Čítače a jejich krystalové oscilátory

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Čítače a jejich krystalové oscilátory

#1 Příspěvek od petula »

článek, který má být zde na eBastlírně (ale není - hlásí to chybu not found). Je tam pouze odkaz na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=l52b54v ... e=youtu.be
a tam menší komentář. Nedaří se mi tam přidat komentář, bez toho abych dal googlu můj majl za účelem obdržení další dávky každodeního spamu.
Tedy aspoň zde:
pokud jde o vyhřívání krystalů, například v generátoru Marconi 2022D je TCXO 10 MHz konstruovaný z krystalu, který se vyhřívá dvěmi tranzistory.
Jeho konstrukce je dobře vidět zde:
http://www.jplabs.co.uk/services/2022d.html
Na tomto konkrétním TCXO vznikla závada prasknutím ohebného plošného přívodu.

Čítače Racal Dana mají/měli také TCXO konstrovaný z vyhřívaného krystalu. Po zahřátí a stabilizování (u modelu 1998 cca 20-30 minut) měl TCXO kmitočet velmi stabilní. TCXO od MTI a také Isotemp byly v tomto ohledu velmi precizní.

http://www.jplabs.co.uk/services/ocxo.html

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

Já jsem to pochopil tak, že ten YT jako jediná platforma jsou záměrem EB.
Proč asi podmiňuje majitel YT přidávání komentářů členstvím ve velké rodině YTberů, je asi jasné.
Jak zpívali proletáři, "až nás budou miliony". I když Voskovec pak utekl na špatnou stranu :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ten urvaty paskovy vodic by sa dal opravit (4 kusy lakovaneho drotu) a nemusel sa menit cely oscilator. Ak teda nebol prasknuty krystal.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od makak »

Také jsem se chtěl vyhnout registraci na googlu a napsal jsem nějaké komentáře k jinak skvělým videím sem na bastlírnu.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 05#1045505
Odpověď žádná, jen hrobové mlčení, přestože je to vlákno, které k debatě o videích založil sám jejich autor.
Opravdu by nebylo možné dohodnout se, že komentáře a připomínky budou někde zde na bastlírně ? Protože já se do googlu opravdu registrovat nebudu a zdá se, že v tom nejsem sám... :(

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

smazáno
Naposledy upravil(a) Davidus dne 18 úno 2022, 02:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#6 Příspěvek od makak »

Souhlas, a protože komentáře pod videem na YT vyžadují registraci na googlu, logicky zbývá jen EB.
Tak jako autor videí založ vlákno, kam se mají komenty psát, ať to máš pod kontrolou a všichni budou spokojeni.
A pod videa na YT dej odkaz na to vlákno, kdyby se chtěl zapojit někdo, kdo video náhodou našel na YT. Alespoň se zvětší věhlas a sláva EB. :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Vím i o lidech, co si YT nepustí, třeba omezenej datovej balíček nebo občas offline, i když by měli k tématu co říct. Nebo luštit schéma típnutím videa není úplně technicky a logicky tip ťop. Konkrétní článek na EB s odkazem na YT jestli dobře vidím, možnost přidání komentu neumožňuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ja tiez videa nepozeram, je to zbytocne zabity cas.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od makak »

Crifodo píše: ...Konkrétní článek na EB s odkazem na YT jestli dobře vidím, možnost přidání komentu neumožňuje.
Nerozumím, je tu přeci vlákno, do kterého lze psát k jakémukoliv videu
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 03#1039603
a nebo lze založit nové vlákno ke konkrétnímu projektu, jako je například stabilizovaný zdroj.
Tam mohou být všechny komentáře, schéma či jiné datové soubory a současně odkaz na video. Já také nekoukám na krávoviny na YT, ale tahle videa za shlédnutí stojí a některé věci se dají ukázat mnohem lépe ve videu, než sáhodlouhým slovním popisem.
V podstatě zbývá jenom aby se našel někdo, kdo je ochotný se o těch věcech bavit, v ideálním případě přispět nějakým nápadem nebo vylepšením.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

To chce založit extra chlívek ve stylu "YT 4 EB", jinak v tom bude chaos.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#11 Příspěvek od Crifodo »

Nerozumím, je tu přeci vlákno, do kterého lze psát k jakémukoliv videu
A proč teda už neexistujou diskuse týkající se článku přímo pod článkem jako to bylo u těch předchozích? Proč odbíhat někam do dalšího vlákna. Tomu zas nerozumím já. A pokud je předmětem článku nějaký materiál v grafické podobě, tak může být rovnou pod článkem a není nutno ho nějak separovat z videa.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

To bylo z nějakého důvodu vypnuto. Nejspíš proto, že to nikdo nehlídal a žilo si to vlastním životem.

Nakonec, máš to tam napsáno: "Další komentáře jsou zrušeny. K další debatě použijte diskuzní fórum s odkazem na článek."
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Aha.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#14 Příspěvek od Kremik »

Taky jsem většinu videí neviděl, protože po většinu času si je nemám jak pustit.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“