kalibrovanie kapacity baterie v ntb

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

kalibrovanie kapacity baterie v ntb

#1 Příspěvek od jandu »

Zdravím.
V minulosti som zaregistroval niečo o kalibrácii kapacity po výmene baterie v ntb.
Teraz som v starom ntb menil barerie o kapacite 4000mah za nové, s vyššou kapacitou /6000mah/. Zmení sa vykazovanie času pri prevadzke na batériu samo, alebo je treba nejako skalibrovať ntb na bateriu vyššej kapacity?
Ide o ntb Asus eePc 900.
Za akukoľvek odpoveď vopred ďakujem.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Davidus »

co tam máš za čip? Udělej několik cyklů s baterií a uvidíš. Většinou ale musíš přepsat parametry v čipu externě

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

Aha - problém.
Keďže konektor na novej baterii niebol kompatibilný, vymenil som prípojnú dosku s konektorom za starú.
Nová bateria bola objednávaná zo zahraničia ako kompatibilná k eepc900, napriek tomu mala iný prípojný konektor - dva vývody navyše. Stará má 4ks článkov sério-paralelne, nová má 6ks článkov sériovo-paralelne(3*2). Preto som vymenil novú dosku za starú. Takže všetky IO sú na pôvodnej doske konektora.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Neviem ako 900, ale bateria v Eee PC 701 vobec nema meranie kapacity. Ukazuje to len napatie a podla toho velmi hrubo odhaduje zostavajuce percenta.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#5 Příspěvek od jandu »

Nevadí.
Mohol som oddeliť dvojicu Lipol článku a dať do pôvodného puzdra iba štyry články. Zvolil som možnosť k 6 článkom použiť pôvodnú dosku.
Budem sledovať, ako sa prejavý zvýšený počet článkov na indikácii zbytku času prevádzky a dám vedieť.

Apropo - pôvodný článok (niektorý) má vyššie samovybíjanie, a prišlo my výhodnejšie kúpiť novú batériu, ako výmenu jedného (dvoch) článkov. Navyše pôvodná batéria má na doske konektoru perličkový termistor na kontrolu prehriatia článku, a ten som nechal zapojený zapojený.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#6 Příspěvek od jandu »

Chová sa zatiaľ ako pôvodná kapacita. Nechal som vybiť až do úplného vypnutia, potom som nechal nabíjať do plna. Nabíjanie bolo krátke, cca 1,2 hod., potom znova vybitie a nabitie.
Nabíjanie je kratšie, ako pôvodne, ale vybíjanie je rovnako dlhé, nie je badať vyššia kapacita batérií.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“