti/ domácímu prostředí dosti trpí plošný spoj.
Nj asi je to dělaný způsobem /plánovaného stárnutí/ aby si každý koupil po cca 3-4 letech stanici novou tak to vidím z tohoto pohledu já.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Kolko by asi vydrzali baterie, keby to stale zralo 15 mA? Vsetky tieto cidla funguju tak, ze vysielaju signal len raz za cas a medzitym je odber minimalny.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#25 Příspěvek od salora »

hm aha no to je pro mě tedy teda novinka o které jsem nevěděl aha takže teoreticky by to mohlo být ok ale stejně mi pak hlava nebere proč tedy se nezobrazí venkovní teplota na hlavní stanici.
Jinak to má celkem logiku ano i těch 15 mA by ty malé tužkdy za podpor chladného počasí asi dlouho nevydrželi.
OK už jsem měl čidlo připravené k vyhození tak ještě poštuduju a budu zkoušet ,ještě je záhadou to asi optimální nastavení kapacity ker. C trimru v tom taky nemám moc jasno dá se to hoodně tím rozštelovat ???
A jak asi dlouhou dobu potřebuje ta vnitřní jednotka než zachytí vnější teplotu od vnějšího čidla ?
Naposledy upravil(a) salora dne 23 zář 2019, 09:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od rnbw »

Ak to vobec vysiela, tak mozno mimo pasma a prijimac to nezachyti. Ak je teda prijimac vporiadku.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#27 Příspěvek od termit256 »

Hod vstup vysilace na osciloskop, pockej par minut a uvidis jestli nejake data zachyti nebo ne. Pak muzes zkoumat dal.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#28 Příspěvek od salora »

hm jj jenže já doma oscil nemám pane :x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

Tak to platí rovnou ta druhá věta. :wink:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

Njn, to je pak tezky. Ani ruske auto bez kladiva neopravis.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“