Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#391 Příspěvek od konosuke »

v noci na neděli teda sprchlo - vydatně, přes den jakž-takž beze srážek a teď zas buší po parapetech
jo ale jinak - jaro bude suché, špačci a skřivani se vrátili a to je moc brzo tak proto

PS. kdo nevěří ať sem běží
dneska večer u nás sněží...
na kolo to zítra asi nevypadá
do rachoty na běžkách - je to paráda !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#392 Příspěvek od samec »

uf, sparno je...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#393 Příspěvek od kokun »

Tady taky - a děsně :( A nevěřím, že z toho (dnes) ještě zaprší.
Už týden ani kapka - a tropické noci i dny už několik dnů po sobě :twisted:
Před týdnem (v PA ráno) jsem byl naposled na hřiby a přestože jsem si jich tam asi 6, či 7 malých ještě nechal, už jsem tam pro ně ani nešel - kdo by do té "sauny" chodil. Už jsem kdysi psal - tohle není houbařské počasí - to chodím raději i když mě "soplí" za krk, než když ze mě leje za krkem pot :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#394 Příspěvek od Celeron »

kokun píše:Tady taky - a děsně :(
No vidíš, já ve čtvrtek ráno vyrazil na vejlet jen v tričku a kraťasech a bylo mě na větru zima. Po nočním dešti bylo jen 17°C. Přes den žádný vedro, teď po půlnoci je venku 18°C, počítám, že ráno bude kolem 16°C, to je docela kosa.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#395 Příspěvek od elektrosvit »

U nás pršelo dost. Nejprve mírný zahradnický deštík trvající asi půl hodiny postupně začal zesilovat, až v jednom okamžiku vůbec nestíhala kanalizace. Nejsilněji pršelo tak 15 minut, pak intenzita pomalu klesala a okolo deváté večer přestalo pršet úplně. Dopustil jsem sudy, zalito je pořádně. Ovšem nad oblastí Přerova bylo úplně černo a nepřetržitě hřmělo, tam to muselo být maso.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#396 Příspěvek od kokun »

elektrosvit píše:U nás pršelo dost. ...
Ano - a to mám nejradši, když si někdo ani nedá do Profilu, kde je to "u nás" 8O :(
(3 roky registrován; přes 2000 příspěvků - ale stále jak "tajemný hrad v Karpatech")

kokun[size=75] včera[/size] píše:Tady taky - a děsně :( A nevěřím, že z toho (dnes) ještě zaprší.
Tak samozřejmě že nezapršelo, zase ani kapka, jen ty úmorné tropy trvají dál :twisted:
A zítra bude asi nejhůře - předpověď v TV je pro JV až +34°C a noviny píšou dokonce až 37°C :(
Co potom bude v červenci a v srpnu? Takto úmorná léta (kdy u nás nesprchne třeba i ¼ roku) tady trvají už několik posledních let. A to si přitom ten náš "Klaun" může trousit že "globální oteplování neexistuje", kolik chce :twisted:

http://www.pocasibrumov-bylnice.cz/wxwu ... m=6&y=2019

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... STIT01.gif
Přílohy
DMULTI-B1STIT01.gif
Včera a dnes
(68.23 KiB) Staženo 85 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#397 Příspěvek od konosuke »

Už mě ale letos ten hic (a to i v noci) doopravdy ale to doopravdy s-e-r-e
svatá Anna, chladna z rána. Co dalšího od ní můžeme čekat?
Babičky říkávaly: Svatá Anna, chladna z rána. Naši předkové v průběhu předlouhých staletí totiž vypozorovali, že kolem 26. července se horké léto takzvaně láme. A co u vás doma ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#398 Příspěvek od Jenys »

Tady včera 36°C ve stínu, vedro jak v pekle. :evil: :evil:
Naštěstí dole v baráku máme příjemných 25°C, v tom už se dá vegetovat :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#399 Příspěvek od p32 »

konosuke píše:Naši předkové v průběhu předlouhých staletí totiž vypozorovali, že kolem 26. července se horké léto takzvaně láme.
Nic nevypozorovali, jen si udělali statistiku podle svého. Nebo taky věděli, že letos bude červen přehozený s červencem? :wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#400 Příspěvek od konosuke »

no jo, Jenysi, ty máš doma určitě klimošku, já jsem přijel včera z Karviné na kole domů a vstoupivši do Tesca málem dostal facku, teplota tak asi -10 C° to co venku no paráda...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#401 Příspěvek od Artaban001 »

Nebylo by lepší tohle téma přejmenovat třeba na "rozmary počasí"? ;-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#402 Příspěvek od Celeron »

S tou klimačkou to moc nepřehánějte. Zrovna dnes mi doktor říkal, co je angín a letních viróz. Stačí z horka do zimy a do roztažených pórů kůže snadno něco vleze.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#403 Příspěvek od Artaban001 »

Já to rád přeženu - když ji zkouším na Syslovi, dám ji na levý doraz a za chvíli je tam jak ve sklepě - 29KW příkon kompresoru je poznat. Chladí to až na 20°C v 35°horku

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#404 Příspěvek od Celeron »

29KW příkonu? To je cca 100000 BTU. Co to je, to neměly ani klimatizace pro sálový počítače, almara jak dvě šatní skříně. 8O
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#405 Příspěvek od Artaban001 »

kdo někdy jel v těch Bfhpvee vozech - řídící vozy který vypadají jak sysel, tak možná se setkal s těma vibracema od kompresoru klimy. Záběrný moment při rozběhu je tam vysoký, že klima "požádá" napájecí frekvenční měnič v CZE, aby mu udělal plynulý náběh od 0 do 50Hz. Jinak by byl rozběhový proud přes 100A v každý fázi. Celý se to živí z 3KV vedení z lokomotivy.
Přílohy
Celá klima - váží 700KG
Celá klima - váží 700KG

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“