Lepení plastů

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#31 Příspěvek od Eleman »

Myslím, že ano. Teplotní odolnost do 120°C by snad mohla stačit.
Možná by nebylo na škodu zpevnit rukojeť navrtáním několika dírek (podle tloušťky materiálu) a vlepením kovové výztuhy.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Jo už se těším , až si poleje své děti vřící vodou .... Toto není ! hračka .

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#33 Příspěvek od Nagant »

Popravdě řečeno, mám už vyhlídnutý nový hrnec.
Ale chci ještě zkusit, zda tento nepůjde spravit.

Pořídil jsem novou rukojeť pro hrnec TESCOMA, ale je to bohužel trochu jiné, vybrání pro posuvný mechanismus TESCOMA je hlubší a je to pro vypouklejší poklici.
https://www.black-store.cz/rukojet-pokl ... xclusive-/
Jinak by to bylo nejčistší řešení.

Můj hrnec je nějaký neznačkový, sloužil mi 10 let.
Tak asi nastal čas koupit nový.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

Stáhni si Práce s lepidly a tmely , ale jestli koupíš .....

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#35 Příspěvek od Nagant »

Tak ona tam ta rukojeť TESCOMA nakonec půjde. :D
Jen musím ještě dokoupit posuvný zámek:
https://www.black-store.cz/zamek-poklice-bio-exclusive/

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#36 Příspěvek od Eleman »

Pokud tam rukojeť bude spolehlivě držet, bude to (kromě koupě nového hrnce) nejlepší řešení.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#37 Příspěvek od Nagant »

Tak opraveno :), za použití náhradních dílů TESCOMA.
Jen jsem ještě musel zeštíhlit na zámku poklice ten plastový zobáček, co prochází poklicí, jelikož byl moc vysoký a byl problém s otevíráním.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#38 Příspěvek od Celeron »

Čím navzájem slepit Macrolon desky (ne dutinkový ale plný)? Podmínka je aby spoj tvaru T byl čirej. Nejlepší by bylo něco naleptávajícího. Asi by to šlo svařit na zrcadlový svářečce na plasty ale tvar spoje na to není vhodnej.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#39 Příspěvek od BOBOBO »

Zatím na makrolon lepidlo nemám . Jestli někdo rozumně koupitelné , ať dá vědět .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#40 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem odzkoušel metylén. Macrolon naleptává celkem spolehlivě, mnohem víc než aceton. Pokud se lepí kolmá deska na plochou, stačí kapátkem kapat do koutu spoje. Štětečkování předem nadělá prasečinu.
Pokud nejsou hrany přesně říznutý či frézovaný na kolmo, je lepší metylén zahustit pilinama macrolonu co zůstaly po řezání desek pilkou šukačkou.
Problém ale asi bude se sehnáním metylénu. Dříve to měl každej Plastimat, lepí to spoustu termoplastů typu ABS a pod.

Ale mám jinej problém. Na tom makrolonu byla krycí fólie proti poškrábání. Jenže se s ní něco stalo, protože byla rozpraskaná na 15-20 mm proužky v jednom směru. Vůbec nešla stáhnout, loupala se po malejch kouskách. Po dlouhý laboraci jsem zjistil, že jde postupně sundat nahřátím teplovduškou a škrábáním kreditkou. Zůstane čirý lepidlo a to už pak jde lihem nebo propylem.
To škrábání se nepatrně podepsalo na povrchovým lesku macrolonu.
Zkoušel jsem ho přeleštit zubní pastou Fluora. Na plexik leštění pastou fungovalo dobře, ale na ten macrolon se nějak nedaří.
Nevíte prosím někdo o lepší technologii leštění těhle "optických" materiálů?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#41 Příspěvek od termit256 »

Nevim co presne je ten "macrolon", ale na internetu je tak vetsinou oznacovan obycejny polykarbonat. Zkusil bych nejakou pastu na cisteni CD, ty jsou ze stejneho materialu, zubni pastou taky nesly lestit.

Na odstranovani zaschlych folii mi prodejce polykarbonatu prodal nejaky pripravek v rucnim rozprasovaci. Fungovalo to pekne, ale uz si nevzpominam na nazev. Ale netvarili ze je to neco specialniho, pro tebe je stejne uz bohuzel pozde.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#42 Příspěvek od sr71 »

Potøeboval bych pøilepit zadní konec skluznice na bìžeckých lyžích, je v délce cca 10cm odchlíplý od zbytku lyže. Materiál skluznice bude asi PE, takže obtížnì lepitelný plast, ale zase je to pomìrnì velká styèná plocha kterou chci lepit. Èím by to mohlo držet? A jakou technologií tohle vlastnì lepí pøi výrobì že jim to drží?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#43 Příspěvek od Sendyx »

Můžeš zkusit speciál sadu na PE a teflon, třeba Ceys. Hloupé je, že teplotní odolnost na mráz je vcelku nic moc, -10°C.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

Ty skluznice bejvají nanášený na textilní podložku, která umí udělat mezivrstvu. Lepit je na jádro lyže je pak možný epoxidama a podobným siderightem ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »


Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“