Vstávání do prace pro spáče s horším sluchem

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Vstávání do prace pro spáče s horším sluchem

#1 Příspěvek od robo »

Bez sluchadla jsem na to špatně. Problém nastáva pří buzení do práce. Mám vibrační buzení v hodinkách fitbit. A jako pojistku budík v telefonu. Do posledních dnu jsem vstával podle hodinek. Budík v tel. jsem tipnul dřív než začal budit, hodinky mám nastaveny o minutu dříve. Povedlo se mě teď zaspat a ne jednou, smart hodinky mě prostě nevzbudili. Proč nevím, mám v hodinkách nastaveny dva budíky s minut. odstupem a budík v telefonu taky nezabral. Před nedávnem proběhla aktualizace OS prolezl jsem nastavení, zmenil zvuk na víc agresivní, nastavil zkusmo budík a zvoní. Ale co dál? Hodil by se BT náramek, pouze náramek a k tomu apka do telefonu. V ní bych nastavil budík a přes BT by apka zapnula vibrace v náramku. Použít silnější vibrační motorek, lepší jak vibrace v chytrých hodinkách, účinnější efekt, proto pouze náramek a ten by mohl být proto i přiměřeně větší. Nápad to není špatný ale asi to ani nikdo ani nedělá, bohužel. Lepší jak ta vibrační podložka k budíku pro neslyšící která si myslím mě nevzbudí. Má se to dát pod polštář a někdy se vzbudím a polštář je z větší části mimo postel. Už si nevím rady. Nemáte někdo podobný problém s nějakým řešením?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

zkus zkombinovat akustický alarm s rozsvícením lampičky u postele - přes časák do zásuvky
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od vladimir »

Je to pravda, buzení musí pracovat na nìkolika úrovních. Nìkdy pøed 40-ti lety jsem provozovat systém - mechanický budík s vypnutým zvonìním abych nebudil dìti, a ten spínal blikaè se dvìma 100 W žárovkama. A poslední stupeò buzení pøedstavovala manželka, kterou to blikání dìsnì èílilo a ta mì vykopala z postele abych to šel vypnout. Když to vypínání je mimo dosah z postele, spolehlivost se podstatnì zvýší. :D :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Normalne se to vyrabi, hledej pod pojmem budik pro neslysici. Je u toho vibracni podlozka kterou das pod polstar a ta by te mela vzbudit.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Termite a není to spíše pro nevidomé? :wink:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Třeba takový Zband náramek, na videu je vidět že ta síla vibrací je slušná, jestli to není fake. Ale asi se to už nedělá. Na GP jsem apku nenašel. A video už neco pamatuje.
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... uZoYpCsAg0

Něco takového kdybych sehnal. Různé fitnes náramky jsou na prd, vibrace nestojí za nic.
S vibrační podložkou si nejsem jist že bych sklidil úspěch. Nějak jsem ve spánku dost akční, ne každou noc. Spíš bych se na tom kablíku od podložky oběsil než že by zůstal pod polštářem a vzbudil mě.

Edit: App ZBand Silent Alarm jsem sehnal mimo GP a je vizuálně funguje. Teď ještě sehnat ten náramek.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#7 Příspěvek od Neniu »

Podívej se třeba semka:

http://www.pomuckyproneslysici.cz/stolni-budiky/c1047

nebo

http://www.anticer.cz/index.php/nase-na ... udik-jumbo

a podobně. Jsou budíky jak vibrační, tak světelné. Ale nejsou zrovna laciné, tak to je.
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od robo »

V tomto případě mě o prachy až tak nejde. Ale ten kablík s vibračním pukem....Píši o tom kousek nahoře. Někdo jak lehne tak tak i vstane. Jsem ale opak tohoto. Proto káblík až když bude nejhůř.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »

som si spomenul... (v závere scénky)
Zdenek Izer - Prěkladatel do znakové rěči

a jedno z riešení... (už som to tu niekde dával)
World's Loudest Alarm Clock!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

fenka Tina (co se mnou občas chrápe) mi přinese mobil až do postele no a pak čeká zasloužený pamlsek, plátek salámu, kolečko tlačenky nebo malou cukrovinku...vždycky kamarádce rád vyhovím
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jura80 »

Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“