Samsung UE40F6740SB

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

Samsung UE40F6740SB

#1 Příspěvek od standamajka »

Zdravím Mám tady takový problém v tomto Samsungu je zdroj BN44-00622B a děje se mi taková věc zapíná a hned vypíná i když mám modul venku na stole.Napětí 5V spadává na 3,5V a tím pádem se mi nechce rozběhnout na plno hlavní zdroj.Proměřil jsem všechno a nemohu se ničeho rozumného dopátrat.Neřešil jste někdo něco podobného
Standa

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Jo. Ale pak jsme vzali měřáky, hledali, měřili, zkoušeli, odpojovali, připojovali, vyměňovali. Až jsme na to přišli. Co jsi kde naměřil?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#3 Příspěvek od standamajka »

Na síť.elytech je dost často 330V místo 390V tím pádem tam není i těch 5V jenže odpojím od napájení a znovu zapnu a jde to - chová se to jako studeňák a nebo elyt bez kapacity ale to jsem vše kontroloval když to najede je to vše OK

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

SZ
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PotPalo »

Aké je napätie napájania IO v zdroji? Standby zdroj dodáva aj napájanie pre PFC, takže pokiaľ padá standby zdroj, tak vypína aj PFC.

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#6 Příspěvek od standamajka »

Foto desky
Přílohy
P8020005.JPG
P8020004.JPG

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

PFC je podle schematu autonomní, tak bych se zaměřil na kontrolu jeho činnosti pro zjištění, který ze signálů (FB, IS, OVP2) ho vypíná. Nejlépe osciloskopem, samozřejmě.
:wink:
edit: Pardon, není autonomní, je napájen Vcc_AUX, které je ovládáno PS_On/Off. Takže kontrolovat i zátěže jednotlivých zdrojů.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PotPalo »

Oživujem toto téma. Mám tu tento TV, má vadný obraz a súdim že asi panel, ale radšej sa poradím. Z T-CONu idú do panelu dva flex káble. Popis závady: Časť obrazu z pravej strany sa zobrazuje na ľavej strane v podobe pásikov, a to aj s odpojenou pravou stranou panelu. Nieje to ale presne od stredu, ale o kus ďalej vľavo. Tiež je tam malá zvislá zelená čiarka, a druhé čiarky preblikávajú niekde pri pravom kraji. Keď odpojím ľavú stranu, je biela a ako bonus na pravej je akoby horizontálne pruhovanie. Keď odpojím pravú stranu, je čierna, na ľavej pribudne zasa to pruhovanie, ale porucha trvá. Je v háji panel, alebo je nejaká nádej že to robí niečo iné?
Přílohy
P1120229.jpg
P1120205.jpg
P1120203.jpg
P1110861.jpg
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Dělají to ty propoje na panel. Zkus si to ověřit postupným přítlakem nějakým dřívkem tak, abys to mechanicky nepoškodil. Místo, kde to najdeš, tak potom úspěšně či neúspěšně přežehlíš.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

Rozoberať panel som zatiaľ neskúšal, a pritláčať flexy na strane PCB nereagujú. Ono to nevyzerá na flex. Každá polovica panelu má 4 flexy, takže spolu 8 oblastí (rozdelené ako na foto) a nejako to nevychádza. Keby nedoliehal flex, tak by podľa mňa bola porucha na celej šírke jednej oblasti, ktorú obsluhuje príslušný flex, nie na dvoch a neúplne. Ale zasa je zaujímavé, že šírka poškodenia je rovnaká ako šírka oblasti.

Ďalšia vec. Ako to že to zobrazuje duchov z druhej polovice panelu keď je táto odpojená? To sa do oboch polovíc panelu posielajú rovnaké dáta, a panel si vyberie ktoré sa mu hodia? Myslel som že keď to má dve napojenia na T-CON, že každá polovica má svoje vlastné dáta.
Přílohy
P1110861b.JPG
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“