teflónový hrot na odsávačku čssr

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

teflónový hrot na odsávačku čssr

#1 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Dobrý deň kolegovia, prosím vedeli by ste mi povedať, či sa dá zohnať náhradný hrot pre odsávačku podľa obrázku v prílohe?
ďakujem.
Přílohy
odsavacka.jpg

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#2 Příspěvek od fredis »

Samotný hrot asi ne. Jedině vyšroubovat a vyrobit nový. Náhradní byly ty silikonové bužírky na něj.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od petrfilipi »

Pokud je to ta nerozebíratelná, tak ty byly na prodej v Holicích, myslím že za 25Kč/kus. Ten prodejce je tam každý rok, takže stačí počkat 11,5 měsíce.

PF

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

Ja zasa presne do tejto potrebujem to zaisťovacie tlačítko. Úplne sa rozpadlo.

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#5 Příspěvek od omegatv »

Zdravim,Ak je to ten zo zavitom Fi 6mm dlžka 27mm tak mam 2kusy.Su robene ako nahrady.Niekde by som mal mat vic kusov no musel by som ich hladať.Ak maž zaujem možem poslať.
...Laco...

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#6 Příspěvek od FERYACT »

Mám pár kusů hrotů jemný závit M8 délka 24mm. Odsávačky v příloze jsou dobré na vyražení oka.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#7 Příspěvek od Ivan_Ryger »

omegatv: ďakujem, vyzerá to byť blízko, ja meriam 5.5mm dĺžka 10mm, celková dĺžka mohla byť 27mm. Ak Vám nebudú chýbať k Vašej odsávačke, rád ich zoberiem. Prosím povedzte mi, koľko budú stáť a kam peniaze poslať.
Ďakujem.
Ivan

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#8 Příspěvek od starecd »

Hroty k odsávačkám jsou věčný problém i když nedělám servis, odsávačka je nezbytná, já měl štěstí, protože ještě tak pře 10lety sehnat teflon, no problém. Vyrobit pak na soustruhu, bylo to nejmenší, ale zjistil jsem, že na origoši jsou velké otvory, tudíž je dělal podle pístu a záložní s menším otvorem, který se dal přizpůsobit podle potřeby. Co se týká zajišťovacího tlačítka, tam jsem nahrazoval plastové, které se rozpadlo, duralovým a mám pokoj několikátý rok.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#9 Příspěvek od FERYACT »

Ivan-Ryger. Závit M5,5 neexistuje.Důležité je stoupání závitu.Pro jistotu změř čistící kolík. Mohou být různé.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

PotPalo píše:Ja zasa presne do tejto potrebujem to zaisťovacie tlačítko. Úplne sa rozpadlo.
Udělej to jako já, na tyčku nasaď M6 matku a za ní velkoplošnou podložku a celý to zapájej cínem. Máš to na věky a voko to nevystřelí . :lol:
Teflon se dá koupit u https://kajmank.cz/teflon-ptfe/ vytlačované tyče 5,6,8,10,12 mm průměr. Pokud není soustruh, dá se celej hrot vyvrtat a pak opilovat v točícím se sklíčidle vrtačky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#11 Příspěvek od Ivan_Ryger »

Páni, ten závit vyzerá byť M6 podľa rozmerov.
Asi to skončí pri sústružení do teflónu alebo kúpe inej odsávačky.
Videl som jednu veľmi kvalitnú z Japonska, Engineer SS02, no tá je za ceny desiatich týchto československých. Na tej sa však hrot nepokazí.
Ivan

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

petrfilipi píše:Pokud je to ta nerozebíratelná, tak ty byly na prodej v Holicích, myslím že za 25Kč/kus. Ten prodejce je tam každý rok, takže stačí počkat 11,5 měsíce.

PF
Nekde jsem je videl za podobnou cenu, ale kdyz za stejne prachy koupis celou odsavacku, prestal jsem nejake hroty resit. https://www.ebay.com/itm/Aluminum-Solde ... n&LH_BIN=1
Tahle funguje uplne v pohode, rekl bych ze jede lip jak takova oranzova ceska co jsem kdysi mel. Jen na hrot nasouvam teflonovou hacicku, lip to pak saje, ale to asi vsechny.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#13 Příspěvek od starecd »

termit256: přesně tuhle mám stála do 50Kč, ale rozpadl se zajišťovací kolík, stačí duralová nebo mosazná tyč Ø10mm, pilka a pilník na dokončení. Trochu šikovnosti chce akorát vyvrtání otvoru pro zajišťovací kolík Ø0,6-08mm, který jsem vyrobil z jehly šicích potřeb od ťamanů a funguje zas několikátý rok.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od PotPalo »

Na tej mojej je Ø diery 9mm, takže kolík bude 8,9mm, zatiaľ som nič vhodné nezohnal.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#15 Příspěvek od oravan »

Dá sa vytočiť šikovný sústružník to zmákne ja som zohnal chlapíka ale teflon nie he hehehe ale hádam ho zoťeniem dám potom vedieť inak je tá tyč je dosť drahá

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“