Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#961 Příspěvek od rnbw »

Moderato ma navyse gramofon, inak by to malo byt rovnake. Mozno je trafo kvoli gramofonu ine.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#962 Příspěvek od Celeron »

Jak na to koukám, obojí pěkná konstrukční a výrobní prasárna. Skoro vrabčí hnízdo...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#963 Příspěvek od konosuke »

však aj Soprán co má šoupáky vlevo se vyráběl s vestavěným gramo šáskem jmenoval se tuším Synkopa 1032A
šasí bylo primitivní - Tesla Litovel HC13 pohon subtalíře mezikolem a krystalová přenoska, měli tam prásknout MC13 poloautomat (vyrobeno v malé sérii) auto return ramínka, zvedáček nezávislý na vypínači motorku na svou dobu (ve své třídě) mittelklasse to bylo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#964 Příspěvek od vicious »

Včera som si doniesol niekoľko starých žiariviek, 4x Razno, 2x Tesla a 2x Sylvania. Tie ruské boli zrejme z nevyužitých zásob, konce nezčernané, zabalené v kartónových návlekoch. Žiarivky som objavil pri občasnej "kontrole" okolia kontajnerov za nákupným centrom, kde sa ukladajú spätne odobraté elektrospotrebiče.
Přílohy
ziarivky_b.jpg
ziarivky_a.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#965 Příspěvek od rnbw »

Dvere 80, lave - presne take nam chybali. Este pockam na zamku, kovanie a klucku :D (ak nenajdem doma).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#966 Příspěvek od Celeron »

vicious píše:Včera som si doniesol niekoľko starých žiariviek
Na zářivky kašli. Já jich asi před 15-ti lety zprivatizoval na jedný akci celou krabici a ačkoliv mám doma v garáži, dílně a skladu 16 kusů, od roku 1996 nebyla potřeba ještě žádnou měnit. Možná byly tehdy ještě kvalitní a ty náhradní tam tak dlouho nevydrží.
Někdo možná namítne, že jsou za ty léta vysvícený. V jednom svítidle jsem dvě roury vyměnil a luxmetr stojící ve stejný poloze na stole ukazoval původní 650, nový 680. To je zanedbatelný rozdíl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#967 Příspěvek od Habesan »

Většího rozdílu bys dosáhl namontováním druhého svítidla s jednou trubicí...

Právě proto je dobře, že se na ně nevykašlal.
Dobře uložené mohou čekat na naše vnoučata.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#968 Příspěvek od konosuke »

pamatujete se na barevné zářivkové roury původem DDR ? zelené, červené i bleděmodré, prodej Prior, standartní rozměr a bez úprav pasovaly do držáků
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#969 Příspěvek od Hejnicek »

Z NDR jsem si dotahl tehda ze zajezdu cervenou a zelenou.
Kupodivu se nerozflakaly. To bylo parady.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#970 Příspěvek od bu2520 »

viděl jsem i ruský návod na barevnou hudbu ze zářivek. Po zapálení se snížil jas, že jen lehce světélkovaly a podle hudby se jas zvyšoval.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#971 Příspěvek od rnbw »

Vo velkokapacitnom kontajneri v dazdi PC vo vrakovom stave (bez bocnic) - Athlon XP, 512MB RAM, Radeon X1550, dva disky, DVD-RW.

Nechal som to uschnut, pre istotu pripojil iny zdroj (povodny necham vyschnut dlhsie) a rozbehlo sa to. Windows XP nefunkcne, po boote z instalacneho CD, chkdsk a transplantacii pciidex.sys to normalne nabootovalo. Po chvili zacal systemovy disk (Maxtor) vydavat divne zvuky a umrel. Divim sa, ze vobec fungoval - uz mal byt davno mrtvy, boli to najhorsie disky...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#972 Příspěvek od PotPalo »

Ma nestraš, ja už bežím na 80 GB Maxtore hádam 15 rokov, stále funguje.

edit: je to MADE IN SINGAPORE. Pôvodne som išiel kúpiť inú značku, ale všetko bolo MADE IN CHINA, okrem tohoto jedného.
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 03 říj 2019, 13:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#973 Příspěvek od Hubert_79 »

Asi záleželo kus od kusu. Blbou pověst měly taky disky IBM Deskstar, překřtěné na Deathstar.
V jednom kompu mám tuším Seagate a ten má nalítáno asi 55 tisíc hodin. A jede.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#974 Příspěvek od rnbw »

Dnes disk funguje 8O Vcera vydaval take zvuky, ze som ho uz chcel rozobrat. Nechali tam vsetko - zivotopisy, fotky.

Je to DiamondMax 20 40GB - a pozeram, ze od Seagate. Vrchny kryt ma aj typicky tvar Seagate, nie Maxtoru. Takze asi nema s Maxtorom nic spolocne. Made in China.

P.S. Mame v prevadzke niekolko stoviek diskov, mnohe maju nad 90 tisic hodin. Maxtor tam ale ziadny nie je, len WD, Hitachi, Seagate a par Samsungov. Z kazdeho (okrem Samsung) niekolko odislo, ale vacsina stale funguje.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#975 Příspěvek od workhard »

Životopisy a fotky, to je ještě dobrý, už jsem tam našel i zajímavější věci :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“