Jak jsem opravoval myčku Beko

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

Jak jsem opravoval myčku Beko

#1 Příspěvek od Jodr »

Byl jsem přizván rodinou k opravě myčky Beko s tím, že nejde... Šla zapnout, vypnout tlačítkem, displej svítil, bylo možné navolit program, ale dál se nic nedělo. Vyklopím dvířka a šroubovákem přehodím závoru zámku dvířek. Osvětlení prostoru myčky zůstalo svítit... Prvotní zjištění, nespíná mikrospínač zámku a myčka neví, že má začít něco dělat. Mikrospínač proměřen a byl OK! Další možná příčina, krok páčky závory zámku nedosáhne vybavit tlačíto mikrospínače. Nenepadlo mě nic jednoduššího než propojit příslušné fastony mikrospínače kouskem drátu. Po uzavření dvířek opět nic... Vyklopím dvířka a ze zoufalství přehodím šroubovákem závorník zámku, osvětlení zhaslo a myčka začala napouštět vodu 8O . Po opětovném zavření dvířek se myčka k ničemu neměla. Po kontrole propojky a zjištění, že propojovací drát je skutečně vodič, jsem opět přehodil zámek a myčka se opět probrala. V ten moment, mě došlo! Abych se dostal nástrojem do zámku, musel jsem dveře vyklopit ve větším úhlu a zřejmě přelomený drát v patě dveří se spojil... Dráty dvířek jsou navlečeny v ohybu v jakémsi rukávu, ale ten je přilepený na asfaltovou tepelnou a protihlukovou izolaci vany, tudíž se v ohybu úspěšně láme a tvoří tak ono pověstné kurvítko. :twisted:
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

šikovnej :D

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#3 Příspěvek od MATYCH »

Někdy je náchylná na přerušení jen některá barva ,asi jak se povedlo recyklovat "měď",u electroluxu ESF se občas přerušovaly ve dveřích vodiče,až mě napadlo,že je to furt stejná barva,byla tam několikrát.Tak jsem vyměnil i zbývající a v ostrém provozu to drží několik let.Pro tyto případy mám pár metrů super ohebných lanek s moc drátky z nějakého starého zařízení z NSR.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Neni barva jako barva. Jednou mi mysi vlezly do ramu stroje kde bylo signalove vedeni tazene plochym barevnym kabelem. Mysi prehryzavaly jednotlive zily, ale vzdy zasadne jen modre a zlute (na nekolika mistech) ostatnich barev se ani nedotkly :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Asi je rozdiel aj v chuti :D

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#6 Příspěvek od MATYCH »

jj,složením barviva a nebo to bylo po MS a aby zachránily pověst ČR se vrhly na žlutou a modrou místo na červené

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“