TV LCD Tesla chyba obrazu

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

TV LCD Tesla chyba obrazu

#1 Příspěvek od Jenys »

Zdravím, chci se zeptat na tuhle závadu obrazu u TV LCD Tesla na obrázku.
Je to problém T-con, nebo něčeho jiného? TV je stará asi 12let a makala celou dobu dobře, tak udělala svou práci, půjde na odpočinek.
Jen mě zajímá, co způsobuje tuto chybu.
Děkuji za odpověď.
Přílohy
20190907_184422.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od PotPalo »

Chcelo by to viac obrázkov. Takto vidím na vrchu obrazovky pás-negatív, na spodku pás-čierne a biele tvary. Je to ono?
Takúto chybu som ešte nevidel, vyskytlo sa to súčasne? Ten spodný pás by naznačoval na vadný panel, ale prečo je aj hore neviem. Možno software, niečo s pomerom strán, ktovie. Snáď sa vyjadria skúsenejší.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jenys »

No je to právě zvláštní, vypadá to jako širokoúhlý, ano, nahoře je vidět černobílý jako by negativní obraz. Dole je ten černý proužek na ČT 24. Až budu u PC, tak pošlu jiné fotky, teď jsem na androidu.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jenys »

PotPalo:Slíbené další fota, včera jsme si objednali novou telku.
Dnes jsem tu blbě fungující zapnul a už to zase jde normálně. Tak co to tedy mohlo být za chybu :?:
Dělalo to na všech programech. Ale napadá mě, jde to přes set top box, jestli to nemohl být problém v tom. Včera jsem neměl moc času se s tím zabývat, tak nevím.
Děkuji PotPalovi za reakci na můj dotaz.
Přílohy
20190907_185236.jpg
20190907_184448.jpg
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“