PHILIPS 32PFL5605H/12

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

PHILIPS 32PFL5605H/12

#1 Příspěvek od elbas »

Zdravím kolegium,

prosím o pomoc. Dostala se ke mě výše zmíněná TV (S Q552.1E LA).
Na zdroji (FSP118-4FS01) je ve zkratu tranzistor Q203. Prosím nemá někdo schéma od tohoto zdroje popřípadě by mi pomohl identifikovat zmíněný typ tranzistor Q203?

PS: prosím jen ne komentáře k preciznosti pájení na desce, není to moje práce :-)

Předem děkuji
Přílohy
PSU FSP118-4FS01 TOP VIEW
PSU FSP118-4FS01 TOP VIEW
PSU FSP118-4FS01 DETAIL
PSU FSP118-4FS01 DETAIL

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Tipnul bych že bude stejný jako Q207. Podle zapojení můžeš vydedukovat vodivost. Otázka je proč odešel a co vzal sebou. Vč. toho opťáku.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od elbas »

mi-ro píše:Tipnul bych že bude stejný jako Q207. Podle zapojení můžeš vydedukovat vodivost. Otázka je proč odešel a co vzal sebou. Vč. toho opťáku.
Díky za odpověď.

Měl jsem to pod mikrakem a zbytek označení na pouzdře neodpovídá žádnému SOT23 co je na desce.

Předběžná měření nevykazují na komponentech žádné deviace od předpokládaných stavů. STB zdroj jede.

Moc by pomohl shematic v případě že bude ještě nutné dohledat další poruchy.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od jezevec »

Číňané ke svým šrotům moc schémata nedodávají.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Kdyby ses pořádně podíval na zapojení toho tranzistoru s okolními součástkami, dal by se typ odhadnout. Na tvé fotce není nic pořádně vidět, akorát se dá odhadnout, že jde o řízení optočlenu PC102. Pak není ovšem jasné, kde se vzala destruktivní energie. Možná by pomohla lepší fotka.
:wink:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Přestože "TO" nese označení Q... a vzhledem k tomu, že se to motá okolo opťáku, mohla by to být TL 431. Ale to by se dalo skutečně vyčíst ze zapojení.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od elbas »

masar píše:Kdyby ses pořádně podíval na zapojení toho tranzistoru s okolními součástkami, dal by se typ odhadnout. Na tvé fotce není nic pořádně vidět, akorát se dá odhadnout, že jde o řízení optočlenu PC102. Pak není ovšem jasné, kde se vzala destruktivní energie. Možná by pomohla lepší fotka.
:wink:
Zdravím, dle mého úsudku nejde ani tak o destruktivní energii (nemá se tam jak vzít), ktrerá zničila tranzistor, ale o neomalenost ňumelina, který se desku pokoušel opravovat přede mnou a chrchnul ten tranďák a a finální poškození nastalo při opětovném zapojení pod napěti. Toto usuzuji ze stylu pájení, které je na desce patrné, i moje dcera by to zaletovala lépe. Pravděpodobně s deskou nebylo zacházeno nejlépe. Jak jsem psal, všechny aktivní výkonové prvky nevykazují po vyletování a následném proměření abnormality. Všechny Elyty byly přede mnou měněné, tak pravděpodobna prvotní zavada byla v Elytech.

Nicméně asi půjdu cestou rozkreslení postiženého místa (jestli bude čas tak to zkreslím celé) a odvození patřičného typu tranzistoru.

:-) Trochu jsem se spolehal, že by mohl existovat dobrodinec, který by poskytnul schéma.

Děkuji všem za účast, o výsledek se podělím.

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od elbas »

mi-ro píše:Přestože "TO" nese označení Q... a vzhledem k tomu, že se to motá okolo opťáku, mohla by to být TL 431. Ale to by se dalo skutečně vyčíst ze zapojení.
Jestě jsem sice neviděl, aby TL431 byla značena Q , ale jak někdo psal, že je "TO" číňan, vše je možné. Nicméně je tam klasická KIA431 v "TO92"

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od elbas »

Tak jsem to alespoň částečně zkreslil.

Zdroj se nakonec podařio opravit.

Link na schéma :
https://mega.nz/#!KOpTgQAA!0wk6w9VvneKi ... AqUKgAR1V0

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

To je od tebe záslužný počin a pěkná práce. :prst:

Uživatelský avatar
elbas
Příspěvky: 39
Registrován: 04 zář 2016, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od elbas »

Díky, sice to trochu trvalo, ale vyplatilo se. :D

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“