Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#931 Příspěvek od kokun »

Už týden zase neprší i když pořád jen slibují - takže do lesa nechodím (ne kvůli medvědovi :lol: ).
kokun[size=75] v pá, 26.července 2019 22:26 [/size] píše:Poblíž studny mě v minulých letech občas taky růstaly žampiony.
Letos nemají šanci - tráva v těch místech doslova spálená. Neprší téměř 2 měsíce (pokud nepočítám tak 2x do měsíce těch několik mm) :evil:
...
V NE jsem to nafotil:
Přílohy
Smrk v pozadí - na začátku zahrady.
<br />V popředí jsou 2. brambory, vysazené 29.6. - teď právě odkvétají :-)
Smrk v pozadí - na začátku zahrady.
V popředí jsou 2. brambory, vysazené 29.6. - teď právě odkvétají :-)
Cca 5m od studny (vpravo) stojí padesátiletý stříbrný smrk - pod ním je tráva doslova spálená :-(
Cca 5m od studny (vpravo) stojí padesátiletý stříbrný smrk - pod ním je tráva doslova spálená :-(
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#932 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hubert_79 píše:Rodák z vašeho kraje, jistý Hřib. Po roce jeho primátorování jsme zjistili, že tento hřib je nejedlý.
Zákonem chráněný hřib moravský prý voní po kopru. Čímpak "voní" onen Hřib pražský? 8-)

Našel jsem na zahradě žampion, takže něco asi roste. Ovšem ta polní verze žampionů se dá použít leda jako marker...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#933 Příspěvek od Jenys »

Dnes jsme byli s ženou na procházce s našimi psíky a našli toto na obrázku.
Žampiony na louce kousek od nás rostou při dobrých podmínkách každý rok a letos po deštích se jim zase trochu zadařilo. Ty hřibovité houby rostou v malém parčíku pod břízama.
Přílohy
68851655_2385350254893371_616632676639571968_o.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#934 Příspěvek od Celeron »

Lidi, dávejte bacha v lese. Kámoš asi před měsícem chytil v Holetíně u Hlinska dvě klíšťata. Po návratu z lesa, což trvalo asi hodinu šly ven včetně dezinfekce.
Žádnej flek kolem vpichu. Po asi 8 dnech začal vidět dvojtě a v práci se mu udělalo hrozně zle, tak ho odvezli na kliniku do Hradce. Skončil na infekčním, diagnóza Encefalitída, zánět mozku. Tři dny to bylo moc špatný, nevěděl o sobě. Minulý týden ho pustili, je jak moucha ale následky snad žádný. Bude doma cca čtvrt roku.
Včera jsem mu volal a před vstupem použil repelent, pevný boty, dlouhý kalhoty a přes to se vzadu na koleni zakousli. Takže nic doporučenýho nepomohlo...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#935 Příspěvek od rnbw »

Hlavne nikde si v lese nesadat, nechodit cez vysoku travu a kriky.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#936 Příspěvek od kokun »

rnbw píše:Hlavne nikde si v lese nesadat, nechodit cez vysoku travu a kriky.
Jj - a hřiby hledat "nejlépe" na silnici, anebo fotbalovém hřišti :o :lol:
Jak se chceš při hledání hřibů vyhnout trávě a keřům :?:

Aspoň doufám, že ta pravá houbařská sezóna je letos ještě přede mnou - přesto jsem už byl v lese cca 10x. Prozatím jediné klíště, a to bylo hned poprvé, někdy koncem května. Jinak každý rok jich "chytnu" tak cca 4 až 5. A to jsem používával kupovaný repelent ve žlutém spreji.
Přestože i tehdy v květnu jsem použil přírodní "Rozmarýnovo-levandulový repelent proti klíšťatům" - něco na tento způsob - vřele doporučuji. Bylinky jsem získal od sousedky, která si je s oblibou pěstuje, tak to vyšlo velmi levně a nemusím s nástřikem "šetřit". Mám ho víc než 1 litr - v chladu a temnu, ve sklepě.
Doma ho uchovávám v mech. spreji (cca 2dcl uh lahvička s rozprašovačem) v ledničce a ssebou do lesa si nosím ještě maličký mech. sprej na obnovení nástřiku (po dvou hod. totiž už ztrácí účinnost - vyprchá, vyschne, setře se z kalhot a bot otěrem o trávu, křoví, apod.) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#937 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky si asi 3 dny ze života s tímto zážitkem nepamatuju. Ale to mně bylo asi 10 a bylo to od příušnic podpořených závodem na kole.

Jinak já těm polním verzím žampionů nevěřím. Vlastně jediná věc, co seberu z louky či zahrady je pýchavka. Ta velká.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#938 Příspěvek od Jenys »

Dneska jsem šel z masáže zad domů kolem parčíku a zase jich tam pár bylo hned u cesty, včera jsem je vybral. Takže rostou :D
Zdeňku, tak to už bych musel být asi desetkrát mrtvej, žampiony jím z louky mnoho let. Zatím tady rostou buď ty dobrý, nebo občas ty po vrypu, osahání žloutnoucí. Ty nejsou smrtící, jen z nich může být nevolno a smrděj. Dají se poznat už podle čichu a při smažení smrdí karbolkou. Když se mi houba nezdá a ani ji nerozpoznám v knize, či na netu, tak jií nekonzumuju. Za svůj šesti křížkový život jsem se neotrávil, tak snad to ještě nějakou dobu vydrží :)
Přílohy
20190822_100705.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#939 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ono spíš jde o to, že na tu louku před lety třeba někdo něco vylil a ty houby jsou pěkný potvory na cucání všelijakýho svinstva... Ale záleží, kde to je.

Nakonec podle obsahu stopových prvků v houbách se snažili i nacházet naleziště vzácných prvků.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#940 Příspěvek od Jenys »

Zdeňku, to je taková menší louka u školy, kde se nic škodlivého nedává. Čas od času je na té louce cirkus, nebo kolotoče a z toho cirkusu jsou tam místy kobylince, takže to má živiny :)

Jinak žena je dnes na výletě u Ameriky(lomu) a poslala fotky hub co tam našla.
Tak to sem dám.
Přílohy
69338427_2369448359759462_1240075092646428672_n.jpg
69433399_2369448669759431_8911678146990833664_n.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#941 Příspěvek od ZdenekHQ »

Teď se můžou pisálkové přetrhnout s recepty na kulajdu. Máte někdo pocit, že bez hub je to kulajda?

Těm pipinám včetně WIKI stačí mlíko a kopr. :?

Mlíčnou polívku s bramborama a vajíčkem natvrdo (bez kopru) mám sakra rád. Ale není to kulajda.

Do rozpálené jíšky přilijeme vařící vývar (vodu) a metličkou vše rozšleháme. :twisted: Tohle každá vařilka zkusí tak jednou, maximálně dvakrát.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#942 Příspěvek od KUBO »

Pred týždňom u nás dosť napršalo, tak som sa vybral obzrieť rajón. Keďže sú tu teploty stále okolo 30°C, tak sa darí baraňovkám. Našli sa aj kozáky a hríby.
Přílohy
20190824_104703.jpg
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#943 Příspěvek od kokun »

Tak já už nebyl v lese 10 dnů - u nás prostě neprší :(
Za uplynulou hodinu byla bouřka (podle radaru) v Horním Lidči (vzduchem cca 10km) i na Vsetíně (cca 25km), taky bouřilo za slovenskou hranicí.
Nás to 2hod. jen obcházelo - v dáli hřmělo a sem nepřišlo nic. Taky u nás od S, SV a V nikdy žádný déšť nepřijde - to musí přijít od JZ, anebo SZ. My jsme tady takový kout, že nás to prostě vynechává i když v okolí prší více :o
A za poslední týden napršel "celý" 1mm (graf v příloze 1) :( Jen teploty stále stoupají a budou vedra celý příští týden :twisted:

EDIT:
Tak jak bylo celé dopoledne, ale především odpoledne, nehorázně sparno a dusno, tak když jsem jel po 18.hod. na barák zalévat na zahradu, byl najednou "vyčištěný luft" a bylo docela dýchatelno. Bylo zřejmé, že si někde v blízkém okolí výrazně sprchlo, až se i ten luft docela ochladil.
Njn - jenže u nás ani kapka 8O :(
Přílohy
Za posledních 10 dnů jsou to jen mm :-(
Za posledních 10 dnů jsou to jen mm :-(
Přímo v místě bydliště.
Přímo v místě bydliště.
Naposledy upravil(a) kokun dne 24 srp 2019, 20:53, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#944 Příspěvek od kokun »

K jedné "mé" lokalitě se buduje nová cyklostezka (či cyklotrasa), která navazuje i na tu "medvědí". Bude součástí cyklostezky "Bečva - Vlára - Váh", která je už z velké části hotová.
Součástí toho právě budovaného úseku jsou 3 mosty, které právě tento týden usazovali na místo, pomocí 80-titunových jeřábů 8O

Výstavba cyklostezky z Bylnice na Sv. Štěpán v plném proudu
Mosty nové cyklostezky na Sv. Štěpán jsou navrženy, aby odolaly stoleté vodě
Přílohy
Usazování 3. mostu.
Usazování 3. mostu.
Usazování 1. mostu.
<br />Mosty mají délku od 42 do 50 metrů :-o
Usazování 1. mostu.
Mosty mají délku od 42 do 50 metrů :-o
Cyklostezka &quot;Bečva - Vlára - Váh&quot;.
Cyklostezka "Bečva - Vlára - Váh".
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#945 Příspěvek od Celeron »

Takže Ti tam všecko pošlapali a rozjezdili, co? Stejně jako u nás Černín...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“