Vada bojler Tatramat EOV 81, padající napětí po sepnutí

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#31 Příspěvek od vrky »

Asi bych šel po základních věcech. Jako první bych připojil bojiler třívodičově. To že zhasne kontrolka ve sporákovce při odběru znamená že je někde přechoďák. Až by seplo HDO stykač na bojiler sepnul bych termostat. Začal bych měřit napětí před a za jističem pro bojiler, před a za stykačem a před a za sporákovkou.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem to dočetl do konce. :roll:
Zajímalo by mně, jestli je vůbec elektrikářem, nebo si tu jen dělá prču.
Něco takového sem nikde nečetl a čeština je taky dílo. :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#33 Příspěvek od jirka5 »

Tato forma češtiny je pro mě velmi těžko pochopitelná
A nejenom čeština. Ta série nesrozumitelných příspěvků Klob1 vypadá, jakoby pisatel byl buď hodně sjetej nebo to psal pacient psychiatrické léčebny.

Kdo četl pozorně srozumitelnější část, objevil slova
majitelé zakázali cokoliv sekat vrtat do zdí
. Čili, on to nedělá pro sebe, ale jako melouch či zakázku! Kdyby to bylo možné, tak by snad bylo vhodné jeho zákazníka před takovým "takyřemeslníkem" varovat. Hrozí zde nebezpečí smrtelného úrazu!!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#34 Příspěvek od Artaban001 »

A on tam má vůbec HDO?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#35 Příspěvek od doktor365 »

Jodr píše:Kdo celé vlákno dočetl do konce, dostane metál za statečnost... :roll:
:agree: :beer:

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#36 Příspěvek od Jodr »

Ono to už hraničí přímo s masochismem :roll:
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#37 Příspěvek od kbulda »

Kdo pamatuje Kolesu, tak uzná , že to byl proti autorovi Klob1, vlastně genius.
Minimálně psal hezky česky.

Ale k tématu.
Klob 1 jaké používáš měřidla, nebo zkoušečky, víš co měříš ?
Píšeš taky, že boiler byl ještě bez vody. To tím zkoušením jsi mohl už upálit i topné těleso. Při tom zkratu, který tím vznikl se upálilo asi i něco na vedení ke sporákovce, nebo i v rozvaděči.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#38 Příspěvek od vicious »

Keď to zapnul bez vody a nechal tak, tak po nejakej dobe, rádovo v minútach, zareaguje tepelná poistka.
PS. tá čeština je ako z google translatora.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#39 Příspěvek od samec »

vicious píše:...bez vody...zareaguje tepelná poistka.
Bez vody ťažko. Nie je v kontakte s výhrevným telesom.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#40 Příspěvek od kbulda »

Trubkové topmé těleso boileru , není konstruováno pro chod na sucho. Když není ponořeno ve vodě shoří do minuty.
Keramické těleso ( boilery Dražice ) vydrží podstatně déle.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#41 Příspěvek od Klob1 »

kbulda píše:Kdo pamatuje Kolesu, tak uzná , že to byl proti autorovi Klob1, vlastně genius.
Minimálně psal hezky česky.

Ale k tématu.
Klob 1 jaké používáš měřidla, nebo zkoušečky, víš co měříš ?
Píšeš taky, že boiler byl ještě bez vody. To tím zkoušením jsi mohl už upálit i topné těleso. Při tom zkratu, který tím vznikl se upálilo asi i něco na vedení ke sporákovce, nebo i v rozvaděči.
Tak chce číst , kdo píše bez vody, já tam vodu měl, byla napuštěná, po výměně. A jitě nepsal nike, že tam voda není. A pak měřidla byla, jsou i cejchovaná každý rok. Jinak problém jsem vyřešil jednoduchou věcí.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#42 Příspěvek od Klob1 »

Tak Bojlér funguje, právě, že ten elektrikář měl špatný kabel. vyzkoušel jsem natáhnout nový z rozvaděče. Takže pak byla povolena možnost jej i nainstalovat do betonu v podlaze a lištou po zdi. Vše funguje jak má. Dokonce místo pár mA tam už jsou skutečné ampéry, co mají být. Po tamtom elektrikáři bohužel je ještě mnoho předělávat nemluvě o těch drátech. A jak někdo psal ohledně chrániče. Tak ten elektrikář dal v rozvaděči hlavní chránič, ale jen po dvou drátech,rozvedeno po baráku zajímavé zapojení měl. A ve zdi krabičky něco jako asi byli dříve trubky? Plech, papír, asfalt? Poprvé jsem toto viděl, ale co kdo ví, co bývalo. Tak i u vodoinstalace se člověk setká, třeba s tím, že plastová trubka, jde přímo skrz komín hned vedle průduchu do komína od kotle na pevná paliva a ty lidé se diví, že jim valí voda z komína z obou stran. A to nebylo ani nějaké PPR, průhledná, plastová trubka, kdoví od čeho.
Takže teď se natáhnou nově kabelem dva pokoje, více ne, takže děj se vůle Boží. Protože tam je ještě to co bylo po předchůdci. Po tom předtím elčlověku..
No třeba jsou i borci, co natáhnou zásuvky sluchátkovou dvojlinkou a jistí to 20A, také jsem toto viděl u jednich lidí a pak se diví, že jim to smrdí v baráku při el. kamínkách 2KW. Ha, izolace nikde, spálené i víčka od rozvodnicových krabiček.
Nebo rekonstrukce baráku kousek trubky na vodu a kousek kabelu. A pak to prodávali v realitách jako po kompletní rekonstrukci.
A ten předchůdce narval všude 16A jističe i na světla, které jsou někde přepálené. Asi slabší jištění nezná, nebo dostal slevu na nákup stejných hodnot. Nevím. Dráty má také nějaké slabé. Snad ani 1,5mm některé nejsou a jak revize na to mohla tehdy být? Jo a ty modré, co měl na Fázi, tak dal v hliníku , kde to dnes sehnal? Asi také měl jen ty modré, když na obou stranách měl ty modré. Tak ještě, s čím se člověk setká a stále se může něco učit.
Díky.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#43 Příspěvek od Klob1 »

Prostě jsem se nesetkal s touto situací. Buď byl zkrat, nebo nevodil vodič vůbec. Nebo vše chodilo hned.

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#44 Příspěvek od Klob1 »

Včera večer, asistence na odpad. Hele kovová tedy, litinová truba, pěkně prožraná a dokonce i místo z kopce odtok, tak dokopce, takže plná humusem. Už jednou to u pána dělali, že tu litinu (ona má jiný rozměr nežli HT) odřízli a narvali tam plastovou HT trochu nahřáli, jenže to teď prasklo jinde. Tak jsme to také oddělali tu litinovou a dali HT zase kousek dál. Jenže s tím bordelem do kopce nevím jak mu to dlouho vydrží. A také je to ve všech oblastech. Musel jsem to vybrousit a pak tu HT, tam narvat a těsnit ty mezírky silikonem. zatím prý drží, ale otázka, kdy se mu prožere to dál.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#45 Příspěvek od kbulda »

Klob1 píše:na vodu to nebylo zapojené. Jen z kabelu zatím.
Klob1, jsi kecal ty, ani nevíš co jsi psal dříve.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“