NodeMcu CP2102 Lua WI-fi ESP8266

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#16 Příspěvek od pocitujlasku »

ak je to ako ostatne esp, tak nie. Napajanie a log. 1 maju 3.3V a pokial viem, tak nie su velmi 5V tolerant. ale existuju prevodniky za par centov.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od markoni »

Tak v čem je výhoda v tom modulu kromě připojení přes USB tím pádem nemožnost to připojit na klasický Com port , já jsem myslel když dělají ten modul tak automaticky na 5V

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od pocitujlasku »

vyhoda je prave pripojenie cez usb a nemusis riesit prevodnik na klasickom com porte (ktory je v PC +-12V, ci kolko a riesi sa to cez max232).

Dnesne obvody a snimace uz takmer vsetky funguju na 3.3V napajani, aj ked vela z nich ma napajanie riesene cez prevodnik, a teda vstup je od 5-12V
Dokonca uz aj original arduino (pro mini) ma variantu 5V a 16Mhz, alebo 3.3V a 8MHz
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od markoni »

Ještě bych potřeboval si ujasnit jednu věc mám tento desku ESP 8266 ESP-12 http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... d&id=77526 na kvalitu nekoukejte to je moje práce ten prošný spoj :D a mám v něm jednoduchý webový server v Lue který jsem tam nahrál pomocí sériového portu COM1 (žádný převodník USB-COM ) a teď bych to potřeboval programovat v arduinu ,jakou desku nastavit v arduinu ?samozřejmě přes sériový port COM1 a jak propojit piny na té desce? důvod zastaralá verze jazyku Lua v desce a výrazně větší množství příkladů pro arduino

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#20 Příspěvek od pocitujlasku »

ja pouzivam dosku generic esp8266 a ako to prepojit, na to je kopec navodou. ja napr. na vyvoj pouzivam wemos, ten ma v sebe vsetko a finalny fw uz len skopirujem do cisteho modulu.
on potrebuje rx, tx, gpio0 dat na log. 0 a tak pripojit napajanie, vtedy prijme fw. ak je gpio0 v log.1 tak to bezi ten skompilovany program.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od markoni »

Já ten modul ESP8266 ESP-12 na programování ( komunikaci s COM1 port )
GPIO15 = GND,GPIO0 = VCC ,CH_PD = VCC ,TXD,RXD,GND,VCC.

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“