Vzorky elektronických součástek a vývoj. kitů pro studenty

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pontiaq
Příspěvky: 16
Registrován: 15 dub 2019, 02:00

Vzorky elektronických součástek a vývoj. kitů pro studenty

#1 Příspěvek od pontiaq »

Ahojte.
Studuji na VŠ s technickým zaměřením. Mám v plánu hodně projektů, které bych rád realizoval, ale nemám tolik finančních prostředků. Četl jsem o tom, že je možné získat vzorky elektroniky, jako např. pasivní součástky, moduly, integrované obvody, vývoj. kity atd... jako student zcela zdarma. Jedná se o "free samples".
Chtěl bych se zeptat, zda-li s tím má někdo zkušenosti, popř. zda-li znáte celosvětové společnosti, které toto poskytují. Texas Instrument, Microchip, OnSemi, Analog poskytují vzorky na svých stránkách hned, jakmile se u nich zaregistruji přiděleným školním (.edu) emailem?
Jak to, prosím vás, vlastně funguje? Co všechno je pro to třeba udělat? Většina firem na stránkách nemá uvedené, že studentům mohou poskytnout vzorky jejich produktů. Je potřeba se jich tedy vždy zeptat (emailem), aby mi vybrané součástky poslali zdarma? Zda-li s tím vůbec budou souhlasit?
Děkuji.

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#2 Příspěvek od Balt76 »

Stačí se zaregistrovat studentským nebo korporátním mailem. Na ...@seznam.cz ti nikdo nic nepošle. A pak je třeba hledat, kde maj na stránkách free samples schované. Někteří to mají na první pohled vidět (třeba TI), u některých třeba hledat. Dobře poslouží Google. Zadáš třeba: Maxim free samples a jeden z prvních odkazů tě navede přímo na stránku, kde vyhledáváš jen free samples. Ne všechno, co firma vyrábí, taky poskytuje jako vzorek zdarma. Spoustu věcí taky seženeš jen SMD, s DIP pouzdry bývá občas problém.
A taky dávaj bacha na celkovou hodnotu zásilky. Třeba ST jí uvede na obálce (i když neplatíš nic) a když přešvihneš 22 (možná 25) Euro (teď se mi to nechce hledat), tak tě spolehlivě zkásnou celníci. Mě takhle zásilka zrovna z ST v hodnotě 30,5$ vyšla na 489Kč.
Jo a většinou není třeba se nikoho ptát. Aspoň mně se to zatím nestalo. Prostě klikneš na tlačítko "sample" a součástka se ti přidá do košíku. Pak už si tam upravíš množství (je samosebou omezené) a dokončíš "nákup". Obvykle do týdne mám balík doma.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“