Jakou mobilní klimatizace do bytu 50m2

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od forbidden »

Vnitřní filtry vezmu do vany, tam osprchuju a trochu ojedu kartáčem. Vnitřní jednotku taky semtam trochu celou očistím hadrem s jarem. A když začne být cítit, tak vydesinfikuju sprayem. Z vnější jen sundám tu drátěnou klec vzadu, abych mohl dobře vysát radiátor. Jinak žádnou údržbu nedělám. Ale mám v plánu buď letos po sezoně, nebo začátkem příštího roku pozvat firmu na kontrolu chladiva, klima bude mít osm let, tak pro jistotu.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#47 Příspěvek od milosak »

Já mám dvě vnitřní+dvě venkovní jednotky Fujitsu a kamarád povídal, že jsem si vybral
snad tu nejdražší firmu, ale jsem absolutně spokojen.
Montováno min. rok na podzim, vše funguje super, co se týká údržby bylo mně řečeno, ať
zavolám po dvou letech provozu na kontrolu.

Ještě by mě zajímalo info od ostatních k tomu provozu, zatím fungujeme s chlazenim (ložnice a syna pokoj)
tak, že v ložnici chladime cca od 11 h večer do 6 ráno, potom vyvětráme a šlus.

Já si myslim, že chladit přes den (jakoby nachladit ložnici dopředu) je nesmysl, protože odezva zařízení, je prakticky
okamžitá (do 2 minut) v nejtišším režimu Quiet

Co si o tom myslíte ??

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#48 Příspěvek od zachranar »

V tom dálkovém ovládání té klimatizace z Kovoslužby YORK je i prostorové čidlo teploty. Tlačítko "Follow me + ion" po spuštění páruje teplotu dodávanou panelem v porovnání s čidlem v DO. Ten DO musí být v dosahu, dávají k tomu držák na zeď. To tlačítko spouští také ionizátor. Tlačítko "Sleep Silence" je pro tichý provoz (např. v noci). Přitom se většinou venkovní jednotka netočí. Vnitřni ventilátor jede potichu na snížený výkon.
Myslím, že jsem nevybral špatně.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“