Maximální doba záznamu osciloskopem

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#16 Příspěvek od makak »

Nemám a i kdybych měl, patrně nebude mít display pro zobrazení průběhu.

Ale našel jsem řešení, trochu krkolomné, ale funguje. Udělat nanečisto jakékoliv měření s příslušným nastavením. Triger nastavit na druhý kanál, úroveň někde blízko nuly. Kurzorem pro vodorovnou osu (čas) najet až nadoraz vlevo. Znovu spustit jednorázové měření, dotknout se sondy druhého kanálu - spustí se měření, stopa prvního kanálu se zobrazí na levém kraji obrazovky a teprve teď odstartovat měřený proces.
Celý průběh záznamu je vidět a po skončení stačí aktivovat kurzor a prošmejdit celý záznam. Pro 10 sec na dílek je záznam 120 sec, takže pro 50 sec na dílek by to bylo těch 10 minut.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#17 Příspěvek od makak »

Takhle vypadá výsledek. Z nějakého důvodu se paměť automaticky omezila na 12M. Vzorkování je 20 kSa/s takže pořád velice jemné rozlišení na časové ose.
Přílohy
Rigol_600_sec_záznam.png

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#18 Příspěvek od makak »

Záznam lze roztáhnout a detailně analyzovat pomocí kurzoru.
Přílohy
Rigol_Kurzor.png

Uživatelský avatar
Bucci
Příspěvky: 48
Registrován: 10 srp 2019, 02:00

#19 Příspěvek od Bucci »

Také jsem s GW Instekem řešil podobný problém, ale nenašel jsem moc možností, jak ovlivnit (momentálně používanou) vzorkovací frekvenci. Osciloskop si ji nastavuje sám, a to na základě kombinace časovky a (manuálně nastavené) délky záznamu. V momentě, kdy nastavím délku záznamu na 1 nebo 10 Mpts, vzorkovací frekvence vyletí na 1 GSa/s, což ale nepotřebuji. Já bych potřeboval třeba 10 vteřin dlouhý záznam o vzorkovací frekvenci klidně jan pár MSa/s (tok dat při načítání magnetického štítku TI-59). Ale nevím, jak ho donutit tu frekvenci zpomalit a záznam prodloužit.

Uživatelský avatar
Jurawood
Příspěvky: 60
Registrován: 31 pro 2008, 01:00

#20 Příspěvek od Jurawood »

Na picoscopu nastavim sample rate na minimalnich 50 samplu za sekundu.
Osciloskop potom ulozi 10000 obrazovek max.
Casovku to na 5000 sekund na dilek.

Nechápu proč to neumí všichni, já to používám během testu masiny, nechám běžet 5 hodin a pak v hodnotím peaky ktere se objevující po 30 sekundach.
50 samplu za sekundu je az zbytečně mnoho :)

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od petula »

Picotech dodával k picoskopům také software picolog, který fungoval jako datalogger na osciloskopech picotech. Bylo možno nastavit vzorkování s dosti dlouhým odstupem a měřit tak celé dny a týdny. Data se shromažďovala rovnou na hard disk. Pak se nashromážděná data nechala přehrávat, roztahovat, zvětšovat atd atd.

Uživatelský avatar
Bucci
Příspěvky: 48
Registrován: 10 srp 2019, 02:00

#22 Příspěvek od Bucci »

Jo, nějakou logovací aplikaci má GW Instek taky, ale to ti jede v režimu Auto, tedy sériového snímání, bez triggeru a rozhodně ne na jeden náběh (což by v případě rychlejších digitálních signálů mohlo dělat problémy). Na kalkulačky to, pravda, asi postačí, ale není to systémové řešení.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#23 Příspěvek od Davidus »

smazáno
Naposledy upravil(a) Davidus dne 18 úno 2022, 02:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#24 Příspěvek od makak »

Přesně k témuž jsem došel na mém Rigolu. Akorát to nastavení triggeru na začátek jsem udělal tak nějak vidlácky, patrně by to šlo lépe.
Byl by nějaký tip, kde to hledat ? Já to udělal tak, že jsem jedno měření nechal proběhnout naprázdno a pak to točítkem dotlačil na začátek, což není právě efektivní postup... :oops:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Zkus si jeste pohrat s nastavenim. Jak jsem ti psal ze to na mem osciloskopu nejde, ted se mi podarilo spustit to co nejspis chces. Musel jsem vypnout peak detect a dat casovku v rozmezi 0,5-1000sec/dilek. Pak se osciloskop prepnul do tzv. roll modu nebo to taky nazyvaji real time display a prubeh se okamzite od zapnuti zacne posouvat zprava doleva dokud nezmacknu stop pripadne se to zastavi po pruchodu pres trigger (pokud to povolim). Kdyz jsem dal treba jen 10 vzorku za sekundu, trvalo par sekund nez se to cele rozbehlo a tento rezim funguje jen pokud nastavim delku zaznamu max 50ks. Kdyz dam vic, uz se to prekresluje po celych obrazovkach. V multimetru mam jeste funkci ze se postupne zvetsuje casovka jak se zaplni obrazovka, takze se prubeh postupne "zhustuje" a nic tak nezmizi mimo obrazovku doleva, ale osciloskop tohle bud neumi nebo nevim jak to zapnout.
Tohle delam na mem cca 20 let starem stroji, tak je mi divne, ze to nove osciloskopy meumi. Je tam ale pomerne dost podminek ktere musi byt splneny aby to fungovalo (a to nevim jestli jsem vyjmenoval vsechny) tak zkousej jestli se ti to jeste nepovede.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Davidus »

smazáno
Naposledy upravil(a) Davidus dne 18 úno 2022, 02:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bucci
Příspěvky: 48
Registrován: 10 srp 2019, 02:00

#27 Příspěvek od Bucci »

Takže nejdřív logování u GW Insteku: Neumí to nic jiného, než ukládat waweform dle aktuálního nastavení, a to v intervalu min. 2 sekundy, přičemž ještě délka waveform může být max. 1 Mpts. Vzorkovací frekvenci si opět určí sám.

Uživatelský avatar
Bucci
Příspěvky: 48
Registrován: 10 srp 2019, 02:00

#28 Příspěvek od Bucci »

termit256: Jenže já se pohybuji ve frekvencích žádově stovek kHz. To znamená, že bych potřeboval se vzorkovací frekvencí nejméně 2x tolik (ale pro jistotu raději 1 MSa/s) zaznamenat jednu souvislou waveform na jeden náběh, a pokud jde o délku záznamu, tak klidně dokud je paměť :-) (při 1 MSa/s a paměti 10 Mpts to vychází na 10 vteřin signálu). Takto bych načetl do osciloskopu v analogové podobě celý program z kalkulačky a v PC to už zpětně zdigitalizoval (vytříděním na hodnoty logické 0 a 1 dle skutečné frekvence původního signálu) a následně dekódoval.
Jediné, co k tomu potřebuji, je možnost ručně ovlivnit vzorkovací frekvenci osciloskopu při dané časovce a délce záznamu ...............

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“