Lubuntu - vytvoření zástupce na ploše

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

Lubuntu - vytvoření zástupce na ploše

#1 Příspěvek od Honza_dy »

Podle návodu jsem na EEE PC s Lubuntu nainstaloval proram bCNC. Spuštění přes terminál příkazem

Kód: Vybrat vše

python2 -m bCNC
funguje. Až potud je vše v pořádku. Chtěl bych si ale na ploše vytvořit zástupce a to je velký problém. Na netu je spousta odkazů na stejné dotazy podobných nešťastníků, ale žádná relevantní odpověď. Vím, že se dá vytvořit launcher, jenže k tomu potřebuji cestu do pracovní složky a vůbec se mi nedaří ji najít. Je tady někdo kdo by mě chytil za ručičku a navedl správným směrem?

Uživatelský avatar
martinklima4032
Příspěvky: 28
Registrován: 06 úno 2018, 01:00

#2 Příspěvek od martinklima4032 »

Pracovní adresář (pracovní složka) je adresář, jenž bude brán jako právě užívaný adresář při spuštění programu. Je to totéž jako v terminálu adresář, v němž se uživatel právě nachází předtím, než spustí program příkazem.
Pokud při spouštění programu z terminálu záleží na aktuálním adresáři, doporučuji pracovní složku v launcheru nastavit na tento. Její cesta se zjistí tak, že se v terminálu, jenž je ve stejném stavu, jako když se spouští zmíněný program, zadá příkaz:

Kód: Vybrat vše

pwd
Nezáleží-li při spouštění z terminálu na tom, v jakém adresáři se právě uživatel nachází, je vhodné pracovní složku nastavit na domovský adresář uživatele. Jeho cesta se zjistí v terminálu zadáním příkazů:

Kód: Vybrat vše

cd
pwd

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Díky za nakopnutí. Nějak se mi to podařilo rozběhat pomocí lxshortcut. Hlavní chyba byla v tom,že jsem 🤐 a neuvědomil jsem si, že mám počeštěnou verzi kde se plocha jmenuje Plocha a ne Desktop...

Stejně je mi to ku prdu, protože bCNC se musí spouštět jako sudo, jinak nejde komunikace (pySerial?) a to přes odkaz nefunguje.
Zůstanu u terminálu, je to jednodušší než se s tím drbat. Já starej woknař mám z Linuxu někdy záchvaty úzkosti...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Seriova komunikacia ide aj pod obycajnym pouzivatelom, staci ho pridat do skupiny dialout (gpasswd -a pouzivatel dialout) a znovu sa prihlasit.

Odpovědět

Zpět na „Software“