stavebnice

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bleriot11
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007, 02:00
Bydliště: Czaslaw

#16 Příspěvek od bleriot11 »

Ahoj,tak jsem se tu nedočetl jak tedy imitovat zvuk střelby.Mám problém,potřebuju imitovat kulomet na obřím modelu 2,2m rozpětí.Problém je ,že model pohání dvoutaktní motor o objemu 62ccm a model je tedy hlučný(asi jako moped).Budu rád za každou radu.Díky Kamil

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#17 Příspěvek od Cust »

schov se do modelu a strilej slepyma....

jinak nejlepsi bude nasamplovat zvuk a pak ho pres zesilova reprodukovat

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#18 Příspěvek od Sendyx »

No docela končí sranda, pokud to má mít nějaký akustický tlak, bude muset být použit odpovídající měnič. Obávám se, že to bude chtít třeba nějaký středový neodymový driver s krátkým zvukovodem a nahrávku zkreslit tak, aby to znělo věrně.

Uživatelský avatar
bleriot11
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007, 02:00
Bydliště: Czaslaw

#19 Příspěvek od bleriot11 »

Mluvíte nějakou divnou řečí,moc tomu nerozumím.Potřeboval bych konkrétní radu co a jak udělat.Místa mám v éru dost.Už mě napadl walkmam+nějaký zesilovač.Ale s tím zesíkem si taky nevím rady. :cry:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#20 Příspěvek od Radix »

Jeden konkrétní odkaz jsem ti napsal 9. září. Zkoušel jsi ho? Nevyhovuje?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Xakru, tak mne napadlo - jsou vůbec někde k dispozici reálné nahrávky leteckého kulometu nebo kanónu ? Jestli jo a někdo to umí, udělejte kmit. analýzu, ať je vidět, co to vlastně obsahuje. Já jsem před časem náhodou natrefil na sadu HQ reálných videí se zvukem A10 (Tank Killer), ale to je jiná liga. Pomalý tryskáč s 30mm rotačním kanonem, střelba zněla jako krátké silné zachrchlání, kolem letadla to udělalo pořádný oblak dýmu. Má to myslím 2400ran za minutu, takže žádné dlouhé ozobávání cíle.

Jakou máš dovolenou váhu a cenu takového imitátoru ?

Uživatelský avatar
bleriot11
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007, 02:00
Bydliště: Czaslaw

#22 Příspěvek od bleriot11 »

Vážit to může třeba kilo.Stát to může do 800kč

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Sendyx »

A jak hlučný motor to má překřičet ? Myslím, že za 800 Kč nepůjde koupit ani náhradní membrána do driveru.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od Sendyx »

Vzhledem k cenovému limitu bych uvažoval jedině o sadě elektricky odpalovaných kapslí. V Polsku se prodával něco jako UZI na kapsle, to by asi vyhovělo jako princip činnosti.

Uživatelský avatar
bleriot11
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007, 02:00
Bydliště: Czaslaw

#25 Příspěvek od bleriot11 »

Motor má zvuk asi jako jedoucí pionýr.Ty elektrický petardy by taky možná šli použít,ale jednak jsem je nikde nenašel a hlavně mám strach odstřelovat petardy vedle nádrže s benzínem.Z tohoto důvodu jsem upustil od instalace makety kulometu,který odpaluje poplašné patrony-ten mám vymyšlený a nebyl by problém to vyrobit.Ale jak říkám,ty výpary z benzínu by se mohly vznítit a éro tramtadadá.........

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#26 Příspěvek od Sendyx »

Tak mne teoreticky napadla možnost použít přímo palivo. Něco jako zjednodušený pístový motor, nebo jen jeden válec, píst, protipružina a výfuk do nějakého objemu a ven. Výpary z modelu se snad dají odvětrávat, ne ?
Jedoucí pioným mi moc neříká, já jsem zvyklý na stojící decibely.

Uživatelský avatar
bleriot11
Příspěvky: 23
Registrován: 10 říj 2007, 02:00
Bydliště: Czaslaw

#27 Příspěvek od bleriot11 »

To asi není nejlepší řešení.No budu bádat dál.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#28 Příspěvek od Sendyx »

Myslím, že moc možností není. Dej vědět, co vymyslíš. Pokud má někdo nějaký nápad, sem s ním.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Crifodo »

snad leda použít část energie motoru k tlakování vzduchu a pak tím otevírat nějakou přepážku ve výfuku, aby to na povel zapráskalo? nějaký elektropneumatický ventil by se snad někde v kovošrotu našel.

Frekvence kulometu na MiG23(?) si velmi matně pamatuju z reálu ze střelnice někde u Olomouce, všeho všudy takové krátké zahučení a veškeré efekt spíš světelný - stopovky. Tenkrát mě spíš uráželo, že střelnice pro záklaďáky a cílový prostor pro letce byly navzájem nechutně blízko :twisted:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#30 Příspěvek od Sendyx »

Blízkost střelnice je obvykle volena proto, že to silně omezuje třenice a posměšné dotazy na ocelové ptáky :D

Otevírat výfuk mne taky napadlo, ale to by byl hluk asi přece jen radikálně jiný, při těch otáčkách motoru. To spíš opravdu nechat detonovat dávkované palivo nebo něco podobného. Anebo opravdu nějaký EAM, ale to nebude lehké ani levné.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“