Jaké další video pro EB?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

O čem by mělo být další video?

Rozborka a průzkum měřících přístrojů
6
11%
Návrh elektronických obvodů
14
26%
Teorie
5
9%
Recenze přístrojů
5
9%
Měření + práce s měřícími přístroji
24
44%
 
Celkem hlasů: 54

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#16 Příspěvek od makak »

Davidus píše:makak já Tě chápu, jak budu doma trošku to rozepíšu, vím co myslíš, jen je tam takový vedlejší efekt.
Základ je v tom, že aby mělo vůbec smysl hovořit o nějakém odporu pro kompenzaci vlivu vstupního proudu, musíme předpokládat, že ty vstupní proudy jsou shodné. Bez toho to nedává smysl.
V reálu je tam samozřejmě řada vlivů. Ta proudová nesymetrie je závislá na teplotě, napájecím napětí, vstupním napětí atd.
Dál do toho kecá vstupní napěťová nesymetrie a její teplotní a napěťové drifty. Kompenzační odpor nám vyrovná DC, ale zhoršuje šum atd. Dalo by se to rozebírat donekonečna. Ale nic to nezmění na požadavku shodné impedance na vstupech operáku pro potlačení vlivu vstupních proudů.
Nicméně kromě toho zvýšeného šumu mě žádný speciální vedlejší efekt nenapadá, docela jsem zvědavý, co to bude.
:?:

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#17 Příspěvek od makak »

Davidus píše: ...Každopádně to ve videu opravím :) dík
Aha, příspěvek byl mezitím doplněn. Zdá se, že už si rozumíme, to je fajn. :beer:

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#18 Příspěvek od makak »

Jinak pokud by někoho ty operáky zajímaly víc, existuje skvělá kniha.
Jiří Dostál: Operační zesilovače.
Obsah: http://static.eplanet.sk/files/9788073000493.pdf

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

Davidus píše:
a teď koukám na hlasování a skoro nikoho nezajímá teorie :evil:
Jeden hlas byl můj.

Uživatelský avatar
radek89
Příspěvky: 135
Registrován: 25 říj 2009, 02:00
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od radek89 »

Já si třeba myslím, že spoustu lidí by mohl zajímat tutoriál ohledně pájení, nemyslím úplné triviality, ale nějaké pikošky jako např. pájení miniaturních pouzder, objasnění na co je který druh hrotu dobrý, používání infra apod. :-)

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#21 Příspěvek od Kvicala_r »

Jsem rozhodně i pro Teorii, jenže zvolit jde jen jedno :) Děkuji za uveřejněná videa, většinu toho člověk zná, ale přesto se najdou části, kde se mi spojily souvislosti. Praktická ukázka měření je vítaná. To by mi hodně pomohlo třeba rozsahem na učňáku

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Davidus »

moc děkuji všem. Komentáře a názory se pokusím co nejlépe aplikovat do videí.

Jinak padlo na mě obvinění že prý z těch videí mám z reklam nějaké peníze.

Nic z toho nemám. Jakékoli zpeněžení je vypnuté a při takto malém množství shlédnutí jej nelze ani zapnout a ani by nemělo žádný význam. I kdybych měl 1000 odběratelů tak ta sledovanost je tak malá že bych si nevydělal ani na rohlík :lol:

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#23 Příspěvek od Balt76 »

I kdybys z toho nějakou korunu měl, co je komu do toho.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#24 Příspěvek od Hejnicek »

Kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan.

Toc dal :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#25 Příspěvek od Sendyx »

radek89 píše:Já si třeba myslím, že spoustu lidí by mohl zajímat tutoriál ohledně pájení, nemyslím úplné triviality, ale nějaké pikošky jako např. pájení miniaturních pouzder, objasnění na co je který druh hrotu dobrý, používání infra apod. :-)
Pájení a hlavně odpájení/pájení problémových pouzder v husté zástavbě by mne také velmi zajímalo.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Davidus »

Video o pájení/odpájení není problém, problém je že na to úplně nemám kameru, mam jen staré gopro :(

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#27 Příspěvek od Sendyx »

Čirou náhodou, máš přístup k nějakému trinokuláru s dost rychlou kamerou? Aspoň 200fps.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#28 Příspěvek od Davidus »

Sendyx právěže nemám, v práci sice máme mikroskop ale ten je bez kamery. Nikdy jsem neměl potřebu jej vlastnit :) vidím excelentně na blízko. To co kluci v práci přečtou sotva s mikroskopem, přečtu normálně v ruce, takže mi mikroskop spíš zavazí.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#29 Příspěvek od masar »

Toho zraku si važ (šetři). Taky jsem kdysi četl mikrofiše proti světlu...kde jsou ty doby... :wink:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#30 Příspěvek od Sendyx »

Jo, taky jsem ještě před 10 lety louskal díky krátkozrakosti a dobré akomodaci bez problémů nápisy na 0805 jen tak... osazování SOI bez lupy... kde jsou ty časy. Pod mikroušem ale i vidím - když chci - jak se roztéká a vaří tavidlo a podobné věci, zásadně jiná kvalita práce.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“